Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Ankieta ModernTalking.pl 2007 - wyniki

Zakończyła się druga w historii ModernTalking.pl ankieta podsumowująca muzyczne wydarzenia roku. W przeciwieństwie do zeszłorocznej obejmowała ona wyłącznie produkcje Dietera, Thomas bowiem żadnej oficjalnej płyty w roku 2007 nie wydał. Mimo to cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Swoje zdanie wyraziło tym razem aż 65 osób. Dla porównania, w zeszłym roku największa liczba głosujących wyniosła 35 osób. Możemy się więc tylko cieszyć, skoro mimo braku typowo solowych płyt Thomasa i Dietera liczba chcących wyrazić swoje zdanie fanów wzrosła dwukrotnie.
Przejdźmy zatem do podsumowania wyników:

Zagłosowało 65 osób. Było wśród nich 15 pań i 49 mężczyzn. Tak jak przed rokiem najwięcej osób mieściło się w grupie wiekowej 30-34 lata. Zdecydowanie najwięcej z Was uważa się za fanów zarówno twórczości Dietera jak i Thomasa. Ciekawostką może być fakt, że żadna z głosujących pań nie określiła się jako fanka wyłącznie Thomasa. 

Płeć:

 1. Mężczyzna - 49 osób
 2. Kobieta - 15 osób

Wiek:

 1. 30-34 lata - 24 osoby
 2. 35-39 lat - 15 osób
 3. do 18 lat - 9 osób
 4. 19-24 lata - 8 osób
 5. 25-29 lat - 6 osób
 6. 40 lub więcej lat - 2 osoby

Jestem fanem... 

 1. Zarówno Dietera jak i Thomasa - 38 osób
 2. Dietera Bohlena - 17 osób
 3. Wyłącznie Modern Talking - 6 osoby
 4. Thomasa Andersa - 4 osoby

Uwaga dla tej i kolejnych części ankiety - w większości kategorii liczba głosujących nie sumuje się do 65. Wynika to z tego, że część osób nie wypełniała wszystkich pól ankiety.


Działalność Dietera oceniliście tym znacznie wyżej niż rok temu (3,89). Mocna czwórka z plusem.  

Ocena tegorocznej działalności muzycznej Dietera:

 1. 4 - 18 głosów
 2. 6 - 16 głosów
 3. 5 - 13 głosów
 4. 3 - 7 głosów
 5. 1 - 2 głosy
  2 - 2 głosy
    
  Średnia: 4,48

Oceniając poszczególne płyty najwyższe noty wystawialiście wspólnemu albumowi Dietera i Marka Medlocka "Dreamcatcher". Co ciekawe, średnia ocena dla albumów (po uwzględnieniu różnej ilości piosenek znajdujących się na nich) wynosi zaledwie 4,15. Wygląda więc na to, że spory wpływ na notę 4,48 w poprzednim punkcie miała pewna nie-albumowa produkcja ;)

Średnie oceny dla tegorocznych albumów:

 1. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Dreamcatcher - 4,51
 2. Mark Medlock - Mr. Lonely  - 3.98
 3. Ricardo Marinello - The Beginning - 3,64   

Przejdźmy zatem do poszczególnych albumów i wyboru singli, które ewentualnie mogły by je promować. W wypadku albumu "Mr. Lonely" dopuszczone było głosowanie także na dwa bonusy z singla "You Can Get It" i bardzo chętnie z tej opcji korzystaliście:

Który utwór z płyty "Mr. Lonely" nadawałby się na kolejny singiel promujący tę płytę?

 1. Why The Kiss - 14 głosów
 2. You Are So Beautiful - 10 głosów
 3. Mr. Lonely - 8 głosów
 4. Love Is A Game - 4 głosy
  Sad Sad Story - 4 głosy
  Seven Days - 4 głosy
 5. Just Like Heaven - 3 głosy
  Oh Sarah - 3 głosy
  Relax Your Heart - 3 głosy
 6. I Miss You - 2 głosy
 7. Everytime You Go Away - 1 głos
  If You Just Call Me - 1 głos

Ciekawoski:
- obydwaj fani Thomasa, którzy wzięli udział w wyborze singla, oddali swój głos na piosenkę "Just Like Heaven".
- zdecydowanym faworytem głosujących pań była piosenka "Mr. Lonely" (5 głosów). "Why The Kiss" otrzymał od nich zaledwie dwa wskazania


Także w wypadku drugiego albumu postawiliście na nagranie z brzmieniem najbliższym "staremu" Bohlenowi:

Który utwór z płyty "Dreamcatcher" nadawałby się na kolejny singiel promujący tę płytę?

 1. Part Time Lover - 14 głosów
 2. Love Is Beautiful - 6 głosów
  Wonderful Girl - 6 głosów
 3. Feels Like The First Time - 5 głosów
  Fly With Me - 5 głosów
 4. Only Forever - 4 głosy
 5. Moment Of My Life - 3 głosy
  Sing Halleluja - 3 głosy
 6. Don't Worry - 2 głosy
  Get Out Of My Bed - 2 głosy
  I Can't Forget This Night - 2 głosy
 7. When You Close Your Eyes - 1 głos
  Will This Dream Survive - 1 głos

Ciekawostki:
- osoby deklarujące się jako fani wyłącznie Modern Talking nie oddały ani jednego głosu na "Part Time Lover"


Jak pokazują odpowiedzi na kolejne pytanie, niewiele osób śledziło drogę Marka Medlocka do zwycięstwa w DSDS:

Czy oglądałeś / oglądałaś tegoroczną edycję "Deutschland sucht den Superstar"?

 1. Nie - 40 głosów
 2. Tak - 22 głosy

 

Mimo tego wiele osób miało w programie swojego faworyta, z reguły tego samego co pozostali ;)

Kto był Twoim faworytem do zwycięstwa w DSDS?

 1. Mark Medlock - 26 głosów
 2. Francisca Urio - 1 głos
  Jonnathan Enns - 1 głos
  Lisa Bund - 1 głos
  Martin Stosch - 1 głos
  Thomas Enns - 1 głos

Jedną z bardziej tajemniczych spraw w tym roku był udział Dietera w produkcji płyty grupy Moving Heroes. Większości z tych, którzy zagłosowali, przypadła ona chyba do gustu:

Czy chciał(a)byś, aby Dieter pisał piosenki dla grupy Moving Heroes?

 1. Tak - 28 głosów
 2. Nie - 6 głosów

Ciekawostka:
- żaden z fanów "wyłącznie Modern Talking" nie oddał tu swojego głosu


W ankiecie mogliście też wyrazić swoją opinię o tegorocznej działalności Dietera. Pojawiły się zarówno głosy osób zadowolonych jak i tych tęskniących za dawnymi nagraniami. Przedstawiam więc po kilka z każdej opcji ;)

Oba albumy są godne polecenia i naprawdę przyjemnie się ich słucha. Czuć w obydwu albumach Marka Medlocka dawny styl Modern Talking, to mile. Myślę ze Dieter naprawdę się starał i cieszę się z jego tegorocznej działalności.

Jakoś nie mogę się przestawić na te nowe aranżacje Dietera, mimo szczerych chęci mam zakodowana "linię" Modern Talking.

Dieter nie napisał jakichś górnolotnych piosenek ale "You Can Get It" to wyjątkowo udany utwór w tym roku. "Mr. Lonely" to fajna płyta, ale to coś zupełnie innego niż Dieter tworzył dotychczas, brak na niej piosenek szybkich i do tańca. "Dreamcatcher" jest znacznie lepszy. Co do płyty Ricardo Marinello to jest po prostu słaba, piosenki chyba nie zmieściły się na płytę Medlocka. Teksty są w porządku. W "Somewhere In My Heart" chórki są przyzwoite, ale główny wokal mi nie pasuje. "How Can I Live Without Your Love" przypomina jęki w bólu. "Everytime I Touch You" - znów główny wokal jest do kitu. "I Can't Forget This Moment" - okropne. "Come Fly With Me (Vola Con Me)" - ta piosenka jest okay. "It's Christmas Time" beznadzieja w wykonaniu Marinello.

Wg mnie, jak na możliwości Dietera był to rok, w którym nie wyszedł ponad przeciętność. Jednak patrząc na jego osiągnięcia w kategoriach marketingowych, trzeba pochylić czoła (po raz kolejny zresztą).

Szkoda, że Dieter pisał takie słabe i nudne kawałki jak "Now or never" i "Unbelivable" a mało takich cudnych jak " You can get it", "Gasoline"

Raczej kiepsko, myślałem, że Medlock ma większe możliwości głosowe, ale w porównaniu do Andersa są one na poziomie podstawówki.

Popularność Dietera i jego nowych produkcji idzie cały czas na fali popularności programu Deutschland Sucht den Superstar. To już nie jest to samo, jak to miało miejsce w latach 80-tych, kiedy to Dieter stworzył jakąś piosenkę i ona stawała się hitem. Mam tu na myśli Modern Talking a wcześniej Ricky'ego Kinga, gdyż CC Catch i Chris Norman odnieśli popularność na tzw. "przy okazji" (CCC z uwagi na MT, Norman z uwagi na Tatort).

Moim zdaniem rewelacja, chociaż brakuje solowej twórczości Dietera, ale zaskoczeniem są wokale na Dreamcatcher, ogólnie ma Didi wciąż wielki łeb! Szanuję Go za to i KOCHAM!!!

Poza singlem "You Cant Get It" smętna muzyka której mam już serdecznie dosyć. Strasznie brakuje mi tego typowego Bohlena. Nie chcę już Medlocków, Tineo i innych DSDS. Jakoś w ogóle nie kręcą mnie te ich rekordy na listach. Myślę, że każdy ,nawet średnich lotów kompozytor promujący zwycięzców DSDS odniósłby podobny sukces.

 Uważam, że był to rok bardzo udany dla Dietera. Płyty zrobione dla Medlocka bardzo przypadły mi do gustu. W niektórych nagra nich znalazłem to czego dotychczas brakowało mi w jego muzyce. Oczywiście zawsze można się do czegoś przyczepić, chociażby wybór singla na albumie Dreamcatcher (chyba to zaważyło, że płyta odniosła mniejszy sukces niż poprzednia). Jednak oceniając całość było bardzo dobrze - znakomite partie wokalne Medlocka, bardzo dobre wsparcie towarzyszących mu chórzystów, a przede wszystkim bogate brzmienie instrumentalne utworów. Dieter pokazał klasę! Liczę na dalszą współpracę obu Panów.

 

Drugie pytanie dotyczyło tego, czego oczekujemy w roku 2008. Zgadnijcie, jakie życzenie dominowało? :)

No cóż powrót (choćby w części) do typowej bohlenowskiej muzyki ,być może wydanie płyty Nino de Angelo, która miała być podobno w tym roku (czekam z utęsknieniem). No nie wspomnę o powrocie MT czy C.C.Catch, Bonnie Tyler lub choćby wydanie własnej dancowo-popowej płyty. Ewentualnie jakiś inny projekt ale nawiązujący do tej muzyki którą lubimy bo w sumie bez niej nie było by Bohlena i tej ankiety . Jestem za tym by wspierać takie projekty (być może zalatujące dla niektórych plagiatem czy kiczem) jak Moving Heroes czy podobne ponieważ choćby w części różnią się od DSDS.

Nie tylko na przyszły ale i na następne: cały czas żyję nadzieją, że Modern Talking jeszcze zagra :-)

Mam nadzieje, ze Dieter wyda solowa płytę z nagraniami utrzymanymi w klimacie Blue System. Ewentualnie mogłoby to być utrzymane w klimacie z albumu "Dieter der Film". Najbardziej cenie muzykę Modern Talking/Blue System/C.C.Catch, wiec byłbym szczęśliwy, gdyby Dieter znów zaczął wydawać płyty utrzymane w takich klimatach. Ale obawiam się, że to tylko moje marzenia...

Kontynuacja kawałków w stylu "Gasoline", "Bizarre bizarre" i "You can get it" więcej kawałków z wokalem Bohlena także i tych, w których śpiewa tylko w chórkach.

Solowy album, koniec współpracy z Medlockiem.

Chciałbym aby Dieter wydał znów jakiś album firmowany własnym nazwiskiem (i w nim coś zaśpiewał), ewentualnie we współpracy z jakimś dobrym i znanym wokalistą?? Byłoby idealnie z Thomasem no ale każdy wie, ze to raczej na 99,9% jest już niemożliwe chyba żeby był to cel charytatywny i to jeszcze Thomasa musiałaby dość przekonywająco namawiać.

 

Trzeba jednak przyznać, że nie wszyscy chcą powrotu do szybszych nagrań:

Mam nadzieję, że Dieter będzie tworzył nadal muzykę w stylu lekkiego popu, liczę przede wszystkim na dalszą współpracę z Markiem, chociaż nie miałbym nic przeciwko współpracy z artystami sprzed lat. Nie miałbym też nic przeciwko solowej płycie Bohlena. Jedyne czego bym sobie nie życzył, to powrotu Dietera do muzyki dance. Sądzę, że w obecnym repertuarze sprawdza się znakomicie.

Nie musi pchać się na pierwszy plan, ale niech wspiera młodych, jak np. M.Medlock.

Takie opinie były jednak w zdecydowanej mniejszości.


Przejdźmy teraz do ocen poszczególnych piosenek. Na początek album Marka Medlocka "Mr. Lonely" i wszystkie towarzyszące mu dodatki.

 1. You Can Get It (wersja singlowa) - 5,06
 2. Why The Kiss - 4,65
 3. Love Is A Game - 4,45
 4. Seven Days - 4,40
 5. You Are So Beautiful - 4,38
 6. You Can Get It (wersja albumowa) - 4,33
 7. Now Or Never - 4,27
 8. Sad Sad Story - 4,21
 9. Oh Sarah - 4,19
 10. Only A Fool - 4,17
 11. Summer Groove Medley - 4,08
 12. Everytime You Go Away - 4,00
  Just Like Heaven - 4,00
 13. I Miss You - 3,93
 14. Mr. Lonely - 3,91
 15. Relax Your Heart - 3,88
 16. If You Just Call Me - 3,91
 17. I'm Just A Dreamer - 3,91

Pomysł na singiel "You Can Get It" był strzałem w dziesiątkę - piosenki z niego pochodzące zajęły trzy pierwsze miejsca. Co więcej, tytułowe nagranie przekroczyło swoimi ocenami średnią 5,00. Jedynym nagraniem w zeszłorocznej ankiecie, które oceniliście tak wysoko było "Bizarre Bizarre". 
Bardzo nisko znalazła się piosenka "Mr. Lonely", która była w czołówce głosowania singlowego. Najwyraźniej grupa jej przeciwników jest jeszcze liczniejsza niż zwolenników ;)

 

Wyniki głosowania na piosenki z albumu "Dreamcatcher" kształtują się następująco:

 1. Part Time Lover - 4,70
 2. Fly With Me - 4,59
 3. Love Is Beautiful - 4,43
 4. Wonderful Girl - 4,41
 5. Feels Like The First Time - 4,37
 6. Moment Of My Life - 4,33
 7. Only Forever - 4,27
 8. Unbelievable - 4,22 
  I Can't Forget This NIght - 4,22
  When You Close Your Eyes - 4,22
 9. Get Out Of My Bed - 4,17
 10. Sing Halleluja - 4,16
 11. Will This Dream Survive - 4,07
 12. I'm Still Here - 3,85
  Don't Worry - 3,85

Z przodu "Part Time Lover" i "Fly With Me", później liczna grupa dość podobnie ocenionych piosenek i dwóch outsiderów z notą sporo niższą niż 4,00. 

 

I na koniec piosenki Ricardo Marinello oraz beFour:

 1. beFour - Crying Heart - 4,24
 2. Ricardo Marinello - It's Christmas Time - 4,10
 3. Ricardo Marinello - Vola Con Me (Come Fly With Me) - 3,97
 4. Ricardo Marinello - Somwhere In My Heart - 3,90
  Ricardo Marinello - I Can't Forget This Moment - 3,90
 5. Ricardo Marinello - Everytime I Touch You - 3,79
 6. Ricardo Marinello - How Can I Live Without Your Love - 3,76

Oceny niższe niż przy piosenkach Marka Medlocka, choć gdyby porównać je z zeszłorocznymi nagrani Nathalie Tineo czy Indiggo i tak wypadają nieźle.

 Zestawienie łączne:

1. Mark Medlock & Dieter Bohlen
You Can Get It (wersja singlowa) 
 5,06 
2. Mark Medlock & Dieter Bohlen
Part Time Lover
4,70
3. Mark Medlock
Why The Kiss
4,65
4. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Fly With Me 4,59
5. Mark Medlock - Love Is A Game 4,45
6. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Love Is Beautiful 4,43
7. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Wonderful Girl 4,41
8. Mark Medlock - Seven Days 4,40
 9. Mark Medlock - You Are So Beautiful 4,38
10. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Feels Like The First Time 4,37
11. Mark Medlock - You Can Get It (wersja albumowa) 4,33
  Mark Medlock & Dieter Bohlen - Moment Of My Life 4,33
13. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Only Forever 4,27
  Mark Medlock - Now Or Never 4,27
15. beFour - Crying Heart 4,24
16. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Unbelievable 4,22
  Mark Medlock & Dieter Bohlen - I Can't Forget This NIght 4,22
  Mark Medlock & Dieter Bohlen - When You Close Your Eyes 4,22
19. Mark Medlock - Sad Sad Story 4,21
20. Mark Medlock - Oh Sarah 4,19
21. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Get Out Of My Bed 4,17
  Mark Medlock - Only A Fool 4,17
23. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Sing Halleluja 4,15
24. Ricardo Marinello - It's Christmas Time 4,16
25. Mark Medlock - Summer Groove Medley 4,08
26. Mark Medlock & Dieter Bohlen - Will This Dream Survive 4,07
27. Mark Medlock - Everytime You Go Away 4,00
  Mark Medlock - Just Like Heaven 4,00
29. Ricardo Marinello - Come Fly With Me (Vola Con Me) 3,97
30.  Mark Medlock - I Miss You 3,93
31. Mark Medlock - Mr. Lonely 3,91
32. Ricardo Marinello - Somewhere In My Heart 3,90
  Ricardo Marinello - I Can't Forget The Moment 3,90
34. Mark Medlock - Relax Your Heart 3,88
35. Mark Medlock & Dieter Bohlen - I'm Still Here 3,85
  Mark Medlock & Dieter Bohlen - Don't Worry 3,85
37. Mark Medlock - If You Just Call Me 3,81
  Mark Medlock - I'm Just A Dreamer 3,81
39. Ricardo Marinello - Everytime I Touch You 3,79
40. Ricardo Marinello - How Can I Live Without Your Love 3,76

Na koniec ankiety wyrażaliście zdanie na temat rzeczy, które można poprawić w serwisie ModernTalking.pl. Zdecydowanie przeważała jedna - rozszerzenie galerii zdjęć. Zobaczymy co da się w tej sprawie zrobić ;)

Wśród zainteresowanych uczestników ankiety rozlosowana została też nagroda - karta z autografem Marka Medlocka. Szczęśliwym zwycięzcą został Czarek z Gorzowa Wielkopolskiego. Gratulujemy!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie. Ilość osób, która w tym roku się na to zdecydowała może tylko cieszyć, tym fani Thomasa nie bardzo mieli tym razem co oceniać i nie zjawiło się ich zbyt wielu. Oby w grudniu 2008 ponownie nie zabrakło materiału do oceny jak i fanów chętnych do wyrażenia swojego zdania. Zapowiadany nowy album Thomasa oraz kolejna płyta Dietera i Marka Medlocka zdają się już teraz to gwarantować :)


Dziś 27.06.2022Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google