Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Współpracownicy 

Poniżej prezentuję listę osób, które współpracowały z Dieterem i Thomasem przy produkcji płyt. Jeśli posiadasz informacje o innych osobach, poinformuj nas o tym

 

Luis Rodriguez

Hiszpan z pochodzenia, wraz z Dieterem pracowali z drobnymi przerwami w latach 1984-2002. Był współtwórcą brzmienia Modern Talking, Blue System, C.C.Catch i wielu innych wykonawców nagrywających z Bohlenem. Jego działką była bowiem opieka techniczna nad całym projektem - był prawą ręką Dietera, wraz z nim wcielał jego projekty w życie. Nagrania z Rodriguezem odbywały się w należącym do niego starym Studio 33 (Hamburg). Obecnie Luis mieszka i pracuje na Majorce, gdzie stworzył nowe Studio 33.


Jeo

Jeo (a właściwie Joachim Mezei) jest właścicielem podhamburskiego studia Jeopark, w którym Dieter od 1995 roku realizował część swoich płyt, a od 2001 wszystkie. Jeo specjalizuje się w nagrywaniu i mixowaniu piosenek (na prawie każdej mamy "mixed by Jeo@Jeopark"), często udziela się tez jako współproducent i aranżer. Jego specjalizacja to nieco szybsze piosenki - ma swój charakterystyczny styl. Jeo poza Bohlenem pracował przy realizacji płyt takich wykonawców jak Depeche Mode, Falco, Chris Rea, Ace Of Base, Nena, Jeanette czy Chris Norman.


Lalo Titenkov

Właściwie Vladimir Titenkov. Urodzony w roku 1970, z pochodzenia Rosjanin. Do Hamburga przybył w roku 1992. Jest kompozytorem, aranżerem i producentem. Z Dieterem współpracuje od 1998 roku. Specjalizuje się w tworzeniu aranżacji do ballad, choć ma na koncie także kilka szybszych nagrań. Poza współpracą z Bohlenem nagrywał z takimi wykonawcami jak Sarah Connor czy No Angels. Nagrania z udziałem Lalo odbywają się w studiu Jeopark.


Thorsten Brötzmann

Z Dieterem współpracował od wczesnych lat 90-tych do 2004 roku. Początkowo jako klawiszowiec, później też jako aranżer i współproducent. Nie ma wyraźnej specjalizacji, udziela się zarówno przy wolniejszych jak i szybszych nagraniach. Wszystkie płyty tworzone z pomocą Brötzmanna realizowane są w Jeopark. Poza Dieterem ma na koncie współpracę m.in. z No Angels, Jeanette, Joanną Zimer, Vicky Leandros, Ace Of Base, Limahlem i Baccara.


Axel Breitung

Urodzony 21 sierpnia 1957 w Rheydt, z Dieterem współpracował w latach 2001-2002. Był współproducentem nagrań takich jak "Win The Race", "Ready For The Victory" czy "Last Exit To Brooklyn". Poza współpracą z Bohlenem ma na koncie nagrania z ogromną liczbą innych gwiazd takich jak Thomas Anders (solo!), Fancy, czy DJ Bobo. Był też członkiem grupy Silent Circle. Breitung jest właścicielem Bishop Studio. 


Kay Nickold

Z Dieterem współpracował w latach 2001-2003. Udzielał się jako współproducent i aranżer. Jego specjalizacja to szybkie, dance'owe utwory ("Higher Than Heaven", "Who Will Be There"). Jest też twórcą klubowego remixu "Ready For The Victory", dwóch remixów "Last Exit To Brooklyn" oraz mixu "Higher Than Heaven" z singla "Juliet". Pracuje dla U-Max Productions. Poza Modern Talking ma na koncie kilka płyt znanych wykonawców (przy wszystkich pracował z Axelem Breitungiem) takich jak DJ Bobo, Ace Of Base czy Vanessa Amorosi.


Werner Becker

Niemiecki klawiszowiec, były członek (klawisze+wokal) rockowego zespołu Randy Pie. Po jego rozpadzie utworzył solowy projekt Orcherster Anthony Ventura oraz udzielał się jako muzyk sesyjny i producent na płytach innych wykonawców. Na koncie ma współpracę m.in. z Matthiasem Reimem, Bernhardem Brinkiem i Jeanette Biedermann. U Dietera zajmował się oczywiście klawiszami (po raz pierwszy wspomina się o nim w 1989 roku), poza tym współprodukował i aranżował piosenki, z reguły ballady.


Peter Ries

Peter Ries jako Marc Cassandra współpracował z Thomasem od jego pierwszego solowego albumu. Po definitywnym zakończeniu działalności Modern Talking został głównym producentem jego płyt. Współpracował m.in. z No Angels, Sandrą, oraz finalistami trzeciej edycji Deutschland sucht den Superstar.


Ralf Stemmann

Niegdyś współpracownik Luisa Rodrigueza w Studio 33, odpowiedzialny w głównej mierze za instrumenty klawiszowe. Po pierwszym rozpadzie Modern Talking udzielał się też na solowych płytach Thomasa Andersa.


Rolf Köhler, Michael Scholz, Detlef Wiedeke, Birger Corleis

Wokaliści sesyjni zatrudniani przez Dietera w latach 1984-2000 na potrzeby chórków, najbardziej znani z refrenów Blue System i Modern Talking. Od 2003 pierwsza trójka naśladowała to brzmienie jako Systems In Blue. Rolf Köhler zmarł w 2007 roku, Scholz i Wiedeke planują dalsze produkcje w tym samym stylu. Corleis nie jest już aktywny muzycznie.


Billy King

Właściwie William King - Amerykanin, który na miejsce pracy wybrał Niemcy i założył własne studio German Music Producion. Jest kompozytorem, producentem, wokalistą, z racji pochodzenia dba też o właściwie akcentowania angielskich tekstów przez wykonawców, dla których język ten nie jest ojczystym. Dla Dietera Billy King aranżuje chórki, śpiewał m.in. w tych z nowych płyt Modern Talking.


Christoph Leis-Bendorff

Producent, kompozytor, aranżer, wokalista. Jego studio Grasgroof położone jest zaledwie kilka kilometrów od domu Dietera. Przy produkcji płyt Dietera zakres obowiązków Leis-Bendorffa jest praktycznie ten sam co u Billy'ego Kinga. Wraz z nim i Nino De Angelo nadawali brzmienie chórkom Modern Talking po roku 2000.


Eric Singleton Eric Singleton

Ten urodzony w 1968 roku nowjorski raper znany jest głównie z występów z Modern Talking. W latach 1998-2001 przy prawie wszystkich utworach singlowych nagrywano zremiksowane wersje piosenek, w których Singleton rapował zwrotki.  Na okładce płyty pojawił się tylko raz, w 2000 roku (wewnętrzna okładka singla China In Her Eyes). Swego czasu nagrał duet z Shaggym, który jednak nie zdobył szerszej popularności (kilka lat później Singleton oskarżył wręcz Dietera Bohlena o... sabotowanie kariery).


Dziś 19.05.2024
Kalendarium: premiera singla Daniela K "Heartbeat" (2003), singiel Yvonne Catterfeld "Für dich" numerem 1 w Niemczech (2003)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google