Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
s4.htm

Siergiej Minajew (Cергей Минaев)
Hеподражаемый

Największy "wysyp" coverów nagrań Bohlena ma na swoim koncie niewątpliwie Rosja i kraje byłego Związku Radzieckiego. Wśród wykonawców setek coverów i nagrań wzorowanych na muzyce Dietera znalazł się Siergiej Minajew. Na jego koncie jest kilka płyt, które zawierają covery nagrań zarówno Modern Talking jak i Blue System. 
Jedną z nich jest płyta o dość przewrotnym tytule "Hеподражаемый" albowiem można to przetłumaczyć jako "Nienaśladujacy". 
Tytuł płyty mija się rzecz jasna z prawdą, albowiem znalazły się na nim min. dwa covery Bohlena - "Джулиет" (Dżuliet) oraz иковый Король" (Pikowyj Korol). 
Siergiej znany z tego, że zawsze bawił się muzyką, stylami  i traktował wszystko z przymrużeniem oka zapewne celowo wybrał taki tytuł krążka, który zwrócłby na niego uwagę i był chwytliwy w swojej sprzedaży. Same covery Bohlena umieszczone na CD to odpowiednio dwa nagrania Blue System - "Romeo and Juliet" i "Deja Vu". Nagrania pod względem muzycznym nie odbiegają od oryginałów - chociaż nie tak do końca - nagranie "Джулиет" to skrócona nieco wersja maxisinglowa z rozudowanym początkiem znanym z oryginalnej wersji Maxi, natomiast иковый Король" to wydłużona wersja singlowa o fragment jaki znamy z instrumentalnej wersji tego nagrania. Ponadto rosyjska wersja "Deja Vu" zawiera liczne ozdobniki w postaci śmiechu dzieci i innych takich jak choćby start rakiety. Wersje w wykonaniu Siergieja odróżnia jeszcze jeden element a mianowicie teksty, które do obu tych nagrań napisał Minajew i są to teksty rosyjskojęzyczne nie mające odzwierciedlenia w tekstach oryginalnych. 
Co do pozostałych utworów jak dla mnie bardzo dobrym nagraniem jest: "Дoждь Cмывaeт Cледы" utrzymany trochę w stylu Bohlena. Na płycie mamy ponadto 4 covery innych znanych nagrań - "Makaрeнa" oryginalne wykonanie Los Del Rio - "Macarena", "Минaки Дa " - w oryginale "I Saw You Dancing" - Yaki-Da, "Юрa-Вумeн /Remix/" oryginalne wykonanie  - Bad Boys Blue - "You're A Woman" oraz "Tы" w oryginale "You" - Ten Sharp.  Na koniec jeszcze jedna ciekawostka dotyczącą nagrania Bad Boys Blue - otóż na wkładce płyty możemy przeczytać następujące informacje o tym nagraniu - tekst: Siergiej Minajew, muzyka: ? - czyżby Rosjanie nie znali innych ikon niemieckiej muzyki pop - T. Hendrik, K. van Haaren ? (opr. Robert Latoszewski).

 

Hеподражаемый - CD (JSP Company / Джeм 010 111-2) - 1997

 1. Makaрeнa /Macarena - Los Del Rio/ 4:04
 2. Дoждь Cмывaeт Cледы 3:09
 3. Минaки Дa /I Saw You Dancing - Yaki-Da/ 3:42
 4. Пoкoление 4:58
 5. Cмычoк и Cтруны 2:40
 6. Девoчкa Aтac 3:23
 7. Юрa-Вумeн (Remix) /You're A Woman - Bad Boys Blue/ 4:29
 8. Tы (You - Ten Sharp) 4:14
 9. Джулиет /Romeo and Juliet - Blue System/ 4:50
 10. Пиковый Король /Deja Vu - Blue System/ 4:55
 11. Я Увезу Тебя 4:28

Muzyka: Dieter Bohlen (9/10), Antonio Romero Monge and Rafael Ruíz (1), Jonas "Joker" Berggren (3), W. Dobrynin (6), T. Hendrik/ K. van Haaren/ M. Applegate (7), Ton Groen, Niels Hermes (8), S. Minajew (2/4/5/11).
Tekst: S. Minajew (1/2/3/4/7/8/9/10/11), I. Annienskij (5), I. Kochanowskij (6).Dziś 18.10.2021
Kalendarium: premiera singli Bonnie Tyler "Sally Comes Around" (1993) i Thomasa Andersa "Just Dream" (2004)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google