Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
11.04.2012

Rekord albumu Andrei Berg "Schwerelos" + nowy teledysk "Ich schieß dich auf den Mond"Andrea Berg - SchwerelosGdy dwa lata temu Dieter Bohlen podejmował współpracę z Andreą Berg, dało się słyszeć głosy sugerujące, iż "idzie na gotowe". Istotnie, już wtedy wokalistka ta była niekwestionowaną gwiazdą niemieckiej sceny muzycznej z milionami sprzedanych płyt na koncie. Skomponowany i wyprodukowany przez Bohlena album "Schwerelos" wyniósł jednak popularność Andrei Berg na nowy, jeszcze wyższy poziom: płyta ta stała się w ostatnich tygodniach największym sukcesem w jej karierze. Od momentu premiery utrzymywała się ona na liście stu najchętniej kupowanych albumów w Niemczech przez 74 tygodnie, co jest rekordem zarówno jeśli chodzi o dyskografię Andrei Berg jak i Dietera Bohlena. "Schwerelos" sprzedał się dotąd w blisko 900-tysięcznym nakładzie i doczekał u naszych zachodnich sąsiadów statusu poczwórnie platynowej płyty.

Czołowa piątka albumów produkcji Dietera Bohlena pod względem stażu na niemieckiej liście Top-100:

  1. Andrea Berg - Schwerelos (2010) - 74 tygodnie
  2. Modern Talking - Back For Good (1998) - 52 tygodnie
  3. Yvonne Catterfeld - Farben meiner Welt (2004) - 45 tygodni
  4. Modern Talking - Let's Talk About Love (1985) - 44 tygodnie
  5. Modern Talking - The 1st Album (1985) - 43 tygodnie

Wiadomo już, że w najbliższym notowaniu albumowej listy Top-100 "Schwerelos" powróci do zestawienia i powiększy swój imponujący wynik. Warto przy tej okazji wspomnieć, że wydana kilka lat temu składanka z największymi przebojami Andrei Berg ma na owej liście staż liczący 345 tygodni, co stanowi rekord Niemiec.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją albumu "Schwerelos".


Przy tej okazji warto wspomnieć o premierze nowego teledysku Andrei Berg, promującego jej ostatni album "Abenteuer". Piosenka "Ich schieß dich auf den Mond" została wydana na singlu promocyjnym jeszcze w zeszłym roku. Teledysk do niej został opublikowany w marcu 2012, jednak początkowo dostępny był wyłącznie dla osób z krajów niemieckojęzycznych. Obecnie można go już oglądać w serwisie YouTube bez ograniczeń, także w jakości HD.

Teledysk "Ich schieß dich auf den Mond" 

 


Skomentuj informację na forum...

Utwór tytułowy z albumu "Schwerelos" 


Dziś 16.07.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google