Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Das Supertalent - niemiecki "Mam Talent"

Das Supertalent to drugi z programów typu casting-show, w jury którego zasiada Dieter Bohlen. Niemiecka odmiana "Mam Talent" podobnie jak jej odpowiedniki z innych krajów często koncentruje się na muzykach, co stwarza Bohlenowi szanse zaangażowania się w produkcję płyt zwycięzcy. Do tej pory tylko dwa razy wydany został jednak album uczestnika Das Supertalent, w który istotny wkład miał Dieter Bohlen. Stało się to w pierwszej oraz szóstej edycji programu. W przypadku Michaela Hirte i Leo Rojasa wkład Dietera w produkcję płyt jest wątpliwy, choć nie można go wykluczyć (szczegóły na stronach poświęconych tym wykonawcom).

I edycja (2007)

Pierwsza edycja Das Supertelent zakończyła się zwycięstwem wokalisty Ricardo Marinello, dla którego Dieter Bohlen przygotował składający się z dwunastu piosenek album. Połowę stanowiły nowe wykonania znanych klasyków, drugą część stanowiły kompozycje Bohlena. 

II edycja (2008)

Drugą edycję show wygrał Michael Hirte, prezentujący swoje umiejętności gry na harmonijce ustnej. Po zwycięstwie wydał kilka płyt z własnymi wykonaniami światowych szlagierów, na których nie było premierowych kompozycji Dietera Bohlena, mimo iż mógł on być zaangażowany w produkcję tych albumów

III edycja (2009)

W finale trzeciej edycji znalazło się tak wielu muzyków, że do wygranej  wystarczyło nieco ponad 13% głosów oddanych na... prezentującego sztuczki z psem Yvo Antoniego. Kilku uczestników wydało swoje płyty, jednak nie było na nich piosenek Dietera Bohlena. 

IV edycja (2010)

Zwycięzcą czwartej edycji Das Supertalent został wokalista Freddy Sahin-Scholl. Swój album wydał już w 1999 roku, został on też wznowiony cztery lata później. Po wygranej w Das Supertalent wytwórnia Sony wydała dokładnie tę samą płytę trzeci raz i tym razem w końcu udało się jej wejść na listy przebojów. 

V edycja (2011)

W piątej edycji niespodziewanie pojawił się Mark Ashley - najbardziej chyba znany naśladowca Modern Talking. Udało mu się dotrzeć nawet do finału gdzie zaśpiewał "You're My Heart, You're My Soul", jednak tam musiał zadowolić się szóstym miejscem. Wygrał Leo Rojas - latynoski muzyk-instrumentalista. Finaliści wydali wspólny album Magic Moments.

VI edycja (2012)

Szóstą edycję programu wygrał Jean-Michel Aweh, który wkrótce później wydał debiutancką płytę z autorskim materiałem. Drugie miejsce zajął Christian Bakotessa, który nagrał płytę z Dieterem Bohlenem w roli producenta.


Dziś 19.05.2024
Kalendarium: premiera singla Daniela K "Heartbeat" (2003), singiel Yvonne Catterfeld "Für dich" numerem 1 w Niemczech (2003)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google