Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Pomyłki, ciekawostki

Jeśli odkryliście jakąś zabawną pomyłkę, wpadkę albo znacie jakieś ciekawostki związane z Thomasem lub Dieterem, które mogłyby trafić do tego działu - poinformujcie nas o tym

Teledyski:

Teledysk C.C.Catch - Heaven And Hell

Pod koniec klipu (mniej więcej 2:45) wmontowano klatkę z okładką singla. Miało to najprawdopodobniej zadziałać na podświadomość widzów i zachęcić ich do kupowania płytki.

Teledysk Alexandra - Take Me Tonight

Teledysk był kręcony na dworcu kolejowym w Pradze. Warto zwrócić uwagę na zegar - niemal przy każdym ujęciu pokazuje inną godzinę!

Teledysk Modern Talking - You Are Not Alone

Około 0:32. Eric SIngleton zdejmuje przebranie i na zbliżeniu widać,  że ma zwyczajną maskę-zabawkę.

Teledysk Modern Talking - You Are Not Alone

Ależ niedbale zmontowany ten klip :) Około 2:35 widać, że napis "You Are Not Alone" na konstrukcji jest (jak i całe tło) odwrócony.

Występ w TV Modern Talking - You Are Not Alone

To jedna z najzabawniejszych wpadek, jakie zdarzyły się Thomasowi i Dieterowi. Występ w TV, spokojny fragment piosenki przechodzi w trzeci refren. Dieter jak zwykle gestykuluje i unosząc ręce omal nie trafia... w Thomasa. Ten wyraźnie rozbawiony całą sytuacją chwyta rękę Dietera i opuszcza ją na dół. Do końca występu panowie z trudem powstrzymują śmiech.

Teledysk Modern Talking - You Can Win If You Want

Podczas widocznej na kadrze sceny (drugi refren) Thomas "gra" na klawiszach. Uderza w nie kilkakrotnie, jednak nie na tyle silnie by choć trochę je poruszyć.

Teledysk Modern Talking - Win The Race

Zazwyczaj na teledyskach Dieter trzymał gitarę lewą ręką, "grał" prawą. W jednej ze scen klipu "Win The Race" jest odwrotnie. Po dokładniejszym przyjrzeniu się można dostrzec, że efekt taki otrzymano przez lustrzane odbicie tej sceny. Dlaczego podczas montażu tego dokonano - nie wiemy.

Teledysk Modern Talking - Cheri Cheri Lady

Pod koniec klipu mamy bardzo ciekawe ujęcie z panem grającym na wiolonczeli (plotka głosi, że był on krewnym Nory), która staje w ogniu. Niestety ogień był chyba zbyt mocny, gdyż po próbie dotknięcia strun na twarzy muzyka rysuje się grymas bólu...

Teledysk Modern Talking - In 100 Years...

Nawet w tak przygnębiającym klipie jak ten pojawił się zabawny fragment. W jednej ze scen wiatr zdmuchuje leżące na stole przed Dieterem skrawki papieru. Te uderzają o niego co wyraźnie bawi Dietera i na jego twarzy zaczyna pojawiać się uśmiech.

Poszczególne pomyłki wykryli: Romek (1), ArCrack (2), Atlantis (3,4,6), Waldi (5), DominikMT (7), Daniel (8,9)
Specjalnie podziękowania dla Romka za pomysł stworzenia tego działu!

Okładki płyt:

Okładka singla Modern Talking - You're My Heart, You're My Soul 1998

Błąd niewielki, ale widoczny: "Produzed by Dieter Bohlen" zamiast "Produced by Dieter Bohlen"

Płyta C.C.Catch - I Can Lose My Heart Tonight '99

Kolejna niewielka, ale rzucająca się w oczy pomyłka: po "Rap Version" nie domknięto nawiasu.

Bonnie Tyler - Bitterblue

Na singlu "Bitterblue" współautorką tekstu do "Too Hot" jest Bonnie Tyler. Na albumie jej nazwisko zniknęło.

Album Touche - Kids In America

Na okładce płyty widzimy, że "YMCA" jest w wersji wokalnej. Na płycie mamy jednak "Rap Version". 

Pakiet Modern Talking - Selected Singles '85-'98

Projektujący okładkę Ronald Reinsberg trochę zapędził się przy singlu "Geronimo's Cadillac" i opisał piosenkę "Keep Love Alive" jako "Long Vocal Version". W rzeczywistości na singlu mamy "Vocal Bonus Track".

Składanka C.C.Catch - Super 20

Drobne odchyły czasów trwania nagrań podanych na okładkach płyt od stanu faktycznego nie są niczym szczególnym. Na tej składance jednak różnica w trwaniu piosenki "Cause You Are Young" wynosi aż pół minuty! 3:00 na okładce, w praktyce 3:30.

Album Blue System - X-Ten

Okładka "X - Ten" to prawdziwa skarbnica perełek ;)  Pierwsza już na liście utworów - czasu nagrań niekoniecznie mają wiele wspólnego ze stanem faktycznym, a szczególnie wyróżnia się "Dr. Mabuse" - na okładce 3:40, na płycie 4:24. Kolejne pomyłki zobaczymy już w książeczce z tekstami nagrań - tam także nierzadko mocno mijają się one z rzeczywistością.

Singiel Modern Talking - Brother Louie (wyd. Węgierskie)

O ile w przypadku strony B tego singla wszystko jest OK, to przy stronie A autorem utworu jest Diether a nie Dieter Bohlen ;)

Składanka Modern Talking - The Collection

Zamiast "Stranded In The Middle Of Nowhere" mamy "Siranded In The Middle Of Nowhere", autorem piosenek jest Dieter Bohler, ależ niedbalstwo ;)

Album Modern Talking - Alone

Do nieistniejących tekstów piosenek znajdujących się w dołączanych do albumów książeczkach zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tym razem jednak osoba odpowiedzialna za to nie mogła najwyraźniej zrozumieć co takiego Thomas śpiewa w piosence "Can't Get Enough" i wstawiła w tym miejscu... znaki zapytania. Zresztą dalsza część tej linijki także zawiera błędy :)

Album Chrisa Normana - Hits From The Heart

Długość piosenki "Midnight Lady" jest tutaj ewidentnie przepisana z poprzedniego utworu - "Sarah (You Take My Breah Away)". W rzeczywistości "Midnight Lady" jest prawie minutę krósza. 

Składanka Modern Talking - You're My Heart, You're My Soul

Wśród szesnastu nagrań zamieszczonych na tej płytce znajdziemy niewątpliwie wiele przebojów, ale akurat "Heaven Will Know", o którym radośnie informuje nas okładka nie ma... 

Składanka C.C.Catch - The 80's Album

Produkty firmy Edel to często świetne pomysły połączone z drobnymi niedociągnięciami przy ich realizacji. Tak właśnie było w przypadku tego zestawu - przy spisie utworów brakuje czasu trwania jednego z nich.

Singiel Blue System - She's A Lady

Pomyłka przy nazwie albumu. Zamiast "Walking On A Rainbow" mamy "Walking On A Rainsow".

Album Filip Kirkorow - Łuczsze, Liubimoje I Tolko Dla Was

Piosenka "Lisz Pozawcziera" - czyli nagranie nr 8 - to nie kompozycja Bohlena... ale nagranie London Nights wykonywane przez duet London Boys. 

Album Modern Talking - Let's Talk About Love (rosyjska reedycja) 

Przy wpisywaniu tytułów piosenek grafik nie był chyba specjalnie skoncentrowany na pracy - "Wild A Little Love" zamiast "Wild Wild Water", "Jast" zamiast "Just", a także "live" i "lady" pisane małą literą... 

Album Modern Talking - Romantic Warriors (duńska edycja) 

Pomyłka dotyczy roku wydania - wytwórnia Mega twierdzi, że stało się to w 1986. 

Poszczególne pomyłki wykryli: ArCrack (1,2,3,12,13), Atlantis (4,5,11), Pioetrek (6,9), Arek (7), Robert Latoszewski (8,14,15), Romek (10), pkmodern (16,17)
Specjalnie podziękowania dla Romka za pomysł stworzenia tego działu!

Płyty:

Singiel Patrick Dewayne - Gemeinsam (2004)

Płyta miała zostać wydana 29 listopada 2004. Jednak w piątek 26 zapadła decyzja o wstrzymaniu, a później całkowitym anulowaniu jej premiery. Powód? Wydany dwa tygodnie wcześniej album Dewayne'a sprzedawał się tak słabo, że wytwórnia uznała promocję kolejnego utworu takiego artysty za zupełnie nieopłacalną. To pierwszy w karierze Dietera przypadek wstrzymania płyty, nad którą prace były tak zaawansowane.

Singiel Modern Talking - Ready For The Victory (2002)

Początkowo pierwszym singlem promującym płytę "Victory" miał być "10 Second To Countdown". Jednakże wytwórnia BMG uznała najwyraźniej, że podobieństwo do "Win The Race" byłoby zbyt duże i wypuściła stylistycznie bardzo podobny, ale jednak nieco bardziej odróżniający się utwór.

Album Modern Talking - Universe (2003)

Oto początkowy projekt okładki albumu "Universe", później z niewiadomych powodów zmieniony.

Singiel Modern Talking - Mystery (2003)

Singiel nie ukazał się z uwagi na rozpad zespołu, choć był wstępnie planowany. Jako nagranie w stylu latino, miał idealnie pasować na summer hit roku 2003.

Tytuły płyt i piosenek
  • Utwór Modern Talking "My Lonely Girl" miał się początkowo nazywać "Lady Bizarre"
  • Utwór Modern Talking "Walking In A Rain Of Paris" miał się początkowo nazywać "I Die For You"
  • Utwór Modern Talking "Can't Let You Go" miał się początkowo nazywać "Am I That Easy To Forget (Can't Let You Go)"
  • Utwór Yvonne Catterfeld "Du hast mein Herz gebrochen" został napisany przez Dietera z angielskim tekstem i w oryginale nazywał się "Some Hearts Are Broken"
  • Utwór Yvonne Catterfeld "Wenn ich" został napisany przez Dietera z angielskim tekstem i w oryginale nosił tytuł "If I"
  • Utwór Yvonne Catterfeld "Fliegen ohne Flügel" został napisany przez Dietera z angielskim tekstem i w oryginale nosił tytuł "If You Really Love Me"
  • Utwór Yvonne Catterfeld "Farben meiner Welt" został napisany przez Dietera z angielskim tekstem i w oryginale nazywał się "A Moment In Love"
  • Utwór Nathalie Tineo "Sei so wie du bist" miał się początkowo nazywać "Sag, dass du mich liebst", jednak wraz z decyzją o jego wydaniu na singli zmieniono także tekst
  • Album Modern Talking "America" miał początkowo nosić tytuł "Operation: America"

Dziś 19.05.2024
Kalendarium: premiera singla Daniela K "Heartbeat" (2003), singiel Yvonne Catterfeld "Für dich" numerem 1 w Niemczech (2003)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google