Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
-

Relacja z Fanclub Party 2010

Dla wszystkich, którzy nie mogli pojechać na tegoroczne Fanclub Party Thomasa Andersa, prezentujemy relację z tej imprezy:

Ciężko było wstać wczesnym rankiem w piątek 12 lutego, aby o godz. 4 rano wyruszyć w kierunku Koblencji. Ale świadomość celu tego wyjazdu od razu dodała nam skrzydeł. Po drodze zabraliśmy kilka osób i tak siedmioro członków naszego Fan-Clubu przy wydobywających się dźwiękach piosenek Thomasa Andersa z samochodowych głośników ruszyło ośnieżoną drogą prosto w kierunku Niemiec.
Droga przebiegła dość sprawnie, choć trudy podróży wdały się we znaki. Po zakwaterowaniu w hotelu w centrum miasta, poszliśmy do centrum handlowego, aby w sklepie muzycznym zobaczyć ile tytułów naszego ulubieńca spotkamy na półkach. Oprócz najnowszej składanki Modern Talking niestety nic więcej nie znaleźliśmy.
Sobotni ranek przywitał nas typową śnieżną pogodą i było można odczuć wyraźny kontrast od tego, jaka aura przywitała nas rok wcześniej – piękna słoneczna pogoda. Tym razem ciężkie szaro-białe chmury zawisły nad Koblencją, z których od czasu do czasu poprószył mały śnieg. Po śniadaniu pojechaliśmy pod Kulturfabrik – miejsca gdzie miało się wydarzyć niezwykle ekscytujące spotkanie z Thomasem Andersem. Z małym poślizgiem tuż po godz. 12-stej w południe zaczęto wpuszczać do środka stojących w długiej kolejce fanów i sympatyków talentu muzycznego Thomasa Andersa.
W wewnątrz budynku od razu ustawiła się kolejna kolejka, gdzie każdy po odstaniu kilkunastu minut mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Thomasem, które wykonywał wieloletni fotograf i przyjaciel Thomasa - Guido Karp. Podczas osobistego spotkania i krótkiej rozmowy z Thomasem przekazaliśmy mu pięknie oprawione zdjęcie z jego koncertu z Bełchatowa, a udostępnione przez pana Rafała z Solaris Music, z umieszczonym na zdjęciu napisem: „We will stay with you forever” oraz adresem naszej strony fanclubowej, oraz z dwiema płytami DVD zawierającymi materiał z wizyt Thomasa w Polsce. Można było również nabyć różne gadżety i płyty związane z Thomasem oraz kupić losy do loterii fantowej gdzie można było wygrać wiele cennych upominków. Dość mała sala, na której odbywać się miało spotkanie z Thomasem była specjalnie na tą okazję przygotowana. Na telewizorach były wyświetlane występy i wywiady telewizyjne Thomasa. Szkoda, że scena nie była tak jak ostatnio w tym miejscu w 2008 roku na środku sali, bowiem kolumny, co niektórym osobom zasłaniały widok miejsca, na którym miał się pojawić Thomas. W oczekiwaniu na oficjalne rozpoczęcie Fan-Club Party spotkaliśmy się z Claudią – małżonką Thomasa, która zarazem przewodzi niemieckiemu Fan-Clubowi Thomasa. Podczas rozmowy Claudia wyraziła radość z powstania Fan-Clubu Thomasa w Polsce oraz zapewniła mnie, że oglądała z Thomasem naszą stronę Fan-Clubową oraz że jest zainteresowana współpracą z naszym Fan-Clubem.
O godzinie 15-stej na scenie po zapowiedzi pojawił się Thomas, który na początku w humorystyczny sposób dał czas dla fotoreporterów pozując do zdjęć. Następnie Thomas opowiadał o swoich planach muzycznych skupiając się oczywiście na nowym albumie „Strong”. Na telewizorach wpierw zaprezentowano zapowiedź nowego teledysku i wreszcie sam teledysk „Why Do You Cry”. Po czym Thomas zaśpiewał (z playbacku niestety) „Why Do You Cry”, „Stay With Me”, „My Angel”, „One More Chance” oraz w drugiej części po losowaniu upominków loteryjnych ponownie „Why Do You Cry” i „I Miss You”. Na scenie również pojawiły się dwie przedstawicielki FanClubu Niemieckiego, które zadawały Thomasowi pytania od fanów. Oczywiście przeważały te dotyczące nowej płyty i piosenki: „Why Do You Cry”. Thomas bardzo krytycznie odniósł się do wyciekania poprzez Internet materiałów zanim jeszcze się pojawią oficjalnie. Jedną z głównych niedogodności było niestety brak tłumaczenia na język angielski pytań i odpowiedzi, jakie udzielał Thomas, bowiem na sali było sporo osób nie znających języka niemieckiego.
Po przerwie technicznej wystąpił Thomas z koncertem na żywo, gdzie wykonał standardy muzyki rozrywkowej w stylu takim, jaki możemy usłyszeć na jego płycie "Songs Forever". Podczas tego kameralnego koncertu Thomas zaprezentował nam następujące utwory: „Here’s To Life”, „It’s Wonderful”, “Blackbird” (z repertuaru Modern Talking), „The Way We Were”, “Have I Told You Lately”, „It Might Be You” z filmu „Tootsie”, “Cheri Cheri Lady”, “Smile”, “Is This Love?”, “Both Sides Now”, "What Matters Most", “I’m In The Mood Of Love”, “You’re My Heart, You’re My Soul”, “I Wish You Love”, “A Foggy Day”, i na zakończenie na bis “Mandy”. Jeszcze na długo po zakończeniu koncertu w naszych uszach rozbrzmiewał piękny głos Thomasa wykonujący te cudne piosenki.
Poczas Fan-Club party reprezentacja naszego polskiego Fan-Clubu była ubrana w czarne koszulki z naszym logo i adresem strony internetowej. Niektórzy obecni na spotkaniu Polacy widząc nasze koszulki podchodzili do nas w celu zasięgnięcia informacji o naszej działalności. Wracając w niedzielę do Polski byliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i już pojawiła się w nas nutka niecierpliwości na przyszłoroczne spotkanie.
Poniżej prezentujemy filmowe migawki z tegorocznego spotkania z Thomasem w Koblencji:

 

Autor relacji: Pkmodern, Thomas Anders Fan-Club Polska


Dziś 16.07.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google