Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
s4.htm

Markus Roscher

W 2003 r. po wydaniu drugiej książki przez Didiego - "Hinter Den Kulissen" i opisaniem w niej niezbyt pozytywnie Thomasa Andersa rozpętała się prawdziwa nagonka na Dietera Bohlena. Jednym z jej przejawów a także sposobów na pokazanie się szerszej publiczności było wydanie przez bliżej nieznanego Markus'a Roscher'a maxisingla w postaci CD o wiele mówiącym tytule "Dieter Halts Maul'' - czyli po prostu: "Dieter Zamknij Się".
Samo nagranie tytułowe nie jest niczym specjalnym - choć gdzieś w jego tle pobrzmiewają klimaty znane z kompozycji Didiego. Z kolei słowa do nagrania to faktyczna kopia stylu jaki zaprezentował kilka lat wcześniej na swoim singlu Dietmar Kohlen (True System), choć tym razem w jeszcze gorszym wydaniu. Śpiew (o ile wykonanie wogóle można nazwać śpiewem) jest żenujący i gdyby Markus chciał wystartować w jakimkolwiek programie muzycznym np. z cyklu Idol czy Jak Oni Śpiewają to zapewne albo nie zakwalifikował by się do niego wogóle albo odpadłby już na samym jego początku.
Nawiązując do wspomianej wcześniej parodii w wykonaniu Kohlen'a - trzeba uczciwie przyznać, że o ile Dietmar nie potrafi śpiewać podobnie jak Markus, to przynajmniej muzyka na singlu True System stała na o wiele wyższym poziomie niż w przypadku opisywanego maxisingla Markusa.
Poza nagraniem tytułowym odnoszącym się do Didiego pozostałe dwa nie mają już nic wspólnego z Dieterem, a nagrania numer 4 i 5 to po prostu zwykłe wersje instrumentalne.
Jak mierna zresztą jest to produkcja zarówno pod względem muzycznym jak i pod względem wykonania świadczy dobitnie fakt, iż na oficjalne wydanie CD nie zdecydowała się żadna znacząca wytwórnia płytowa. CD można było swego czasu kupić wyłącznie na www.net-horse-shop.de i na www.no-dieter.de. Nawet wsród znawców muzyki Bohlena niewiele osób wie, iż wogóle ukazało się takowe wydawnictwo. Próżno szukać zarówno na okładce jak i na płycie jakichkolwiek informacji kto jest autorem muzyki i tekstu, choć można z dużym prawdopodobieństwem założyć, iż jest nim Markus Roscher (muzyk, tekściarz, gitarzysta).
Na koniec podsumowując zatem swój i tak przydługi opis dodam, iż najlepszym nagraniem na tej płytce jest "Dieter Halts Maul (Instrumental)" (notabene dłuższy czasowo od wersji wokalnej).
Poza nim tak naprawdę pozostałe "piosenki" mogłyby wogóle nie istnieć, dlatego zdecydowanie odradzam zakup całości - szkoda bowiem pieniędzy, czasu i miejsca na półce na tę akurat produkcję (opr. Robert Latoszewski).
Dieter Halts Maul - MCD (Starmacher CD-MR-010404) - 01.04.2004
Dieter Halts Maul - MCD (M.R. CD-MR-010404) - 06.04.2004

  1. Dieter Halts Maul ! 3:18
  2. Lass Mich In Ruh' 2:56
  3. Blaulicht 3:49
  4. Dieter Halts Maul ! (Instrumental) 3:48
  5. Lass Mich In Ruh' (Instrumental) 2:56
Muzyka: Markus Roscher (?)
Tekst: Markus Roscher (?)
Wykonanie całości: Andrea JohligeDziś 14.05.2021Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google