Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Blue System

Albumy | Single | Składanki | Polskie składanki | Video | Teledyski | Skład

Blue System logoW 1987 roku po rozpadzie Modern Talking, Dieter Bohlen postanowił powołać do życia nowy projekt - Blue System. Celowo użyłem tu słowa "projekt", bowiem zespołem Blue System był jedynie na koncertach. W studio nad płytami poza Bohlenem pracowali jedynie znakomity producent i inżynier dźwięku Luis Rodriguez oraz sztab chórzystów. Wszyscy oni mieli swój udział także w nagrywaniu kolejnych albumów Modern Talking, tu jednak stworzyli inne, nieco mocniejsze brzmienie. Zniknął cukierkowy wokal Andersa, także nagrania aranżowane były w inny, mniej dyskotekowy sposób. Mimo to większość fanów Modern Talking została także fanami Blue System. W 1994 roku Dieter Bohlen postanowił zmienić brzmienie na bardziej dance'owe, co odpowiadało aktualnym trendom. Zrezygnował z pomocy Luisa Rodrigueza i cztery ostatnie albumy grupy nagrywał z pomocą nowych ludzi. Pomysł początkowo chwycił (przebój "Laila"), ale nie uratowało to pozycji zespołu na dłuższą metę. Nic więc dziwnego, że na początku roku 1998 Dieter postanowił zrezygnować z Blue System i reaktywować po 11 latach Modern Talking.

Fotografia pochodzi z singla Blue System "Silent Water". (c) Esser & StraussPo Blue System pozostało 13 albumów, ponad 30 singli i mnóstwo hitów z "My Bed Is Too Big", "Under My Skin", "Magic Symphony" i wspomnianym wyżej "Laila" na czele. Na albumy zespołu ciężko natknąć się już w sklepach, jednak niedawno wydano kilka składanek z najważniejszymi piosenkami Blue System. Ciężko obecnie liczyć na reaktywację zespołu - Dieter Bohlen koncentruje się na roli jurora w niemieckich odpowiednikach programów Idol i Mam Talent oraz produkcji płyt dla ich uczestników. Miłośnicy głosu Bohlena mogą się jednak zainteresować płytą "Dieter - der Film", na której część piosenek do złudzenia przypomina brzmieniowo właśnie Blue System.

Twój ulubiony album Blue System to:

Walking On A Rainbow
Body Heat
Twilight
Obsession
Seeds Of Heaven
Deja Vu
Hello America
Backstreet Dreams
21st Century
X-Ten
Forever Blue
Body To Body
Here I Am

Blue System w kontekście...

 

Powyższy filmik dotyczący powstania Blue System jest częścią serii Historia Dietera Bohlena. Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy - przejdź do działu Historia Dietera Bohlena.


Dziś 19.06.2024
Kalendarium: premiera albumu Daniela Schuhmachera "The Album" (2009)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google