Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Dziennikarze muzyczni

 

Bogdan Fabiański

Audycje Bogdana Fabiańskiego w II programie Polskiego Radia dawały w latach 80. cenną możliwość usłyszenia najnowszych produkcji Dietera Bohlena - popularna Trójka z Markiem Niedźwieckim na czele była bowiem do tego typu brzmień nastawiona sceptycznie. Dzięki jego audycjom nagrać można było kompletne płyty (dziś nie do pomyślenia) Modern Talking, CC Catch i innych wykonawców ze zbliżonych kręgów muzycznych. Dziełem Fabiańskiego była też lista przebojów Top 30 Disco Dance.
Zygmunt Kiszakiewicz

Na tle niezbyt pochlebnych opinii dziennikarzy muzycznych na temat muzyki Modern Talking w latach 80. zdecydowanie wyróżniało się podejście Zygmunta Kiszakiewicza. W swoich audycjach i artykułach dostarczał informacji o muzycznych i prywatnych poczynaniach Dietera i Thomasa, prezentował nowości i relacjonował występu.
Redaktor Kiszakiewicz karierę dziennikarską rozpoczął w wieku 19 lat szybko koncentrując się na tematyce muzycznej. Dzięki znajomości kilku języków obcych przeprowadzał wywiady z zagranicznymi artystami oraz dostarczał najnowszych informacji na temat ich życia i twórczości. Udzielał się w telewizji, pisał dla Panoramy oraz prowadził audycje w Radio Katowice. Zmarł 17 września 2009 roku.
Wspomnienie Zygmunta Kiszakiewicza znajdziecie także na naszym forum dyskusyjnym - zachęcamy wszystkich do wypowiedzi. 
Marek Sierocki

Jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych, otwarty także na dyskotekowe brzmienia. W prowadzonym przez niego muzycznym kąciku Teleexpressu można było zobaczyć fragmenty teledysków Modern Talking, piosenek MT nie unika też w swoich audycjach radiowych czy na składankach firmowanych własnym nazwiskiem.
Marcin Jędrych

Sukces Modern Talking związany z powrotem na scenę 1998 nie zmienił podejścia dziennikarzy muzycznych do zespołu. Piosenki MT wciąż rzadko gościły na antenie największych stacji radiowych a jednym z nielicznych wyjątków była lista Hop Bęc prowadzona w RMF FM przez Marcina Jędrycha. Każdy nowy singiel grupy dostawał tam swoją szansę, a niekiedy docierał nawet do najwyższych pozycji. Poza tym dzięki Jędrychowi na antenie RMF przedpremierowo usłyszeć można było kilka piosenek z albumu "Year Of The Dragon".


Dziś 19.06.2024
Kalendarium: premiera albumu Daniela Schuhmachera "The Album" (2009)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google