Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Dieter Bohlen - nagrania demo

Przed powstaniem finalnej wersji piosenki, którą słyszymy na płycie tworzone są nagrania demo. Ich głównym zadaniem jest prezentacja innym muzykom zamysłu autora nagrania. Niektórzy wykonawcy chętnie publikują takie utwory jako dodatki do albumów, singli, czy wręcz za darmo na swoich stronach internetowych. Dieter Bohlen do nich z pewnością nie należy. Jego nagrania demo pojawiają się w obiegu zazwyczaj wtedy, gdy któryś z byłych współpracowników postanawia odegrać się na Bohlenie. 


Bernhard BrinkJako pierwszy dokonał tego Bernhard Brink, znany niemiecki wokalista nurtu schlager, który w marcu 2004 wydał swoją autobiograficzną książkę pt. "Bohlen... mein Fahrer". Opisywał w niej m.in. czasy, gdy Dieter Bohlen pisał dla niego piosenki i... bywał jego kierowcą, Dla podwyższenia temperatury wokół tego wydawnictwa Brink umieścił w internecie dema piosenek, które swego czasu otrzymał od Bohlena. Zainteresowanie mediów było umiarkowane, ale Bohlen i tak zdołał uzyskać sądowy nakaz zaprzestania publikacji kolejnych tego typu nagrań. Dla fanów Dietera Bohlena piosenki te są oczywiście nie lada gratką - można je przesłuchać na stronie http://www.bohlen-mein-fahrer.de/dateien/buch.php

"Camelita" - Pierwsze demo opublikowane przez Brinka. Czysty wokal Dietera, bez żadnej ingerencji elektroniki. Styl dość charakterystyczny dla Bohlena z przełomu lat 70-tych i 80-tych.

"Oh Sandy" - Druga piosenka DB jaka doczekała się premiery po 25 latach od jej napisania. Styl podobny jak w pierwszym utworze.

"Medley (Englisch)" - Siedmiominutowy plik zawierający 7 utworów w wykonaniu Dietera. Dwa z nich ("Geh oder bleib" i "Glaubst du, du findest den Weg") doczekały się oficjalnego wydania na płytach Brinka. Tutaj mają jednak zupełnie inne, angielskie teksty. Można je zatytułować w sposób następujący:

 1. You're Fading Away
 2. Tell Me If You Love Me
 3. Play
 4. Lovin' The Reason Why ("Glaubst du, du findest den Weg")
 5. One Point For Me ("Geh oder bleib")
 6. If You Take The Right Way
 7. Like A Clown

Na szczególną uwagę zasługuje utwór nr 3. Jest to naprawdę udany kawałek i dziwne, że nigdy nie doczekał się oficjalnego wydania.

W programach TV poświęconych tematyce Brinka i Bohlena można też było usłyszeć fragmenty następujących nagrań:

 • You Can Win If You Want
 • Like A Hurricane
 • Mama (Believe Me)

Bernhard BrinkKolejna porcja nagrań demo została udostępniona przez członków zespołu Systems In Blue - byłych wokalistów studyjnych Bohlena, od 2000 roku skonfliktowanych z nim. Promocję swojego projektu oparli w początkowej fazie w dużej mierze na stwierdzeniu, że to oni a nie Bohlen śpiewali na płytach Modern Talking i Blue System. Na dowód tego zaprezentowali w telewizji kilka taśm demo, zawierających prawdziwe przeboje. W ten sposób możemy usłyszeć, jak Dieter Bohlen ilustrował swoje pomysły na utworzy takie jak:

 • Atlantis Is Calling
 • Brother Louie
 • Jet Airliner
 • Good Guys Only Win In Movies
 • Angie's Heart

O ile wszystkie wcześniejsze demówki pochodziły z lat 80. o tyle jakiś czas temu w internecie pojawiła się nowość - kompletny utwór, który możemy zatytułować Lost Without Your Love. Jest to pełnej długości piosenka bez dopracowanego tekstu (kilka razy powtarzają się te same słowa) w całości wykonywana przez Dietera Bohlena. Stylistycznie jest bardzo zbliżona do piosenki Marka Medlocka "Over You" z roku 2008 i prawdopodobnie z tego właśnie okresu pochodzi.


Dziś 21.02.2024Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google