Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
s4.htm

The Models

W roku 1993 ukazał się megamix nagrań napisanych przez Dietera Bohlena pochodzących z pierwszych czterech płyt Modern Talking zatytułowany "Let's Dance". Pod szyldem zespołu ukrył się w tym wypadku nie kto inny jak Ken Laszlo. Całość brzmi naprawdę bardzo dobrze, a głos Kena idealnie współgra z wersjami lekko przearanżowanymi właśnie pod niego. Sam Megamix trwa ponad jedenaście minut i jak dla mnie jest to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) megamix stanowiący połączone covery nagrań napisanych przez Bohlena. Przejścia pomiędzy piosenkami są płynne i naprawdę warto posiadać ten maxisingiel na półce. Nie ustrzeżono się co prawda błędów (choć na szczęście wyłącznie edytorskich), które dotyczą samych opisów nagrań. Zamiast "Brother Louie" mamy zatem "Brother Lovie", zamiast "Cheri Cheri Lady" - "Chery Chery Lady", czy w końcu brak jest całości tytułu w opisie nagrania "Doctor For My Heart" - skróconego tutaj do "Doctor". Można żałować, iż w samym Megamixie zabrakło największego przeboju Modern Talking - "You're My Heart, You're My Soul" tym bardziej, iż Ken Laszlo nagrał i to nagranie - choć rzecz jasna na innej płycie. Stronę "B" maxisingla stanowi natomiast cover nagrania napisanego w 1992 r. dla Magdaleine przez duet Gioco-Cirelli w oryginale jako "You Can Do (Saturday Night's Fever Dance)". Nie ma jednak tego złego jako, że samo nagranie uchodzi za typowo bohlenowskie i oparte jest na schemacie i podkładzie z "Brother Louie". Ponadto zaśpiewane zostało przez kobietę, której głos jest praktycznie identyczny do głosu Magdaleine. W nazwie strony "B" także występuje błąd edytorski - nie chodzi tutaj bowiem o żaden Megamix, a o pojedyncze nagranie. Pomimo samych błędów opisowych - muzycznie mamy super Megamix oraz cover nagrania "You Can Do" - dla mnie ta 12'' to pozycja obowiązkowa. (opr. Robert Latoszewski)

Let's Dance - 12'' (Replay Records S.I.A.E. RPL 021) - 1993

  1. Megamix (BPM 115)
      - Let's Dance 0:43 *
      - You Can Win If You Want 1:48 **
      - Geronimo's Cadillac 1:50 **
      - Atlantis Is Calling - SOS For Love1:48 **
      - Brother Lovie 1:48 **
      - Doctor 1:48 **
      - Chery Chery Lady 1:48 **
  1. Megamix (BPM 120)
      - You Can Do 5:27 ***
Music i text: Falcus-Vangok-Accatino-Rimonti (*), Dieter Bohlen (**), Gioco-Cirelli (***)
Produced: Bohlen (**), Farina-Crivellente (for Discomagic Srl) (***)
Additional production: F. Serra and Johnny Mix 
Additional Arrangement: Live Music
Mixed at Factory Sound Studios
Edition by: Mela Music/Lombardoni (*), (***), S.I.A.E. (**)
Distributed by Discomagic Srl - Milano - Italy

Do niedawna sądziłem, że wyszedł tylko jeden megamix nagrań Bohlena w wykonaniu Kena Laszlo. Jak się okazuje istnieje również drugi – tym bardziej cenny albowiem dość trudny do zdobycia i przyznam, że nigdy wcześniej nie widziałem go (aż do tej pory) na jakiejkolwiek aukcji. Nie pozostało mi zatem nic innego jak kupić go i zapoznać się z jego zawartością. 
Po wysłuchaniu przyznam, że ta 12’’ jest jeszcze lepsza od powszechnie znanego pierwszego megamixu umieszczonego przeze mnie powyżej. Przejścia pomiędzy piosenkami są rewelacyjne, a i sam dobór nagrań jak dla mnie - fantastyczny. 
Obie płyty z umieszczonymi na nich megamixami stanowią zatem całość, zawierając wszystkie największe singlowe przeboje Modern Talking z pierwszych sześciu płyt (choć rzecz jasna tylko te szybsze). Dodatkowo mamy tutaj cover jednego z pierwszych hitów napisanych przez Dietera dla C.C. Catch. Niestety także tutaj nie ustrzeżono się błędu edytorskiego, który dotyczy opisu tytułu jednego z nagrań. Otóż zamiast „‘Cause You Are Young” mamy bowiem „So We Are Young”...
Stronę "B" maxisingla stanowi natomiast nagranie zatytułowane „Mary Annnapisane dla Kena Laszlo przez duet G. Crivellente – M. Farina, które swoim stylem jako żywo przypomina kompozycje Bohlena. W nazwie strony "B" podobnie jak na płycie opisanej powyżej występuje błąd edytorski - nie chodzi tutaj bowiem o żaden Megamix, a o pojedyncze nagranie. Jeśli ktoś wahałby się z kupnem tej 12’’, a znajdzie ją gdzieś na aukcjach – o co będzie szalenie trudno – to może brać w ciemno. Niestety cena tego konkretnie maxisingla nie jest niska i może osiągać kwotę około 80 – 85 euro… (opr. Robert Latoszewski)

Let's Dance - 12'' (Replay Records S.I.A.E. RPL 022) - 1993

  1. Megamix (BPM 120)
      - Let's Dance 1:24 *
      - You're My Heart You're My Soul 1:50 **
      - In 100 Years 1:50 **
      - With A Little Love1:50 **
      - Diamonds Never Made A Lady 1:50 **
      - So We Are Young 1:50 **
      - Jet Airliner 1:50 **
  1. Megamix (BPM 120)
      - Mary Ann 5:40 ***
Music i text: Falcus-Vangok-Accatino-Rimonti (*), Dieter Bohlen (**), G. Crivellente – M. Farina (***)
Produced: Farina-Crivellente (for Discomagic Srl) (***)
Additional production: F. Serra and Johnny Mix 
Additional Arrangement: Live Music
Mixed at Factory Sound Studios
Edition by: Mela Music/Lombardoni (*), (***), S.I.A.E. (**)
Distributed by Discomagic Srl - Milano - Italy

Dziś 22.04.2024
Kalendarium: premiera singla Major T "Dicky Down" (1996)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google