Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Urodzona 2 grudnia 1979 Yvonne Catterfeld to doskonale znana dziś niemiecka aktorka i piosenkarka. Swoje pierwsze profesjonalne kroki w świecie muzyki stawiała w 1998 jako KIV. Pod tym pseudonimem wydała kilka singli, ale żaden z nich nie zyskał większej popularności. Zawiesiła więc swoją karierę muzyczną i postanowiła spróbować sił jako aktorka. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż szybko stała się jedną z największych gwiazd najpopularniejszej niemieckiej telenoweli "Gute Zeiten, schlechte Zeiten". W 2001 roku postanowiła wrócić do śpiewania, tym razem pod swoim prawdziwym nazwiskiem. 28 maja ukazał się jej singiel "Bum", ale podobnie jak kolejny "Komm zurück zu mir" nie osiągnął spodziewanego sukcesu. Dwa następne - "Niemand Sonst" i "Gefühle" to z pewnością przełom w jej karierze. Obydwa nieźle się przyjęły i sprawiły, że o Yvonne zrobiło się głośno.
W mniej więcej tym samym czasie kończyła się pierwsza edycja programu Deutschland sucht den Superstar. Dieter postanowił podjąć współpracę nie tylko z jego zwycięzcą - Alexandrem Klawsem, ale także ze zdobywcami dwóch kolejnych miejsc - Juliette Schoppmann i Danielem Küblböckiem. Piosenki dla nich były już gotowe - Daniel otrzymał utwór "You Drive Me Crazy", dla Juliette przygotowano balladę "If You". Zupełnie niespodziewanie stwierdziła ona jednak, że nie ma zamiaru współpracować z Dieterem i rozpoczęto poszukiwania wokalistki, która mogłaby zaśpiewać ten utwór. Wokalistką tą okazała się właśnie Yvonne Catterfeld. Jedyny problem - słowa (Yvonne śpiewała po niemiecku) został szybko rozwiązany dzięki duetowi Hilbert & Hirschburger. Tak właśnie powstała piosenka "Für dich". Singiel z tym nagraniem na pierwszym miejscu w Niemczech utrzymywał się przez 6 tygodni, na samej liście aż 26 tygodni i co za tym idzie stał się jednym z największych hitów Dietera.
12 stycznia 2004 ukazał się jej drugi singiel z piosenką Bohlena - "Du hast mein Herz gebrochen". Piosenka znów okazała się ogromnym sukcesem - drugi z rzędu numer 1 Yvonne. 1 marca ukazał się album "Farben meiner Welt" z pięcioma nagraniami Dietera. Zyskał bardzo pozytywne recenzje i nic dziwnego, że od razu wylądował w czołówce najlepiej sprzedających się płyt. Na tej płycie zakończyła się ich współpraca.

Imię i nazwisko: Yvonne Catterfeld
Data i miejsce urodzenia: 02.12.1979, Erfurt (NRD)
Największe przeboje z Dieterem: "Für dich", "Du hast mein Herz gebrochen"
Największy przebój bez Dietera: "Glaub an mich"

Albumy

Meine Welt 2003
Farben meiner Welt 2004
Unterwegs 2005

Single

Für dich 2003
Du hast mein Herz gebrochen 2004

DVD

Farben meiner Welt 2004
Unterwegs Live 2005SONDA
Która z piosenek Yvonne napisanych przez Dietera Bohlena jest najlepsza?

Für dich
Du hast mein Herz gebrochen
Wenn ich
Fliegen ohne Flügel
Für immer und ewig
Farben meiner Welt

Dziś 19.05.2024
Kalendarium: premiera singla Daniela K "Heartbeat" (2003), singiel Yvonne Catterfeld "Für dich" numerem 1 w Niemczech (2003)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google