Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Thomas Anders live w Krefeld

Dzięki niezawodnej Evie możemy przeczytać relację z występu Thomasa w Krefeld sprzed paru dni:

Wczoraj byłam na koncercie Thomasa w Krefeldzie, było fajnie. Przed kościołem gdzie koncert się odbywał byłam dużo za wcześnie, więc poczekałam trochę przed tylnym wejściem. Parę minut przed przyjazdem Thomasa na ulicę wyszedł jeden z ochroniarzy. Poradził żeby przejść do przodu, miał też dać znać gdy przyjdzie czas na rozdawanie autografów prze Thomasa. Z przodu był mały bar, wpuszczono tam mnie i jeszcze jedna fankę. Siedziałyśmy tam i w pewnym momencie obok mnie przeszedł Thomas. Ja niestety tego nie zauważyłam, bo zajmowałam się akurat moją odmawiającą posłuszeństwa komórką. Pani, która siedziała ze mną była z Krefeldu i znała ludzi, którzy pracowali w barze. Poprosiła jednego z nich, żeby zaniósł Thomasowi do garderoby zdjęcia do podpisania, co też uczynił i za parę minut przyszedł z podpisanymi fotkami dla nas. Thomas musiał potem wyskoczyć do toalety i przechodził obok nas. Zawołałam go, a on odpowiedział, że gdy załatwi swoją potrzebę, przyjdzie. I tak też zrobił, niestety był dość zestresowany, zauważyłam to i sama miałam problem z wysłowieniem się. Później on poszedł z powrotem do garderoby, a my wyszłyśmy przed bramę kościoła. Po 40 minut drzwi zostały otwarte i można było wejść do środka. Chciałam usiąść na środku pierwszego rzędu, tamte miejsca były jednak zarezerwowane dla gości Thomasa. Byli nimi dziewczyna, która wygrała konkurs talentów wraz z rodziną. Ostatecznie zajęłam miejsce w drugim rzędzie. Początkowo sądziłam, że nie usiadłam najlepiej, ale okazało się że Thomas swoje krzesło ma dokładnie na wprost mojego. 
Koncert zaczął się po godzinie. Na początku przemówienie wygłosił pastor, następnie na scenie pojawili się muzycy. Na ołtarzu, który znajdował się za sceną pojawiły się niebieskie gwiazdy, następnie na scenę wszedł Thomas i zaczął śpiewać. Pierwsze kolędy były piosenkami dla dzieci, nie wszystkie niestety znałam. Thomas zaśpiewał następujące piosenki:

 • Leise rieselt der Schnee

 • Schneflöckchen

 • Komet ihr hirten

 • Ihr Kinderlein kommet Morgen wird was geben

 • The first noel

 • Rentier Rudolph

 • A christmas Lullaby

 • Jingle Bells

 • I`ll be home for a christmas

 • White christmas

 • Oh Tannenbaum

 • Es ist ein ros entsprungen

 • Süser Glocken Klingen

 • Oh du frölicher

 • Stille Nacht

Między kolędami Thomas zaśpiewał wolną wersję "You're My Heart, You're My Soul". Przy tej piosence współpracował z publicznością - zwrotkę śpiewał on, refren publiczność. Między piosenkami przeczytał też dwie historie świąteczne. Jedna była o dzieciach, które chciały zrobić przyjemność a narobiły problemów. Były małe i chciały posprzątać pokój, a zepsuły ustrojoną choinkę. Bały się później, że dzieciątko nie przyjdzie. Rodzice poszli z nimi na spacer, a w międzyczasie ktoś naprawił choinkę i poukładał pod nią prezenty. Druga opowieść była o ojcu i synu. Matka umarła, z czym ojciec nie mógł się pogodzić i przed problemami uciekał do swojej pracy. Był policjantem. W wigilijny wieczór na komendę dotarła wiadomość o kradzieży. Kolega pojechał na miejsce i przywiózł... jego syna. To on był złodziejem, a zrobił to gdyż dotąd ojciec nie miał dla niego czasu. Pojechali do domu i tam do późnej nocy rozmawiali o swoich problemach. Na koniec ojciec przyrzekł, że od tego czasu będzie odpowiednio zajmował się swoim synem. Thomas potrafi czytać w bardzo poruszający sposób.
Thomas zaśpiewał jedną piosenkę której nie znam, a zapowiadając je żartował. Jedną z piosenek zmienił, gdyż wydawała mu się zbyt marszowa. Przy "Jingle Bells" powiedział ze ja można posłuchać jej w różnych grających zabawkach, w jego wykonaniu była piękna. A najbardziej mi się ostatnia piosenka "Stille Nacht", którą śpiewał ze wspomnianą wcześniej dziewczyną. Miała pięknie wyrobiony głos jak na 12-letnią pannę. Koncert trwał 90 minut.
Po nim pojechałam do domu pociągiem, jazda trwała 20 minut.

Pozdrowienia Eva


Dziś 21.02.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google