Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Don't Believe
New Life

Opisując debiutancki singiel zwycięzcy Deutschland sucht den Superstar 2010 trzeba cofnąć się nieco w czasie, a konkretnie powrócić do sprawy wydania... drugiego singla zwycięzcy DSDS 2009. Historia zaczęła się niemal rok temu, gdy pojawiła się informacja, że drugą piosenką promującą album Daniela Schuhmachera będzie cover utworu Dietera "Take Me To The Clouds". Pomysł ten szybko ustąpił miejsca kolejnemu - tym razem na singlu widziano piosenkę "Nothing's Gonna Change It". Do jego wydania ostatnie także nie doszło. Uznano, że lepiej będzie zamiast znanego nagrania wypuścić coś zupełnie nowego. Tym czymś była piosenka "Don't Believe", a na dowód postępujących prac Daniel zaprezentował na swoim blogu kilka linijek tekstu piosenki. Plany zmieniły się po raz trzeci, gdy Dieter zrezygnował ze współpracy z młodym wokalistą. Daniel wydał wówczas singiel z piosenką innego producenta, a "Don't Believe" powędrowała do szuflady. 
Gdy pół roku później przyszło wybierać piosenkę na pierwszy singiel następcy Schuhmachera, Dieter postawił na sprawdzony pomysł, który już raz zyskał akceptację wytwórni. W zasadzie oczekiwano, iż następcą tym będzie Menowin Fröhlich - faworyt Dietera w siódmej edycji DSDS. Wygrał głosowanie we wszystkich koncertach od początku programu, by w tym najważniejszym - finałowym - ustąpić miejsca Mehrzadowi Marashi.
Niezwykła historia piosenki na tym się nie zakończyła. Utwór został nagrany jeszcze przed finałem z obydwoma wokalistami, wiec możliwe było uruchomienie jego sprzedaży w formie pliku MP3 zaledwie kilka minut po ogłoszeniu zwycięzcy. Jak można było sie spodziewać, sprzedaż owego pliku biła wszelkie rekordy swojej kategorii, jednak wkrótce okazało się, że... może to jednak nie wystarczyć do zajęcia pierwszego miejsca na niemieckiej liście najpopularniejszych singli. Piosenka w MP3 kosztowała bowiem około 70 centów, zaś tradycyjny singiel kompaktowy - około 5-6 euro. Niemiecka lista Top-100 układana jest na podstawie wartości sprzedaży, nie bezwzględnej ilości sprzedanych kopii. W tej sytuacji zdecydowano się na przyspieszenie o kilka dni premiery kompaktowej edycji. Zabieg ten miał rozwiązać jeszcze jeden problem. Niezadowoleni z istnienia show w stylu DSDS niemieccy słuchacze zorganizowali wzorem swoich brytyjskich kolegów akcję kupowania w tygodniu premiery "Don't Believe" innych utworów w MP3, tak aby uniemożliwić Mehrzadowi zdobycie pierwszego miejsca w Niemczech. Okazało się jednak, że internetowa sprzedaż piosenek "Boomerang" Blümchen oraz "Stairway To Heaven" Led Zeppelin była na tyle słaba, że obie uplasowały się nie tylko za "Don't Believe" (debiut na miejscu 1), ale także za... "Real Love" Marka Medlocka, które na liście znajdowało się już od tygodnia.

Po tym najdłuższym w historii ModernTalking.pl wstępie do recenzji, czas na opis samego singla. Ponownie zdecydowano sie na wydanie dwuutworowej płytki w albumowym opakowaniu z rozkładanym plakatem wewnątrz. Nie będę odnosił się juz do tego pomysłu - wszystkie swoje żale dotyczące tego rozwiązania wylałem przy okazji "Real Love" Medlocka ;)
"Don't Believe" jest piosenką niezbyt szybką, choć z wyraźnym rytmem. Aranżacja jest utrzymana w nowoczesnym stylu przywodzącym na myśl produkcje Ryana Teddera. Jest ona prawie identyczna jak w "Bleeding Love" Leony Lewis i jest to chyba największy mankament piosenki - można było postawić na coś oryginalniejszego. To czy melodia podoba się czy nie jest kwestią gustu - w mój wpasowuje się ona w 100%. Ciężko przypomnieć mi sobie ostatnią balladę Dietera, którą przyjąłem tak entuzjastycznie, być może była to "Maybe" Alexandra z roku 2004. 
Wszystko wskazuje na to, że Dieter idąc za ciosem stworzy dla Mehrzada kompletny album. Mam nadzieję, że płyta ta nie będzie bardzo odbiegła od promującego ją singla - bo w to, że mogłaby być od niego lepsza ciężko jest mi uwierzyć. 

Don't Believe - Download - 18.04.2010

  1. Don't Believe 3:30

 

Don't Believe - Sony Music Columbia 88697 70548 2 - 19.04.2010

  1. Don't Believe 3:30
  2. Don't Believe (Karaoke Version) 3:30

Muzyka i tekst: Dieter Bohlen
Produkcja: Dieter Bohlen
Co-produced: Jeo@Jeopark
Recorded at Jeopark, Handeloh
Vocal coaching: Jeff Cascaro


Poprzedni singiel
"Baby Blue"
Kolejny singiel
"Sweat (A La La La La Long)"

Teledysk do "Don't Believe"

 


Dziś 22.04.2024
Kalendarium: premiera singla Major T "Dicky Down" (1996)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google