Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
robin

Jessica Jay

Jessica Jay nagrała tylko jedno nagranie kompozycji Bohlena umieszczajac je jako cover na swojej drugiej płycie. "I Can Lose My Heart Tonight" pierwszy przebój C.C.Catch doczekał się tutaj zmiany aranżacji, choć rzecz jasna nie na tyle dużej aby nie rozpoznać tego nagrania już po pierwszych taktach. Zdecydowaną różnicą jest w tym przypadku styl -postawiono mianowicie na brzmienie reggae, które dodatkowo zostało nieco przyśpieszone. Zamieniono chórki męskie na kobiece - co wbrew pozorom wcale nie wyszło na złe tej właśnie wersji. Nie mniej głos samej wykonawczyni to jednak nie charakterystyczny głos Carol i z całą pewnością Jessica nie była w stanie przebić wokalnie oryginalnej wersji. Na płycie umieszczono poza tym kilka coverów, min.: "Maria Magdalena" - Sandry, "Can't Take My Eyes Off You" - Frankie Valli czy "The Tide Is High" - The Paragons. Co ciekawsze we wszystkich nagraniach pobrzmiewają elementy reggae przeplatane z klasycznym dance co sprawia, iż wszystkie nagrania nadają się znakomicie do tańca. Nie mogło być zresztą inaczej, jako że za całość odpowiadają Fabio Turatti - DJ który ma w swoim dorobku artystycznym remixy dla wielu wykonawców muzyki lat 90-tych jak i sam Mauro Farina, który współpracował w latach 80-tych z takimi wykonawcami jak Albert OneDanny Keith, Fred Ventura, Joe Yellow, Ken Laszlo czy Radiorama, zaś w latach 90-tych z Bronski Beat, Den'em Harrow, DJ Space'C czy Left Party. Niestety istnieją dwa mankamenty tej płyty - mianowicie cena, która potrafi dojść na aukcjach do 100 euro oraz taki, iż pokazuje się ona na nich naprawdę bardzo sporadycznie. Jeśli jednak ktoś ma ochotę potańczyć i dysponuje nadmiarem gotówki to z czystym sumieniem polecam tę płytkę (opr. Robert Latoszewski).

Chilly Cha Cha - The Album - CD - S.A.I.F.A.M. Publishing Group (COM 1017-2) - 1998

 1. Chilly Cha Cha 4:05
 2. Rain And Tears 3:44
 3. Maria Magdalena 4:38
 4. Hey Hey (I Want U Babe) 4:56
 5. You Don't Have To Say You Love Me 3:38
 6. Can't Take My Eyes Off You 5:00
 7. Kiss Me Another 4:00
 8. Viva Forever 5:27
 9. I Can Lose My Heart Tonight 4:20
 10. Time Is All We Need 4:16
 11. Music Is My Freedom 4:45
 12. The Tide Is High (Reggae Edit) feat. Duffy 5:00

Music and Text: M. Farina/ A. Puntillo/ R. Arduini (1,4,11), Papathanassiou/ Bergman (2), M. Cretu (3), Donaggio (5), B. Crewe/ B. Guedio (6), G. Gibbs (7), Spice Girls/ Stannard/ Rowe (8), D. Bohlen (9), traditional/ G. Randone (10), J. Holt (12).

Executive Producers: M. Farina/ M. Steven for F.S. Production.
Additional Production: R. Arduini/ A. Puntillo.
Track 6 Produced by: F. Turatti at Universal Studios (Verona) Italy.
Track 12 Produced by: Factory Team at Factory Sound Studios (Verona) Italy.
Realized and Mixed by A. Puntillo & R. Arduini at Union Studios (Verona) Italy.

Distributed by BOMB srl Via Fantoli 7-20138 Milano Italy.
(P) 1998 S.A.I.F.A.M. Publishing Group.
(C) LA MATTA srl/ S.A.I.F.A.M. srl (1,4,11), S.I.A.E. (2,5,7,10), EMI LTD (3), SEASON FOR MUSIC (6), WINDSWEPT PACIFIC MUSIC (8), HANSEATIC MUSIKVERLAG GmbH (9), PEER MUSIC/ RUMOR CONTROL (12).

Dziś 18.06.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google