Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Czy aby na pewno Chris Venis to pseudonim Thomasa Andersa?Czy Thomas Anders, Chris Venis i Harald Hepp to ta sama osoba?Niekiedy muzyk chce ukryć swoje prawdziwe nazwisko przed mediami i publicznością. Postąpił tak Bernd Weidung, który uznał ponad 30 lat temu, że większą karierę zrobi jako Thomas Anders. Dieter Bohlen z kolei wielokrotnie podpisywał się pod swoimi utworami jako Steve Benson, Howard Houston czy Marcel Mardello.  

Fani dawno już kojarząc pewne fakty i analizując wypowiedzi dla mediów ustalili listę pseudonimów, którymi posługiwali się byli członkowie Modern Talking. Przeglądając internetowe katalogi organizacji zajmujących się prawami autorskimi do piosenek można jednak natknąć się na kilka ciekawostek dotyczących pseudonimów właśnie.

Na pierwszy ogień weźmy Thomasa i jego rzekomy pseudonim Chris Venis. Powiązanie Thomasa Andersa i Chrisa Venisa ma dwa źródła.

  • Wedle singla "Love Of My Own" autorami tytułowej piosenki są Marc Cassandra, Chris Venis (muzyka) i Timothy Touchton (tekst). Album "Different" przypisuje tekst utworu tej samej osobie, zaś muzykę Cassandrze oraz Thomasowi Andersowi.
  • Podczas koncertów w roku 1990 Thomas Anders miał zapowiadać piosenkę "You Are My Life" słowami "Zaśpiewam teraz piosenkę z nowego albumu. To ballada, Napisałem i wyprodukowałem tę piosenkę z moim przyjacielem". Wedle książeczki dołączonej do albumu autorami utworu są jednak Marc Cassandra, Chris Venis, Matthias Heisig i Mary S. Applegate.

Dodatkowego zamieszania dostarcza płyta "The DVD Collection", która przypisuje utwór "Love Of My Own" Cassandrze, Andersowi (słowa) i Touchtonowi (muzyka).

Skomplikowane? Sprawy nie ułatwiają wcale oficjalne katalogi GEMA i ASCAP - organizacji zajmujących sie prawami autorskimi w Niemczech i USA. Wedle pierwszego z nich autorami piosenki "You Are My Life" są Mary Susan Applegate, Matthias Heisig i Chris Venis - w ogóle nie pada nazwisko Marc Cassandra. Chris Venis jest w katalogu ASCAP powiązany z piosenką "A Love Of My Own", jednak wchodząc na stronę jemu poświęconą zostaniemy przekierowani nie do Thomasa Andersa czy Bernda Weidunga, ale do osoby o nazwisku... Harald Hepp.

Wiele wskazuje wiec na to, że skojarzenie Thomasa z nazwiskiem Chris Venis może być spowodowane ludzkim błędem w kojarzeniu piosenek i nazwisk na potrzeby okładek płyt popełnionym ponad 20 lat temu. Jeśli Chris Venis faktycznie jest pseudonimem Thomasa Andersa, to jego fani powinni się czym prędzej zainteresować singlem grupy Chris Heart & Band zatytułowanym "Die Engels sind auch nicht mehr das, was sie war'n" (był to swego czasu kandydat do reprezentowania Niemiec na konkursie Eurowizji). Na jego stronie B znajduje się bowiem piosenka "Die Gefühle sind frei", której autorami są Bernd Meinunger, Chris Chirney i właśnie Chris Venis. Pamiętajmy jednak, że płytka ta pochodzi z początku roku 1986, a wiec czasów gdy Thomas Anders będąc u szczytu sławy z Modern Talking koncentrował się raczej na godzeniu ról męża rozkapryszonej żony i rozchwytywanej gwiazdy pop, niż na pisaniu piosenek dla innych wykonawców.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zachęcam do wypowiedzi na forum.

PS. Podczas wywiadu przed koncertem w Bełchatowie pytaliśmy Thomasa o jego pseudonimy wymieniając między innymi nazwisko Chris Venis. Thomas nie odniósł się do niego, wspomniał jednak że kiedyś, na potrzeby niemieckojęzycznych wykonawców przyjął inny pseudonim.

Autor: ArCrack, 18.01.2012


Skomentuj informację na forum...


Dziś 19.05.2024
Kalendarium: premiera singla Daniela K "Heartbeat" (2003), singiel Yvonne Catterfeld "Für dich" numerem 1 w Niemczech (2003)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google