Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
collective3

New Collective

W 2000 r. zespół Collective po wydaniu płyty „Album” i przebojowym „Call Me (When You’re Sad)” oraz po dwóch płytach z coverami nagrań Modern Talking przestaje istnieć.
Nie mniej jednak  powstaje w identycznym składzie zespół New Collective.
Dodanie do poprzedniej nazwy słowa „New” można uznać jako odcięcie się od następnych własnych produkcji anglojęzycznych i wykonań coverów, jak również od firmy Snake’s Music.
Zespół już z nową nazwą wydaje kolejne dwie swoje płyty w stylu muzycznym Bohlena, tym razem jednak z polskimi tekstami.
W 2000 r. wychodzi płyta „Chinatown”. Rewelacyjne aranżacje i dobre, przejrzyste polskie teksty to wszystko to, co składa się na tę właśnie płytę. Można jedynie żałować, iż nie zdecydowano się na wypuszczenie singla do tytułowego „Chinatown” i umieszczenia na nim wersji extended czy MCD do „Czy To Było Deja Vu ?” – pomimo, iż do obu ukazały się teledyski.
Tytułowe nagranie jako żywo przypomina „China In Her Eyes” – Modern Talking, natomiast wersja (China Mix) tego utworu to wersja oparta na pomyśle „China In Her Eyes” (Rap Version) – Modern Talking feat. Eric Singleton.
Produkcja nagrań na wysokim poziomie powoduje, że słucha się tego z prawdziwą przyjemnością. Słychać, że zespół dojrzał muzycznie i takie nagrania jak: „Czy To Było Deja Vu ?”, „Mamy Więcej Siebie”, „Taka Dziwna Noc” czy przepiękna ballada „Baby Blue” śpiewane w języku angielskim nie odbiegałyby od wykonań Modern Talking, z kolei „Byłaś, Jesteś, Będziesz” (to rewelacyjnie zaśpiewane refreny, którego wykonania nie powstydzili by się Rolf Köhler, Detlef Wiedeke i Michael Scholz). 
Płyta jest absolutnie równa – nie znajdziemy na niej słabszego numeru  - dodam, że nagranie „Teraz Wiem” zbliżone jest do produkcji Bohlena znanych z płyt „X-Ten” czy „Forever Blue”, natomiast „Zanim Powiesz  Nie” – wyróżnia się charakterystycznymi ryfami gitarowymi – i jest bardziej rockową produkcja dokładnie taką jakie Dieter proponował od czasu do czasu bawiąc się różnymi stylami muzycznymi.
Na tym krążku również znajdziemy błąd edytorski – tym razem dotyczy on braku umieszczenia na okładce płyty nagrania z pozycji 13 – Chinatown (China Mix).
Na płycie CD na szczęście jednak ta wersja gości. (opr. Robert Latoszewski)

Chinatown – CD (Music Ton 029) - 2000

           

 1. Chinatown 3:57
 2. Szukaj Mnie 3:23
 3. Baby Blue 3:55
 4. Taka Dziwna Noc 3:27
 5. Byłaś, Jesteś, Będziesz 3:58
 6. Teraz Wiem 4:12
 7. Mamy Więcej Siebie 3:14
 8. Tak – To My 3:56
 9. Zanim Powiesz „Nie” 3:50
 10. Nie Ma Nas Już Więcej 3:43
 11. Zawołaj Mnie 3:49
 12. Czy To Było Deja Vu ? 3:18
 13. Chinatown (China Mix) 3:26
Muzyka: Marek Dulewicz
Tekst: Marek Dulewicz
Kolejny album
"Horyzont"
Dziś 04.12.2021Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google