Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Teledyski

You're My Heart, You're My Soul - 1984 

Pierwszy teledysk w historii grupy nie zdobył większej popularności. Został nakręcony w 1984 roku, gdy zespół Modern Talking był nowym, zupełnie nie znanym duetem. Nie dzieje się w nim zbyt wiele, przez cały czas trwania piosenki Thomas i Dieter śpiewają na tle okładki singla.

You're My Heart, You're My Soul - 1984 - wersja 2

Oto druga wersja tego samego teledysku. Na pierwszym planie Thomas i Dieter, w tle okładka singla, ale całość wygląda inaczej niż poprzednia wersja.

You're My Heart, You're My Soul - 1985

Na początku roku 1985 zespół Modern Talking stał się niezwykle popularny, i koniecznością stało się stworzenie bardziej efektownego wideoklipu do piosenki "You're My Heart, You're My Soul". Akcja niewiele się zmieniła, tyle że tło jest już bardziej urozmaicone.

You Can Win If You Want - 1985

"You Can Win If You Want" to jeden z najlepszych teledysków Modern Talking. Można w nim zobaczyć krótką historię. Pewna dziewczyna wskutek nieporozumień z rodzicami ucieka z domu ze swoim chłopakiem. Nocują w parku. Rano, budząc się dziewczyna ta znajduje w gazecie artykuł zatytułowany "Modern Talking are in town". Natychmiast jadą do studia, gdzie nagrywany jest teledysk. Dziewczyna dostaje autograf od Dietera. Następnie Dieter i Thomas wsiadają do swoich samochodów i odjeżdżają.

There's Too Much Blue In Missing You - 1985

Teledysk koncertowy, znalazł się jedynie na kasecie "The Video". Piosenka jest wykonywana z playbacku. Wideoklip jest dość krótki, nieco ponad trzy minuty.

Cheri Cheri Lady - 1985

Najbardziej znany teledysk zespołu. Jego akcja dzieje się w starej willi, Thomas gra na pianinie, Dieter bawi się stołem mikserskim. Wideoklip mimo całej swojej swojej prostoty jest bardzo dobry, świetnie wygląda końcówka z błyskawicami i płonącą wiolonczelą.

Brother Louie - 1986

Akcja teledysku toczy się na... ringu bokserskim. Thomas i Dieter śpiewają, otacza ich mnóstwo fanów. W teledysk wpleciono sceny z filmu "Dawno temu w Ameryce". Wideoklip uważany jest za mniej udany i dość nudny.

Keep Love Alive - 1986

Sprawa z tym teledyskiem ma się identycznie jak w wypadku "There's Too Much Blue In Missing You". Również klip koncertowy, który ukazał się jedynie na "The Video".

Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love) - 1986

Teledysk nakręcono w specjalnie do tego celu zbudowanej scenografii. Jest ona oczywiście stylizowana na starożytność - nawiązanie do tytułowej Atlantydy. Klip jest bardzo krótki (3 minuty), ale dobry.

Geronimo's Cadillac - 1986

W tym teledysku wykorzystano bardzo nowoczesne (jak na owe czasy) efekty komputerowe. Dziś wygląda to dość zabawnie. Akcja teledysku dzieje się w studiu, pod tym względem przypomina on "You're My Heart, You're My Soul".

Give Me Peace On Earth - 1986

Teledysk jako taki nie został nakręcony. Mamy tu do czynienia z występem dla telewizji zarejestrowanym w 1986 roku.  Niewątpliwą atrakcją jest możliwość zobaczenia uśmiechu Thomasa - w wideoklipach Modern Talking z lat 80-tych to rzadkość. Denerwuje jednak prezenter zaczynający i kończący klip.

Jet Airliner - 1987

Jeden z najlepszych teledysków zespołu. Został nakręcony w studiu, scenografię stanowią elementy samolotów. Thomas i Dieter nie przemieszczają się po planie, stoją może w trzech miejscach.

In 100 Years... - 1987

Ostatni klip nakręcony przed rozpadem zespołu. Nie ma w nim ani jednej sceny, w której Thomas i Dieter byliby pokazani razem. I jak na ironię jest to chyba najlepszy teledysk w historii zespołu. Przerażająca wizja świata w roku 2087.

You're My Heart, You're My Soul 1998 (Vocal Version) - 1998

Pierwszy teledysk powstały po powrocie. Pokazane są na nim kluby w różnych miastach świata. Na monitorach porozstawianych w tych klubach możemy zobaczyć Thomasa i Dietera.

You're My Heart, You're My Soul 1998 (Rap Version) - 1998

Jest to ten sam teledysk, co poprzedni. Jedyną różnicą jest fakt, że zwrotki są tutaj rapowane przez Erica Singletona.

Brother Louie '98 (Rap Version 1) - 1998

Teledysk uważany za dobry, choć szczerze mówiąc niezbyt mi się podoba. Zespołowi towarzyszy Eric Singleton. Wykonuje on swoje partie na basenie i w samochodzie, Thomas i Dieter śpiewają refren w miejscu przypominającym szyb wentylacyjny.

Brother Louie '98 (Rap Version 2) - 1998

Druga wersja tego teledysku różni się od pierwszej zwrotkami. Sceny na basenie zastąpiono rapem na tle amerykańskiej flagi.

Brother Louie '98 (Vocal Version) - 1998

Klip ten to jedynie półtoraminutowy fragment na potrzeby programu VIVA Jam.

I Will Follow You - 1998

Klip nakręcony na potrzeby dokumentów na Vivie i ZDF - nie był w pełnej wersji emitowany.

You Are Not Alone - 1999

Najdroższy teledysk Modern Talking. Mnóstwo kosztownych efektów specjalnych. Grupę "wspomaga" tu Eric Singleton.

Sexy Sexy Lover - 1999

Jest to chyba najsłabszy teledysk Modern Talking. Zdecydowanie za mało w nim Thomasa i Dietera, został niestety zdominowany przez Erica Singletona.

China In Her Eyes - 2000

To z kolei jeden z najlepszych teledysków po powrocie. Bardzo dobrze zmontowany, ciekawe efekty specjalne, szkoda jedynie że taki krótki (nieco ponad 3 minuty).

Don't Take Away My Heart (Rap Version) - 2000

Akcja teledysku dzieje się na pustyni, przypomina on nieco film "Mad Max". Całkiem dobry wideoklip. To wersja z Ericiem Singletonem.

Don't Take Away My Heart (Vocal Version) - 2000

Ten sam teledysk co powyżej, tyle że tutaj zwrotki wykonuje Thomas.

Win The Race - 2001

Istnieje tylko jedna wersja tego teledysku - wokalna. Jest to z pewnością jeden z najlepszych wideoklipów Modern Talking. Thomas i Dieter wykonują utwór na scenie, przed nimi widać tysiące fanów. W teledysk zostały wmontowane różne pionierskie wydarzenia z historii jak np. pierwsze loty samolotów. Efekt jest bardzo dobry.

Last Exit To Brooklyn (Rap Version) - 2001

W tej wersji teledysku występuje Eric Singleton. Akcja toczy się na stacji metra. Na wideoklipie możemy zobaczyć też różne słynne miejsca Nowego Jorku - w tym istniejące jeszcze wówczas wieże WTC.

Last Exit To Brooklyn (Vocal Version) - 2001

Tak jak w kilku innych przypadkach nakręcono teledyski do wersji rap i wokalnej. Tym razem mamy do czynienia z tą drugą.

Ready For The Victory - 2002

Po raz pierwszy od dawna zdecydowano się pokazać w teledysku jakąś historię. Tym razem mamy do czynienia z walką "Dawida z Goliatem". Oczywiście Thomas z Dieterem stawiają na pozornie pozbawionego szans, i ten wygrywa. Bardzo dobry teledysk.

Juliet - 2002

Akcja teledysku toczy się w pewnym klubie. Dużo ładnych dziewczyn, bardzo ciekawe przejścia między kolejnymi scenami. Kawał dobrej roboty.

TV Makes The Superstar - 2003

Ostatni teledysk Modern Talking i chyba najlepszy po powrocie. Thomas i Dieter przechadzają się po czymś przypominającym wnętrze stacji kosmicznej, sporo efektów specjalnych, wplatane historyczne materiały filmowe.


Dziś 20.03.2023Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google