Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Dieter - der Film
2004/2006

Kreskówka oparta na autobiografii Dietera "Nichts als die Wahrheit" miała wejść do kin pod koniec 2004 roku, ostatecznie zobaczyliśmy ją 4 marca 2006 na antenie RTL. W filmie pokazano życie i karierę Dietera do momentu powrotu Modern Talking. Całość zrealizowano z charakterystycznym dla Dietera uszczypliwym humorem, szczególnie zabawnie ukazano postacie Nory Balling i Verony Feldbusch. Nie zabrakło oczywiście akcentów muzycznych - mogliśmy zobaczyć między innymi jak "powstawał" zespół Modern Talking.

Do filmu wydana została płyta ze ścieżką dźwiękową, która jest opisywana tutaj.


Schimanski-Tatort "Moltke"
1988

W 1988 roku Dieter zagrał malutką rolę w jednym z odcinków serialu "Schimanski-Tatort" zatytułowanym "Moltke". Ograniczała się ona właściwie do wypowiedzenia dwóch zdań. Dieter grał bardzo zazdrosnego chłopaka.
Rola Dietera przechodzi obok głównego wątku filmu. Tytułowy bohater - Schimanski próbuje powstrzymać (polaka!) Zbigiewa Pawełka (ps. Moltke) przed zemstą na byłych współpracownikach. Dziewięć lat temu podczas napadu na bank śmiertelnie ranny został jego brat - Bruno. Moltke został w banku z bratem, pozostali uciekli. W efekcie tylko on trafił za kratki.
Po raz kolejny w jednym z odcinków Tatorta została wykorzystana piosenka Dietera. Była to "Silent Water" Blue System. Oprócz niej użyto m.in. także:

  • "Midnight Lady" Chrisa Normana (rok 1986 - odcinek "Der Tausch")

  • "Broken Heroes" Chrisa Normana (rok 1988 - odcinek "Gebrochene Blueten")

  • "Against The Wind" Bonnie Tyler (rok 1991)


Dziś 21.02.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google