Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
Deutschalnd sucht den Superstar - Magic Of Music

Magic Of Music

Album finalistów drugiej części Deutschalnd sucht den Superstar ukazał się 12 stycznia. Ekipa producencka zatrudniona tym razem rożni się nieco od tej do której przywykliśmy. Nową postacią wśród aranżerów jest Christopher Leis-Bendorff (do tej pory zatrudniany przez Dietera raczej jako wokalista). Dieter chyba na dobre zrezygnował (nad czym ubolewam) ze współpracy z Kai Nickoldem. Oczywiście głównym producentem oraz kompozytorem wszystkich piosenek z tej płyty jest Dieter Bohlen. Tyle informacji ogólnych, przejdźmy do opisu płyty.
Album brzmi dość dziwnie (co nie oznacza, że źle). Mało tu typowego brzmienia Dietera, jest za to sporo nowych, niespotykanych w muzyce Dietera rzeczy. Ale po kolei:
Believe In Miracles - utwór znany wszem i wobec. Aranżacja bardzo zbliżona do "We Have A Dream", ale zupełnie nowa melodia
A Moment Like Eternity - ballada, bardzo ładna i melodyjna, chyba najlepsza na płycie. Pod względem aranżacyjnym standard.
Celebration - dość szybki i bardzo rytmiczny kawałek. Wyraźnie czuć tu rękę Jeo - aranżacja stworzona w typowym dla niego stylu. Jeden z najlepszych utworów na płycie. A i jeszcze jedno. Znakomite beatboxy w wykonaniu Philippe'a!
You Will Be A Winner - trzecia na płycie ballada. Po raz kolejny całkiem niezła melodia, a także - co u Dietera jest raczej rzadko spotykane - bardzo dobry tekst. Znakomita końcówka!
Don't Call It Love - utwór zaprezentowany podczas jednego z koncertów jeszcze przed premierą albumu. Piosenka jest jedną z nowości, o których pisałem na początku. Intro stanowi beatbox w wykonaniu Phillipe'a. Aranżacja utworu przypomina nieco "Anytime You Want Me" Alexandra, tyle że jest jeszcze śmielsza - to r'n'b! Kawałek ten z początku nie robi większego wrażenia, ale po bliższym zapoznaniu wpada w ucho.
Come Let's Have A Party - takiego utworu u Dietera jeszcze nie było. Z jednej strony typowo boysbandowy styl w zwrotce, z drugiej refren w  stylu latino. Bardzo ciekawy (i co najważniejsze: chyba udany) eksperyment.
Always And Ever - ballada, raczej standardowa. Typowa aranżacja, typowa melodia, mimo to piosenka wybija się ponad przeciętność - świetny utwór. 
We Wanna Share This Moment Together - to już piosenka zdecydowanie szybsza. Tak jak w "Celebration" wyraźnie czuć to rękę Jeo. Znakomity klimat disco. 
Whereever You'll Go - bardzo nietypowe i ciekawe intro. Typowa ballada w nietypowej aranżacji - tak można opisać ten utwór.
Magic Of Music - No no no, sam nie wiem co napisać. Pod względem aranżacji i po części także melodii utwór ten do złudzenia przypomina "Anyone Of Us (Stupid Mistake)" Garetha Gatesa. Ale pomimo to (a może właśnie dzięki temu) jest to jeden z moich ulubionych utworów na tej płycie. No i jeszcze jedna rzecz obok której nie da się przejść obojętnie - tekst. Znakomity! Opowiada historię dziewczyny, która dzięki castingowi została gwiazdą. Rewelacja.
Call Me - utwór doskonale znany z wykonania Bonnie Tyler. Tym razem główny wokal należy do Elli. Za nagranie utworu zajęła się rodzina Leis-Bendorff. Aranżerem i współproducentem jest Christopher, na gitarze gra Florian, a na basie Benny Bendorff. Efekt jest rewelacyjny. Ta przeróbka (choć może to się wydawać niemożliwe) brzmi jeszcze lepiej niż oryginał.
How Many Times We'll Say Goodbye - album kończy oczywiście ballada. Tutaj nie mamy żadnych niespodzianek, typowy Dieter.

Podsumowując: album jest dla mnie sporą niespodzianką. Mimo iż mało jest tutaj typowego brzmienia Dietera, to płyta brzmi bardzo dobrze i z pewnością przewyższa zeszłoroczny "United". Moi faworyci to "Celebration", "We Wanna Share This Moment Together", "Magic Of Music" i "Call Me". Z ballad najbardziej do gustu przypadły mi "A Moment Like Eternity" i "Always And Ever".

Magic Of Music - BMG 82876 58983 2 - 12.01.2004
Magic Of Music (wydanie klubowe)
- BMG 345785 - 12.01.2004

 1. Believe In Miracles 4:02
 2. A Moment Like Eternity 4:03
 3. Celebration 3:36
 4. You Will Be A Winner 3:32
 5. Don't Call It Love 3:42
 6. Come Let's Have A Party 3:27
 7. Always And Ever 3:16
 8. We Wanna Share This Moment Together 4:22
 9. Whereever You'll Go 3:36
 10. Magic Of Music 3:01
 11. Call Me 4:02
 12. How Many Times We'll Say Goodbye 4:08

Muzyka i tekst: Dieter Bohlen
Produkcja: Dieter Bohlen
Współprodukcja i aranżacja: Lalo Titenkov (1,2,7,12), Jeo (3,5,6,8), Thorsten Brötzmann (4,9), Christopher Leis-Bendorff (11,12)
Dodatkowa aranżacja i instrumenty klawiszowe: Claus Capek (6), Mitch Knauer (9)
Gitara: Florian Leis-Bendorff (10,11), Jörg Sanders (4,9)
Bas w utworze 11: Benny Bendorff
Dodatkowe wokale: Madeleine Hettwer, Jane Comerdorf, Billy King, Christopher Leis-Bendorff, Marion Schwaiger, Anya Mahken
Vocal coaching: Billy King, Christopher Leis-Bendorff
Mix: Jeo @ Jeopark

W głosowaniu fanów "Magic Of Music" został uznany za najlepszy album Dietera z roku 2004

 Płytę promował jeden singiel:


Teledysk do "Don't Call It Love"

 Dziś 19.05.2024
Kalendarium: premiera singla Daniela K "Heartbeat" (2003), singiel Yvonne Catterfeld "Für dich" numerem 1 w Niemczech (2003)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google