Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
21.02.2012

Thomas Anders w Katowicach: konferencja prasowaThomas Anders na konferencji prasowej w KatowicachPrezentujemy Wam zapis konferencji prasowej, jaka odbyła się 11 lutego przed koncertem Thomasa Andersa w Katowicach. Pytania, jakie zostały na niej zadane odnoszą się zarówno do spraw bieżących związanych z duetem z Kamalią, jak i dalszych muzycznych planów Thomasa oraz spraw ogólnych. Wkrótce pojawi się także zapis wideo z konferencji.

Pytania od Thomas Anders Fan-Club Polska i ModernTalking.pl:

Kiedy ukaże się twój drugi album z Uwe Fahrenkrogiem?

Zajmie to trochę czasu, chcemy wydać go na początku przyszłego roku. Jesteśmy bardzo zajęci, tak Uwe jak i ja. On pisze obecnie piosenki dla innych artystów, to jego zawód. W tej chwili jest w trakcie pisania nowych piosenek [na nowy album Anders | Fahrenkrog], więc zajmie to trochę czasu. Uwe musi napisać około 30, 40, 50 piosenek, wtedy wybierzemy coś spośród nich, ale to będzie już lato. A jeśli jest już lato, to nie ma szans na wydanie płyty jesienią, ponieważ wszystkie najważniejsze programy telewizyjne są już zarezerwowane.

W niemieckiej prasie powiedziałeś, że w połowie tego roku ukaże się twój album "The Best Of". Czy będą to piosenki z poprzednich płyt, czy też stare utwory, ale nagrane na nowo?

Nie wiem. Jest już na rynku album z największymi przebojami i wytwórnia płytowa zastanawia się nad wydaniem części drugiej. Ale to co jest pewne, to że w tym roku wydam album bożonarodzeniowy.

A co z piosenką nagraną z Kamaliyą?

To utwór na jej album, nie ma nic wspólnego z moim.

Czy będzie wydana tylko na Ukrainie?

Nie, zadecydowano o wydaniu jej w całej Europie.

Czy masz jeszcze jakieś plany współpracy z nią?

W tej chwili to tylko jedna piosenka.

Czy Uwe jest jej producentem?

Tak.

A czy wysokie głosy w refrenie są twoim pomysłem?

Uwe jest ich pomysłodawcą. To brzmi trochę jak Modern Talking, ale ten głos to w większości głos Kamaliyi. Ma to jednak trochę błysku Modern Talking. 

Czy Chris Venis to twój pseudonim?

Nie, to nie ja.

Czy twój syn Alexander także interesuje się muzyką?

Nie, gra na pianinie i lubi muzykę, ale nie angażuje się w nią tak jak ja. Uważam, że powinien obrać inną ścieżkę, myślę że byłoby to dla niego zbyt ciężkie aby iść po moich śladach. 

Pytania od innych redakcji:

Masz w Polsce duży fanklub, dzisiejszy koncert zgromadził wielotysięczną publiczność, co sądzisz po polskich fanach?

Znamy się od lat i są oni doskonale zorganizowani, ciężko pracują, wspierają artystę - mnie, Thomasa Andersa. Ciężko to opisać, fantastycznym jest dla mnie, że ci ludzie poświęcają tak wiele swojego wolnego czasu dla mnie, organizują to wszystko. Jestem naprawdę szczęśliwy i dumny, że mam tych ludzi. To nie jest zwyczajne, to naprawdę coś wyjątkowego. 

Wiemy, że organizujesz spotkanie z fanami w swoim domu, coś w tym stylu?

Nie! Każdego roku w moim rodzinnym mieście w Niemczech organizuję International Fanday. Przyjeżdżają tam fani z całego świata. Z Południowej Afryki, Skandynawii, Argetyny, Korei. Wyjątkowe miejsca. Organizuję to od... 22 lat? To coś naprawdę wyjątkowego. To moje podziękowanie dla fanów, aby poświęcić nieco czasu i spędzić z nimi - nie w moim domu - kilka godzin.

Co możesz powiedzieć o kondycji dzisiejszej muzyki pop?

Dziś sytuacja muzyki jest bardzo trudna. Muzyka stała się produktem o krótkim terminie ważności. Gdy spoglądam wstecz, na czasy gdy byłem młody, gdy byłem dzieckiem, miało się okazję posłuchać muzyki w radio i kilku programach TV. Po tych wszystkich latach mamy VH1, MTV, mamy muzykę na życzenie. Dziś można włączyć komputer, mamy YouTube i cokolwiek tylko chcesz. Nawet gdy jestem w domu i chcę posłuchać konkretnego rodzaju muzyki mam w iTunes stacje radiowe z całego świata, mogę je dostosowywać do swojego nastroju. Nie muszę niczego szukać. Wszystko co ludzie dostają za darmo bardzo łatwo traci ich szacunek. Muzyka jest, ale można ją przełączyć i nagle cię nie ma. To bardzo ciężkie dla przemysłu muzycznego. Ludzie mają pewną ilość pieniędzy i bardzo wiele możliwości ich wydawania. Co mogliśmy robić w moich czasach? Kupować płyty, uprawiać sport. Dziś masz swoją komórkę, chcesz kupować aplikacje, masz SMSy, kupujesz co rok-dwa nowy telefon, chodzisz częściej do kina, ale ilość pieniędzy jaką dysponujesz jest wciąż taka sama. I ta część poświęcana na muzykę co roku się kurczy, bo dostajesz muzykę za darmo. Jednakże tworzenie muzyki kosztuje sporo pieniędzy. I to jest naprawdę duży problem.

Co zagrasz dziś na koncercie? Czy będą to największe przeboje?

Mam bardzo miły problem. Miałem 17 singli w Top 15 w Niemczech. Tak więc cokolwiek bym nie zrobił, to zawsze będzie swego rodzaju "best of". Zagram mieszankę Thomasa Andersa solo, z lat 80., wielkie przeboje Modern Talking, pewną mieszankę tego wszystkiego. Tym co robię cały czas, jest zmiana co 2-3 lata aranżacji piosenek. Tak więc jeśli usłyszysz dziś "You're My Heart, You're My Soul", możesz być pewnym że za dwa lata zaśpiewam tę piosenkę ponownie, bo to jeden z największych przebojów. Ale będzie ona już brzmiała inaczej. Idea jest taka, żeby nie zanudzić ludzi muzyką. 


Skomentuj informację na forum...

Dziś 22.10.2021
Kalendarium: premiera albumu Andrei Berg "Schwerelos" (2010)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google