Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Nowości od Dietera

Po długim okresie zupełnego braku aktywności muzycznej w ciągu dosłownie jednej chwili pojawiły się informacje o trzech nowych projektach muzycznych. Jak się okazuje - decyzje o ich realizacji były podjęte już jakiś czas temu.
Zacznijmy od Indiggo. Internetowa strona zespołu o fakcie rozpoczęcia współpracy z Dieterem Bohlenem donosiła już od listopada. Co więcej - ze zdjęć na niej zamieszczonych (zielone liście za oknami) możemy wnioskować, że piosenka "Be My Boyfriend" była produkowana jeszcze wcześniej, najprawdopodobniej latem. Jednak dopiero gdy jeden z eurowizyjnych portali poinformował nas o chęci uczestnictwa Indiggo w rumuńskich eliminacjach informacje te dotarły do nas. 
Indiggo wydały wcześniej jeden międzynarodowy singiel - "Hip Hop Jam" z Davidem Brandsem w roli producenta. Współpraca nie posunęła się jednak dalej, gdyż Brands nie był zadowolony ze sprzedaży płytki. Z nagranego z Dieterem "Be My Boyfriend" bardzo zadowolony jest Maarten Steinkamp, jeden z szefów wytwórni SonyBMG. Upatruje w nim potencjalnego przeboju.
Także w listopadzie w portalu poświęconym niemieckojęzycznej muzyce zamieszczono informację o współpracy Nathalie Tineo i Dietera. Wyprodukowany ma być kompletny album (śpiewany oczywiście po niemiecku), a wokalistka w połowie roku ma wybrać się w trasę koncertową. Jej płyty mają być wydawane nakładem firmy Ariola - oddziału BMG dość jednoznacznie kojarzonego ze szlagierami. Dość powiedzieć, że mają oni w swoich szeregach takich wykonawców jak Peter Alexander, Die Flippers, Udo Jürgens czy Roger Whittaker. Wygląda więc na to, że do repertuaru Nathalie Tineo trafią piosenki napisane z myślą o Vicky Leandros.
No i ta najbardziej oczekiwana płytka, ścieżka dźwiękowa do "Dieter - der Film". Dieter zapowiedział jej wydanie już dwa lata temu, w międzyczasie jednak prace nad filmem zostały wstrzymane. Gotowy materiał przeleżał więc prawdopodobnie ten czas na półce czekając na odpowiedni moment. A jest on naprawdę rewolucyjny - jedenaście piosenek Dietera oraz niepublikowany dotąd utwór Modern Talking. Swoją drogą - licząc, że z każdego albumu odrzucano po kilka utworów można by spokojnie wydać całą płytę z nieznanymi piosenkami MT. Gdy pojawiła się informacja o "Dieter - der Film" fani natychmiast zaczęli łączyć ze sobą pewne fakty. Po pierwsze - jej premiera jest planowana na dokładnie ten sam dzień co premiera albumu Thomasa Andersa. Po drugie - w weekend, w którym soundtrack pojawi się w sklepach RTL nie planuje koncertu DSDS. Jako, że soundtrack jest nierozerwalnie związany z filmem, oczekiwany jest on 4 lub 5 marca na antenie RTL... Na ile te spekulacje okażą się prawdą - przekonamy się już za niecały miesiąc.

Skomentuj na forum: Dieter i Eurowizja (Indiggo)
Skomentuj na forum: Nathalie Tineo

Skomentuj na forum: "Dieter - der Film" na CD

Źródło: informacja własna

 

 

 

 

 

 


Dziś 22.04.2024
Kalendarium: premiera singla Major T "Dicky Down" (1996)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google