Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

The Night Is Still Young

Od czasu wydania "Just Dream" w 2004 roku fani Thomasa nie mieli szczęścia do jego singli. Ukazywały się wyłącznie jako płytki promocyjne dla mediów, wydawane były przez lokalne wydawnictwo wyłącznie w rodzinnych stronach Thomasa, albo też można było zdobyć je w formie plików MP3 z opcją zakupu jedynie dla osób obecnych na imprezie fanklubowej w Koblencji. "The Night Is Still Young" jest więc pierwszym po 4,5 roku singlem, który można kupić tradycyjnie - w sklepie muzycznym. Powstał on we współpracy z Sandrą i można chyba stwierdzić, że jest to singiel bardziej jej niż jego - stopień krojów pisma na okładce, lista utworów (brak solowej wersji Thomasa) oraz fakt, że piosenka nie ma bezpośredniego powiązania z mającym się wkrótce ukazać albumem Thomasa sugerują to dość jednoznacznie.

Niemniej jednak duet dwóch popularnych niegdyś postaci muzyki tanecznej musi wywołać mniejszy lub większy efekt synergii i zainteresować osoby, które inaczej nie zwróciły by na tę piosenkę uwagi. Ze względu na brak specjalnie zróżnicowanej listy utworów, nie będę opisywał podstawowej wersji piosenki - jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji jej usłyszeć, może szybko nadrobić ten brak dzięki teledyskowi na dole tej strony. "Casa Sylt Mix" to nieco mocniejsze brzmienie i inny układ utworu, mamy tu tylko jedną zwrotkę i sporo partii instrumentalnych. Utwór numer 3 to solowa wersja Sandry aranżacyjnie nie różniąca się od duetu, a czwórka to osobny utwór w całości w jej wykonaniu.

Czy wspólne wykonanie tego utworu wyszło Thomasowi i Sandrze na dobre? Można chyba uznać, że tak - Thomas po raz pierwszy od wspominanego wcześniej "Just Dream" pojawił się na singlowych listach przebojów, Sandra zaś osiągnęła z tą piosenką większy sukces niż wydanym kilka miesięcy wcześniej singlem "In A Heartbeat". Rozczarowywać może jednak nieco skala tego sukcesu - 46 miejsce na niemieckiej liście Top-100. Thomas miał już bardziej udane solowe piosenki, Sandra swego czasu okupowała nawet pierwsze miejsca. Słaba promocja, nieudany utwór, nieumiejętnie zmontowany teledysk, może po prostu brak większego zainteresowania nieco przygasającymi już gwiazdami? Z pewnością ile osób tyle opinii, nie zabraknie nawet takich którzy stwierdzą, że to wina dzisiejszych mediów promujących wyłącznie mierne piosenki i pomijających te ciekawe.

Thomas w biznesie muzycznym obecny jest od prawie 30 lat i z takim doświadczeniem powinien być w stanie ocenić co w wypadku tego single poszło dobrze, a co niekoniecznie. Jasnym jest, że muzyka powinna przynosić głównie pozytywne emocje i zagłębianie się fanów w kwestie promocyjno-marketingowe nie każdemu się podoba. Mam jednak szczerą nadzieję, że kolejne muzyczne poczynania Thomasa sprawią iż od tego singla nie będzie już takiej potrzeby - że będzie można po prostu pójść do sklepu i kupić jego płytę, bez zamawiania jej w formie plików muzycznych czy szukania znajomych mieszkających w okolicach Koblencji.

The Night Is Still Young - EMI 50999 965234 2 1 - 08.05.2009

  1. The Night Is Still Young (feat. Thomas Anders) 3:22
  2. The Night Is Still Young (Casa Sylt Mix) 4:45
  3. The Night Is Still Young (Solo Version) 3:22
  4. Redis Moi 3:45

Muzyka i tekst: Toby Gad & Audrey Martells (1-3), Sandra Lauer, Jens Gad, Fabrice Cuidad (4)
Produkcja: Jens Gad
Współproducent: Olaf Menges
Programowanie i wszystkie instrumenty: Toby Gad & Jens Gad

Poprzedni singiel
"Kisses For Christmas"
Kolejny singiel
"Stay With Me"Dziś 31.05.2023
Kalendarium: premiera singla Errola Browna "Emmalene (That's No Lie)" (1993)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google