Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
01.09.2012

Oliver Lukas: piosenki Dietera Bohlena na nowym albumieOliver Lukas - Seiltänzer (miniatura)Na nowym albumie Olivera Lukasa "Seiltänzer", który do sprzedaży trafi 5 października 2012 znajdą się piosenki, których autorem jest Dieter Bohlen. Niejasna jest liczba tych nagrań - okładka informuje o czterech kompozycjach Bohlena, podczas gdy opublikowana właśnie lista utworów wymienia zaledwie dwie takie piosenki. Producentem albumu jest dobrze znany wszystkim fanom Modern Talking Luis Rodriguez - współtwórca brzmienia naszej ulubionej grupy i wieloletni współpracownik Dietera Bohlena.

Na pewno na albumie usłyszymy nową wersję utworu "Frag' Maria". W oryginale znalazł się on w repertuarze Blue System jako "Lisa Said", by kilka miesięcy później, już z niemieckim tekstem otrzymać drugie życie na albumie Roya Blacka "Rosenzeit". Działo się to w roku 1991.

Druga z kompozycji Bohlena nosi tytuł "Marleen" i można przypuszczać, iż jest pozycją premierową (autorami są Dieter Bohlen oraz sam Oliver Lukas). Odsłuch fragmentów nagrań nie został jeszcze udostępniony.  

Oliver Lukas jest wokalistą nurtu niemieckich szlagierów. Debiutancki singiel wydał w roku 2000 i szybko trafił pod producencką opiekę Luisa Rodrigueza. Jego trzeci singiel "So frech wie du ist keine" był niemieckojęzyczną wersją piosenki Modern Talking "No Face No Name No Number" i właśnie dzięki osobie Luisa Rodrigueza znajdziemy na nim wersję instrumentalną, która brzmieniowo jest niemal identyczna z oryginałem. Na debiutanckim albumie Lukasa "Reifezeugnis" z roku 2004 znalazła się także piosenka "Ein SOS an den Himmel", której aranżacja została stworzona z myślą o "I'm No Rockefeller" Modern Talking.

Drugi album Olivera Lukasa "Für dich" ukazał się w roku 2008 i zawierał kilka premierowych utworów Dietera Bohlena. Jeden z nich - "Noch in hunderttausend Jahren" - umieścił na swoim albumie DJ Ötzi i w tym wykonaniu stał się on przebojem w Niemczech oraz Austrii. 

Olivera Lukasa nie należy traktować jako następcy Andrei Berg w "stajni" Dietera Bohlena. Mimo dwunastoletniego stażu na rynku płytowym, Lukasowi nigdy nie udało się zaistnieć na listach przebojów, a jego albumy wydaje mała, niezależna wytwórnia. Andrea Berg to z kolei jedna z największych gwiazd niemieckich szlagierów grająca dziesiątki koncertów rocznie i osiągające milionowe nakłady sprzedaży płyt. 

Lista utworów albumu "Seiltänzer":

 1. Wohin Wir Auch Gehen (Wherever We Go) (Radio Edit) 3:25 - duet z Sylvią Martens
 2. Wie Geil Ist Das Denn3:28
 3. Liebe 4:06 - duet z Lian Ross
 4. Ich Schenke Dir Den Eifelturm 3:36
 5. Senora 3:15
 6. Einen Sommerabend Lang 3:18
 7. Engel Aus Dem Süden 2:56
 8. Sommertraum 3:23
 9. Hast Du Nicht Lust 3:09
 10. Marleen 3:45
 11. Sommer, Sonne, Sand Und Palmen 3:01
 12. Tanz Mit Mir 3:29
 13. Frag Maria 3:41
 14. Bis Ans Ende Der Welt 3:02
 15. Wohin Wir Auch Gehen (Wherever We Go) (Soloversion) 3:25

Jaśniejszym kolorem oznaczone są piosenki autorstwa Dietera Bohlena.

Źródło: jpc.de + informacje własne


Skomentuj informację na forum...

Okładka albumu "Seiltänzer"

Oliver Lukas - Seiltänzer (okładka)

Okładka albumu (wersja pierwotna)

Oliver Lukas - Seiltänzer (okładka- wersja pierwsza)

Występ w TV z piosenką "Noch in hunderttausend Jahren"

 

Występ z piosenką "So frech wie du ist keine"

(No Face No Name No Number)

 


Dziś 18.10.2021
Kalendarium: premiera singli Bonnie Tyler "Sally Comes Around" (1993) i Thomasa Andersa "Just Dream" (2004)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google