Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Teledyski

Sorry Little Sarah - 1987

Pierwszy teledysk Blue System został nakręcony jeszcze przed rozpadem Moden Talking. Możemy na nim zobaczyć Dietera oraz Jeannie Duppy. Akcja toczy się w pewnym nadmorskim mieście. Bardzo dobry teledysk!

My Bed Is Too Big - 1988

Teledysk był kręcony w Kalifornii. Widać w nim zarówno pustynny krajobraz okolic Doliny Śmierci jak i słynne wzgórza Hollywod. W tym wideoklipie tak samo jak w poprzednim Dieterowi towarzyszy Jeannie Duppy.

Under My Skin - 1988

Teledysk zasłynął zanim jeszcze został pokazany. Otóż telewizja ZDF nie chciała wyemitować tego klipu gdyż twierdziła, że jest on zbyt "ostry". Specjalnie dla niej przygotowano wersję pozbawioną najdrastyczniejszych scen. Akcja dzieje się w starej fabryce, Dieter jest tam wybawcą pięknej anielicy.

Silent Water - 1988

Teledysk nakręcono dość prostymi środkami. Dieter siedzi na krześle i śpiewa, a całości dopełniają sceny z serialu "Tarort", w którym piosenka ta została wykorzystana. Był to też jedyny filmowy epizod Dietera.

Love Suite - 1989

Teledysk został nakręcony na wyspach Bahama. Dieterowi towarzyszą tancerze, którzy wówczas występowali na koncertach zespołu. Bardzo dobry, pogodny teledysk.

Magic Symphony - 1989

W tym teledysku Dieterowi towarzyszy blisko stuosobowa rzesza statystów. Akcja dzieje się w specjalnie to tego celu wybudowanej scenografii.

Love Me On The Rocks - 1989

Teledysk kręcony był podczas pobytu Blue System w Moskwie. Możemy na nim zobaczyć fragmenty koncertu grupy oraz Dietera przechadzającego się po Placu Czerwonym i oczywiście rozdającego autografy fanom.

48 Hours - 1990

Teledysk kręcony był w Kenii. Dieter gra faceta, który podróżując Jeepem przez Afrykę znajduje w jednej z wiosek piękną miejscową (graną przez Naddel).

Love Is Such A Lonely Sword - 1990

Jeden z najdroższych teledysków Blue System kręcony był na Ibizie. Mnóstwo efektów komputerowych, kosztowne ujęcia z lotu ptaka. Warto było chyba włożyć w ten klip pieniądze, gdyż efekt końcowy jest bardzo dobry.

When Sarah Smiles - 1990

Jeden z najlepszych teledysków Blue System pomimo prostych środków jakimi został stworzony. Widzimy na nim Dietera śpiewającego na skałach, a całości dopełniają fragmenty innych klipów Blue System - "Sorry Little Sarah" i "My Bed Is Too Big".

Behind The Silence - 1990

To właściwie nie teledysk, a dwuminutowe intro kasety "All Around The World", na które składają się fragmenty innych wideoklipów zespołu.

Testamente D'Amelia - 1991

Najtrudniejszy chyba do zdobycia teledysk Blue System. Możemy na nim zobaczyć Dietera grającego wraz z zespołem i niewiele poza tym.

It's All Over - 1991

Piosenka jest duetem z Dionne Warwick, więc nakręcenie teledysku z taką gwiazdą było niejako obowiązkiem. Możemy na nim zobaczyć głównie ujęcia ze studia, gdzie nagrywany był utwór.

History - 1993

Teledysk jest czarno-biały. Przedstawia Dietera jeżdżącego starym Porsche i przechadzającego się po stacji kolejowej. Bardzo dobry klip!

Operator - 1993

Drugi z rzędu czarno-biały wideoklip. Po raz kolejny efekt jest bardzo dobry.

6 Years-6 Nights - 1994

Teledysk kręcony był w starej cegielni, która na jego potrzeby została przerobiona na więzienie - to oczywiście nawiązanie do tekstu piosenki.

That's Love - 1994

To z kolei jeden z najlepszych teledysków Blue System. Kręcony był w Hiszpanii. Dieter jeździ na koniu, leży na hamaku, gra na gitarze. Bardzo ładne ujęcia z flagami!

Dr. Mabuse - 1994

Teledysk jest bardzo dynamiczny, w sporej części czarno-biały. Jego największą wadą jest fakt, że trochę "po macoszemu" potraktowano w nim muzykę - kończy się ona w sposób raczej zaskakujący i niespodziewany.

Laila - 1995

Teledysk raczej przeciętny, sadzę że to tak wspaniałego utworu jak "Laila" można było nakręcić coś bardziej interesującego. Istnieją dwie wersje klipu - "czystą" oraz zawierającą nieco "mocniejsze" sceny jak np. kobietę pokazującą piersi. 

Only With You - 1996

Jeden z najlepszych teledysków Blue System. Ciężko go opisać, ale bardzo miło się go ogląda. Tak samo jak wypadku "Laila" tutaj także nakręcono dwie wersje. 

Body To Body - 1996

Na tym teledysku nie zobaczymy zbyt wiele. Można obejrzeć kilka obrazów 3D stworzonych przez komputery, ale wygląda to dość prymitywnie. Chyba najsłabszy klip Blue System. 

For The Children - 1996

Piosenka oraz teledysk zostały stworzone specjalnie na 50-tą rocznicę działalności UNICEF. W klipie zobaczymy Dietera nagrywającego wraz z chórem Children United ten utwór. Video jest czarno-białe.

Anything - 1997

Ostatni teledysk zespołu. Można na nim zobaczyć Dietera, wokalistkę oraz mnóstwo obrazów stworzonych komputerowo. Klip przypomina "Body To Body".


Dziś 19.06.2024
Kalendarium: premiera albumu Daniela Schuhmachera "The Album" (2009)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google