Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
s4.htm

Těžkej Pokondr

Těžkej Pokondr to czeski zespół w skład którego wchodzą Miloš Pokorný oraz Roman Ondráček. Zespół powstał w 1995 r. i właściwie cała ich kariera muzyczna opiera się na parodiowaniu światowych hitów muzyki pop. Na swoim koncie mają 7 płyt CD i liczne ich reedycje wydawane wraz z nagraniami bonusowymi. 
Teksty własne pisane do poszczególnych nagrań są naprawdę zabawne (szczególnie jeśli ktoś zna choć trochę język czeski), zaś tytuły w swoim brzmieniu nawiazują najczęściej do oryginalnych tytułów utworów bądź są ich przeciwieństwami. 
Jednym z parodiowanych nagrań przez zespół jest nagranie Brother Louie '98, które na bazie come backu Modern Talking w 1998 i ponownej popularności grupy zostało umieszczone na płycie "Vic Než Gottzila" ("Więksi Niż Gottzilla" - sam tytuł płyty nawiązuje jednocześnie do japońskiego potwora zaś z drugiej strony do nazwiska Karela Gotta).
Tekst do nagrania "Brother Louie" mówiący o bolących zębach jest wprost rewelacyjny. Muzycznie nagranie nie odbiega zbyt wyraźnie od oryginału i pod względem wykonania zbliżone jest do wersji Rap znanej z wykonania Eric'a Singletona. Ponadto w wersji Těžkej Pokondr zachowane zostały również refreny śpiewane chórkami.
Przyznam, że cała płyta jest naprawdę bardzo dobra jeśli chodzi o parodie tekstów poszczególnych coverowanych nagrań - moimi ulubionymi poza Brother Louie są: "Vodka Mizí" (Wódka Znika), "Džíny" (Dżinsy) oraz Felicie (Felicia - chodzi o auto marki Škoda).
Ostatnim nagraniem na płycie jest GOTTZYMIX, który stanowi mix kilku nagrań z tej właśnie płyty.
Minusem wydania CD jest to, iż na wkładce do płyty nie ma podanych oryginalnych wykonawców poszczególnych nagrań i trzeba było przesłuchać cały krążek aby dopisać oryginalne tytuły i wykonania, a czasem jak w przypadku coveru "Hands Up (Give Me Your Heart)" również twórców - nie mniej jednak przesłuchałem go naprawdę z prawdziwą i niekłamaną przyjemnością.
(opr. Robert Latoszewski)

Vic Než Gottzila - CD (BMG Ariola ČR 74321 62299 2) - 1998

 1. Felicie 3:38 (Felicita - Albano & Romina Power)
 2. Zuby, Zuby, Zuby 3:26 (Brother Louie '98 - Modern Talking)
 3. Džíny 5:37 (Jenny - Falco)
 4. Vodka Mizí 3:05 (Words - F.R. David)
 5. Táta 3:34 (Máma - Lunetic)
 6. Kung-Fu Fandim 3:43 (Kung-Fu Fighting - Carl Douglas)
 7. Je Jaký Je 3:51 (Je Jaká Je - Karel Gott)
 8. Strejda Honza 3:19 (Hands up - Ottawan)
 9. Špajs 3:22 (Bette Davis Eyes - Kim Carnes)
 10. Zrady Kul 3:26 (Daddy Cool - Boney M.)
 11. Jako Supi (Frankie, Promiň) 2:52 (Something Stupid - Robbie Williams and Nicole Kidman)
 12. GOTTZYMIX 5:03
  - Kung-Fu Fandim
  Táta
  - Strejda Honza
  - Vodka Mizí
  - Zrady Kul
  - Zuby, Zuby, Zuby

Muzyka: Christiano Minellono, G di Stefani, Dario Farina (1), Dieter Bohlen (2), Rob Bolland, Ferdi Bolland, J. Hölzel (3), Elli Robert Fitoussi, L. Laguda, M. J. Kupersmith (4), D. Hádl (5), Carl Douglas (6), Enrico Riccardi, Arbertelli (7), Hands Up /Daniel Vangarde, Jean Kluger, N. Byl/ (8), Donna Weiss / Jackie De Shannon (9), Frank Farian (10), C. Carson Parks (11)
Tekst: Lou-Fanánek Hagen (1/3/4/5/6/7/9/10/11), Vit Rotter (2), J. Kluger (8)
Produkcja: Dan Hádl
Foto: Radovan Šubin
Design: KOKAY


Dziś 18.10.2021
Kalendarium: premiera singli Bonnie Tyler "Sally Comes Around" (1993) i Thomasa Andersa "Just Dream" (2004)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google