Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Dieter Bohlen

Dieter Bohlen - zdjęcie z okładki płyty "Greatest Hits"Twórca i muzyczny motor napędowy Modern Talking, Dieter Bohlen urodził się 7 lutego 1954 r. w zachodnioniemieckiej miejscowości Berne. Jego najbardziej znanym solowym projektem muzycznym jest oczywiście Blue System, jednak przed 1985 rokiem powstało jeszcze kilka innych, które nie zyskały większej popularności. Dziś nagrania te stanowią nie lada rarytas dla kolekcjonerów.

W przeciągu ponad trzydziestu lat obecności na scenie muzycznej, Dieter Bohlen współpracował z cała plejadą wykonawców, zarówno znanych jak i niemal anonimowych. Wielkie sukcesy święcił jako kompozytor i producent takich gwiazd jak jak C.C.Catch, Bonnie Tyler czy Chris Norman. Spod jego ręki wyszło też kilka albumów ze ścieżką dźwiękową do niemieckich filmów i seriali. Na szczególną uwagę zasługuje "Dieter - der Film" - animowana biografia Dietera Bohlena, na potrzeby której nagrał pierwszy i ostatni zarazem album sygnowany własnym nazwiskiem. Wydano też kilka składanek z największymi przebojami napisanymi i wyprodukowanymi przez Bohlena. Istnieje również kilka oficjalnie nie wydanych nagrań demo oraz jingli stworzonych z myślą o telewizji. Informacje o tych wszystkich pozycjach (i jeszcze o kilku innych) znajdziecie w tym dziale.

Dieter Bohlen prowadzi dość aktywne życie pozamuzyczne. Napisał świetnie sprzedające się książki, powstał film o nim, stworzony został nawet specjalny muzyczny program komputerowy, na potrzeby którego swojego wizerunku użyczył Bohlen. Dziś podstawą jego działalności w show-biznesie są castingi. Dieter Bohlen od lat jest szefem jury w niemieckich odmianach talent-show znanych u nas jako Idol i Mam Talent, a także (z sukcesami) produkuje płyty dla zwycięzców tych programów.

Warto zapoznać się też ze szczegółową biografią oraz dokumentalną serią "Historia Dietera Bohlena".

Menu:

 


 Cytat:

 


Dziś 18.06.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google