Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
http://moderntalking.pl/php_news/index.php?strona=news268.htm

Kay Nickold w wywiadzie dla ModernTalking.pl

Po odejściu Luisa Rodrigueza w 2001 roku Dieter przy produkcji piosenek Modern Talking współpracował z kilkoma nowymi osobami. Wśród nich znalazł się Kay Nickold. W sumie dla Modern Talking stworzył pięć aranżacji, z których cztery znalazły się na ostatniej studyjnej płycie zespołu - "Universe". Do tego spod jego ręki wyszły trzy singlowe remixy, brał też udział w powstawianiu piosenek jako asystent Axela Breitunga.
Kay zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań specjalnie dla ModernTalking.pl.

Modern Talking.pl: Czy mógłbyś nieco przybliżyć swoją osobę? Jak to się stało że związałeś się z muzyką, czym zajmujesz się obecnie?
Kay Nickold
: Początkowo byłem gitarzystą w zespole. W 1994 roku zająłem się produkcją muzyczną w różnych hamburskich studiach. Chciałem być wolnym od zobowiązań wobec zespołu i móc samodzielnie realizować swoje pomysły. W latach 1996-2004 często pracowałem z Bishop Audio, wyprodukowaliśmy ponad 150 piosenek. Od 2004 pracuję głównie w swoim własnym studio. Najwięcej czasu poświęcam na tworzenie muzyki do reklam, choć zajmuję się też produkcja pop czy komponowaniem.

Modern Talking.pl: W jaki sposób rozpoczęła się twoja współpraca z Modern Talking? Czy to Dieter skontaktował się z tobą, czy też ty sam zaproponowałeś mu swoje usługi po odejściu Luisa Rodrigueza w 2001 roku?
Kay Nickold
: Spotkaliśmy się w Bishop Studios w 2002 roku i Dieter zapytał czy nie chciałbym zmiksować czegoś na album "Victory". Bardzo mu się to spodobało i chciał żeby wyprodukował też kilka piosenek na kolejny album "Universe"

Modern Talking.pl: Jaka była twoja rola w czasach współpracy z Modern Talking? Czy po prostu wcielałeś w życie pomysły Dietera Bohlena, czy też miałeś wolną rękę w aranżowaniu piosenek?
Kay Nickold
: Dostawałem od Dietera taśmy demo z pierwotną wersją piosenki i wskazówkami co do stylu w jakim ma być utrzymane nagranie. Od tego momentu miałem wolną rękę ze wszystkim.

Modern Talking.pl: Cztery z dwunastu piosenek na "Universe" były współprodukowane przez ciebie. Czy była szansa na singlowe wydanie dla którejkolwiek z nich?
Kay Nickold
: "Mystery" - to była także faworytka Dietera. Ale na singiel idealnie nadawała się "TV Makes The Superstar", mogła być promowana w jego show "Deutschland sucht den Superstar" i świetnie tam pasowała.

Modern Talking.pl: Która z "twoich" piosenek Modern Talking podoba ci się najbardziej i dlaczego?
Kay Nickold
: Moją ulubioną piosenką jest "Superstar". Sądziłem że mogła być singlem, ale była trochę zbyt mocna żeby prezentować ją w programach telewizyjnych. A lubię ją najbardziej, bo to typowe brzmienie Modern Talking.

Kay, dziękujemy za wywiad!

Kay Nickold na płytach Modern Talking:

Last Exit To Brooklyn (Vocal + Rap Remix) 2001 Remix
Ready For The Victory (Club Version) 2002 Remix
Higher Than Heaven 2002 Współprodukcja
Higher Than Heaven (U-Max Mix) 2002 Remix
Mystery 2003 Współprodukcja
Who Will Be There 2003 Współprodukcja
Nothing But The Truth 2003 Współprodukcja
Superstar 2003 Współprodukcja

Dziś 22.04.2024
Kalendarium: premiera singla Major T "Dicky Down" (1996)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google