Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Jak korzystać z forum - przewodnik (część 2)

Jesteśmy już zarejestrowani na forum, czas na krótkie zapoznanie się z zasadami jego funkcjonowania. Przede wszystkim, skoro jesteś już zarejestrowany/a na forum, dobrze było by przedstawić się innym. 

W jego dolnej części znajdziesz specjalnie stworzony do tego dział.

Po kliknięciu na "Nowi użytkownicy", przejdziesz do widoku tematów w tej kategorii. Najlepiej przedstawić się w istniejącym już temacie.

Na forum wypowiadasz się albo zakładając nowy temat, albo odpowiadając w już istniejącym. W tym wypadku wybierasz opcję "odpowiedz". Zasady zakładania tematów omówimy wkrótce.


Po kliknięciu na "odpowiedz" musisz się zalogować - jest to konieczne przed napisaniem każdego posta. Jeśli chcesz uniknąć tej żmudnej procedury, możesz zaznaczyć poniżej odpowiednią opcję.


Okienko, które pokaże się po załogowaniu jest podstawowym sposobem wypowiedzi na forum. Po kliknięciu na "Wyślij" Twój post zostanie natychmiast opublikowany. Możesz też sprawdzić jak będzie wyglądał korzystając z opcji "Podgląd".


Nie musisz ograniczać się do odpowiadania w tematach, możesz założyć własny. Pamiętaj tylko, aby nie dublował on tematyki już istniejących (użyj najpierw opcji "szukaj" - jest zawsze w górnym prawym rogu forum) oraz był umieszczony w odpowiednim dziale. Niedopuszczalne jest np. zakładanie tematu dotyczącego piosenki Thomasa w dziale poświęconym muzyce Dietera.

Zakładanie tematu niewiele różni się od opcji "odpowiedz", którą już znasz. Dodatkowo musisz wpisać jedynie nazwę tematu. 

  • co sadzicie o cherry cheryy lady - tak NIE POWINNA wyglądać nazwa nowego tematu

  • Cheri Cheri Lady - tak powinna wyglądać nazwa tematu

Nie ma sztywnych reguł tworzenia nazw tematów. Ważne, żeby była ona poprawna ortograficznie i możliwie jasno przedstawiała jego zawartość. 


Ostatnią rzeczą, którą omówimy jest zawartość postów. Oczywiście wyrażają one Twoje opinie i to Ty odpowiadasz za ich treść. Powinny one być poprawne zarówno pod względem merytorycznym jak i językowym. Pisz na temat, poprawnie, z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji. Pamiętaj, że  Twoje słowa mają nieograniczony zasięg - może je przeczytać każdy i wyłącznie na ich podstawie wyrabia sobie opinię na Twój temat. Łatwo wyobrazić sobie jak odbierana jest osoba robiąca błąd za błędem, pisząca w sposób uniemożliwiający zrozumienie treści wypowiedzi.

Błąd czy literówka mogą przydarzyć się każdemu i jest to całkowicie ludzkie. Warto jednak skorzystać z pomocy, którą przynoszą dziś komputery. Jeśli wiesz, że masz problemy z ortografią, skorzystaj z przeglądarki podświetlającej błędy w taki sposób jak popularny Word. Jest to na przykład Mozilla Firefox, którego możesz ściągnąć za darmo ze strony producenta.

Jeśli błędy będą pojawiały się nagminnie, będziesz otrzymywać za nie ostrzeżenia. Uzbieranie trzech ostrzeżeń jest zazwyczaj równoznacznie z czasowym zawieszeniem konta.

Szczegółowy regulamin forum dostępny jest pod tym linkiem.


Znasz już najważniejsze zasady funkcjonowania forum i podstawy korzystania z niego. Nie sposób omówić tu wszystkich jego opcji, zachęcamy więc do samodzielnego zapoznania się z nimi. Z czasem łatwo przyswoisz wszystkie dostępne opcje, mamy też nadzieję że po rejestracji zostaniesz z nami na dłużej.

Zapraszamy na forum!

 


Dziś 19.05.2024
Kalendarium: premiera singla Daniela K "Heartbeat" (2003), singiel Yvonne Catterfeld "Für dich" numerem 1 w Niemczech (2003)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
Google