Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Glücksgefühle


Beatrice Egli

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Deutschland sucht den Superstar przyniosła ogromną niespodziankę w postaci zwycięstwa specjalizującej się w szlagierach Beatrice Egli. W przebrnięciu przez (dużo rzadsze niż w przeszłości, niestety) sito castingów, eliminacji i koncertów na żywo pomogło jej z pewnością bogate sceniczne doświadczenie. Panna Egli nie jest bowiem debiutantką, ale całkiem już doświadczoną wokalistką z kilkoma albumami na koncie. Wyprodukowany przez Dietera Bohlena "Glücksgefühle" to czwarta płyta na koncie Szwajcarki.

Składa się na nią 12 utworów, z singlowym przebojem "Mein Herz" na czele. Całość nie odbiega w zasadzie od klasyki gatunku niemieckojęzycznych szlagierów. Czasem jest więc wolniej, znacznie częściej szybko, ale zawsze lekko i łatwo. Czy przyjemnie - rzecz gustu. Po płycie zwycięzcy DSDS tradycyjnie już oczekiwało się raczej współczesnych brzmień, a tymczasem otrzymaliśmy nowy album Andrei Berg w młodszym wydaniu. Głos Beatrice Egli oczywiście doskonale pasuje do dostarczonych przez Dietera Bohlena piosenek: jest ciepły, miękki, łagodny i co najważniejsze - czysty. Miłośnicy gatunku szlagierów powinni więc znaleźć tu coś dla siebie, zwolennicy "stylu Bohlena" będą już mieli nieco trudniej. Ale czy faktycznie jest to dla kogoś zaskoczeniem? Wszak styl ten został porzucony już dawno temu i powraca co najwyżej w pojedynczych utworach.

Dieterowi wypada jednak pogratulować. Poważnie! Jubileuszowa, dziesiąta edycja DSDS mimo gwiazdorskiego jury i różnych pomysłowych chwytów telewizji RTL nie cieszyła się popularnością, a wręcz biła negatywne rekordy oglądalności. Mimo to udało się wylansować całkiem sensowną wokalistkę, mającą pewne szanse na uzyskanie z czasem statusu Supergwiazdy. Niemieckojęzycznych szlagierów co prawda, ale zawsze.

A że my, fani Bohlena nadal czekamy i z pewną nadzieją odsłuchujemy każdą nową płytę, w której maczał on palce?  Przyznajmy szczerze: tak naprawdę robimy to z własnej woli, bo nikt przecież nie powiedział, że w DSDS szuka się wokalisty dla nas. Kto stracił już cierpliwość i zainteresowanie tematem, żyje z pewnością nieco spokojniej.

Glücksgefühle - Universal 602537398256 - 17.05.2013

Okładka albumu Beatrice Egli "Glücksgefühle"

 1. Mein Herz 3:19
 2. Jetzt und hier für immer 3:28
 3. Verlieben, verloren, gelacht und geweint 3:19
 4. Ich geb Dir mein Ehrenwort 3:21
 5. Ist doch alles egal 3:06
 6. Ja, wenn Du denkst... 4:04
 7. Flieg nicht so nah ans Licht 3:20
 8. Unzertennlich 3:06
 9. Das mir Dir 3:20
 10. Diese Nacht hat 1000 Stunden 3:27
 11. Zum Teufel mit Dir 3:25
 12. Tausend Mal 3:11

Muzyka: Dieter Bohlen
Tekst: Dieter Bohlen / Oliver Lukas
Produkcja: Dieter Bohlen

Płytę promują dwa single:


Dziś 22.04.2024
Kalendarium: premiera singla Major T "Dicky Down" (1996)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google