Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Ankieta ModernTalking.pl 2006 - wyniki

Po czterech tygodniach głosowania, ankieta ModernTalking.pl 2006 dobiegła końca. Można chyba powiedzieć, że zakończyła się sukcesem - liczba osób, które zdecydowały się wziąć w niej udział powinna dać w miarę wiarygodne na temat polskich fanów Thomasa i Dietera oraz ich spojrzenia na tegoroczne muzyczne poczynania TA i DB. Nie obyło się bez prób sztucznego zawyżania wyników w niektórych kategoriach, ale o tym przeczytacie już w opisach poniżej ;)
Dla mnie osobiście szczególnie ciekawe były te głosowania, w których płytom czy piosenkom były wystawiane oceny. System ten pozwala na wyrażenie opinii o każdej pozycji (a nie tak jak w wypadku tradycyjnych sond - tylko o najbardziej lubianych) i już dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie w przyszłości wykorzystywany na ModernTalking.pl. 

Czas teraz na szczegółowe omówienie wyników. Zaczynamy więc z pierwszą kategorią...

...Dieter Bohlen

Zagłosowało 35 osób. Było wśród nich 6 pań i 29 mężczyzn. Zdecydowanie przeważały osoby w wieku 30-34 lata. Nieco zaskakuje fakt, że w grupie 25-29 zadeklarowała się tylko jedna osoba.

Płeć:

 1. Mężczyzna - 29 osób
 2. Kobieta - 6 osób

Wiek:

 1. 30-34 lata - 20 osób
 2. 19-24 lata - 6 osób
 3. 35-39 lat - 5 osób
  do 18 lat -5 osób
 4. 25-29 lat - 1 osoba

Jestem fanem... 

 1. Zarówno Dietera jak i Thomasa - 17 osób
 2. Dietera Bohlena - 16 osób
 3. Wyłącznie Modern Talking - 3 osoby
 4. Thomasa Andersa - 1 osoba

Tyle ogólnych informacji, czas na Waszą ocenę tegorocznej działalności Dietera. Wspólnymi siłami ustalono ją na poziomie czwórki z małym minusem - średnia 3,89. Dominowały oceny dostatecznie i dobre, co ciekawe jedyną jedynkę Dieter dostał w tej kategorii od osoby będącej głównie jego fanem. 

Ocena tegorocznej działalności muzycznej Dietera:

 1. 3 - 15 głosów
 2. 4 - 10 głosów
 3. 6 - 6 głosów
 4. 5 - 4 głosy
 5. 1 - 1 głos
  2 - 1 głos
    
  Średnia: 3,89

Bardziej niż szeroko pojęta działalność muzyczna, spodobał się Wam album "Dieter - der Film". Zaledwie jeden głos z oceną niższą od trójki i średnia 4,25. 

Ocena albumu "Dieter - der Film":

 1. 4 - 13 głosów
 2. 5 - 11 głosów
 3. 3 - 7 głosów
 4. 6 - 4 głosy
 5. 1 - 1 głos
     
  Średnia: 4,25

A jak przełożyło się to na zakup płyty? Dość pozytywnie, bo prawie 2/3 z Was ma ją w swojej kolekcji. I tutaj niespodzianka - jest wśród nich jedyna fanka Thomasa, która wzięła udział w głosowaniu

Zakup albumu Dietera:

 1. Tak, w wersji "Dieter - der Film" - 19 głosów
 2. Nie - 10 głosów
 3. Tak, w wersji "Dieter - The Hits" - 8 głosów

Piosenkę "Gasoline" promującą film Dietera można było usłyszeć w telewizji, trafiła nawet na kilka składanek. A gdyby wyszła na singlu? Zakładając, że zawierałby ciekawe nagrania - znalazłaby mniej więcej tylu nabywców co album:

Zakup ewentualnego singla "Gasoline":

 1. Tak - 18 głosów
 2. Nie - 9 głosów
  Tylko jeśli zawierałby ciekawe dodatki - 9 głosów

A co z drugim singlem, gdyby miał się ukazać? Dokładnie tak, jak można było się spodziewać.

Który utwór powinien być drugim singlem z płyy "Dieter - der Film"?

 1. Bizarre Bizarre - 18 głosów
 2. Senorita - 5 głosów
  Take Me To The Coulds - 5 głosów
 3. How Will I Know - 3 głosy
 4. I Promised You - 2 głosy
  If I Were You - 1 głos
  Tears May Go - 1 głos
  żaden - 1 głos

Co ciekawe fani "zarówno Thomasa jak i Dietera" byli ,przychylniejsi wydaniu na singlu tego właśnie nagrania (10 głosów), niż fani przede wszystkim Dietera (7). 


Kolejnym istotnym elementem tegorocznej działalności Dietera był jego występ na moskiewskim festiwalu Diskoteka-80. Stosunkowo dużo osób nie podejmowało się oceny tego występu, wśród tych, którzy głosowali przeważały oceny dobre.

Ocena występu Dietera na festiwalu Diskoteka-80:

 1. 4 - 10 głosów
 2. 5 - 5 głosów
  6 - 5 głosów
 3. 3 - 3 głosy
 4. 1 - 2 głosy
 5. 2 - 1 głos
    
  Średnia: 4,15

"Dieter - der Film" to kolejna obowiązkowa pozycja w ankiecie. Grubo ponad połowa głosujących miała okazję go obejrzeć.

Czy oglądałeś / oglądałaś "Dieter - der Film"?

 1. Tak - 24 głosy
 2. Nie - 13 głosów

Film widziały 24 osoby, ale chętnych do oceny było o 5 więcej... ;) Pozwolę sobie zatem na nieuwzględnienie ich głosów w kolejnym punkcie, dotyczącym oceny filmu.

Ocena filmu:

 1. 6 - 10 głosów
 2. 5 - 8 głosów
 3. 4 - 5 głosów
 4. 3 - 1 głos
    
  Średnia: 5,13

Jak widać - film bardzo się podobał. Jak przekładało się to na zakup DVD z filmem?

Czy kupiłeś / kupiłaś DVD z filmem?

 1. Nie - 24 głosy
 2. Tak - 12 głosów

Biorąc pod uwagę fakt braku jakichkolwiek dodatków na płycie oraz jej niedostępność w polskich sklepach - można być chyba lekko zaskoczonym taką ilością osób, które DVD kupiły.


I na tym kończy się "zamknięta" część ankiety. Dwa ostatnie pytania dotyczyły utworu "Shooting Star" oraz ogólnej opinii na temat tegorocznej działalności Dietera.

W pierwszym wypadku dominuje zadowolenie z samego faktu powstania takiego utworu, choć większość żałuje oczywiście, że "nowe" nagrania Modern Talking mogą powstawać już jedynie w ten sposób. Nie zabrakło też kilku głosów niezadowolenia. Oto ciekawsze wypowiedzi:

"Cóż, dla mnie utwór ten był przebłyskiem tego co skończyło się chyba definitywnie w 2003 roku, oceniam go bardzo pozytywnie i szczerze powiedziawszy nie mam nic przeciwko temu aby ujrzały światło dzienne inne dotąd niepublikowane utwory MT."

"Całkiem przyjemny kawałek w typowym stylu MT. Należy go jednak traktować z lekkim przymrużeniem oka. Według mnie powstał raczej jako żart i próba utarcia nosa TA oraz podkręcenie sprzedawalności CD i DVD. DB pokazał tym utworem, że jeśli tylko będzie chciał, to mimo braku obecności TA i SIBów, jest w stanie wykroić jeszcze cały premierowy krążek MT. Tym samym rozbudził nadzieje na fanów na ponowną reaktywację MT, która może nastąpić, jak to na XXI wiek przystało w sposób wirtualny."

"Szkoda, że mając w biurku niewydane utwory, Bohlen robi utwór z sampli. Chyba tez jest fanem jakiegoś zespołu wiec powinien wiedzieć co czuje fan, gdy nie ma już jego ulubionego zespołu, a  tu się dowiaduje ze ukaże się gdzieś jeden utwór z szuflady. A tu nic."

 

Przy drugim pytaniu w wypowiedziach można wyczuć umiarkowane zadowolenie, ale też niedosyt.

"Odnoszę wrażenie, że pan Bohlen trochę się zagubił. Występ w Moskwie był żenujący, śpiewanie piosenek MT bez TA jest śmieszne, w zasadzie był playback z SIB i fałszowanie reszty w tle. W tym roku w miarę podobał mi się film "Dieter-Der Film" oraz soundtrack do tej animacji. Niestety żadna produkcja DB nie rzuciła mnie na kolana, nie było też ich dużo. Można mieć tylko nadzieje, że w 2007 roku będzie lepiej."

"W porównaniu z 2005 rokiem jest to rok o zdecydowanie większej aktywności Dietera na rynku muzycznym. Szkoda tylko, że tę aktywność oparł głównie na wspomnieniach o czasach swej świetności. Wprawdzie album "Dieter der Film" zawiera premierowe utwory, ale jest to ścieżka dźwiękowa do filmu opowiadającego o dochodzeniu do tej świetności i wg mnie za mało jest na niej "szybkich" utworów. Wydał też wprawdzie album Natahlie Tineo, ale do mnie niemieckojęzyczne utwory Dietera jakoś nie docierają. Żałować należy, że tym razem nie poszczęściło się Diediemu na Eurowizji, ale za samą próbę wylansowania przeboju grupy Indiggo należy mu się pochwała. Podsumowując - Dieter był w tym roku aktywny, ale niestety nie udało mu się stworzyć przeboju, którym postawiłby cały muzyczny świat na głowie, tak jak zrobił to 21 czy nawet 8 lat temu!"

"Bardzo miłe zaskoczenie jeżeli chodzi o produkcję Dieter - Der Film, mam na myśli tutaj zarówno sam film, a także (a może przede wszystkim) stronę muzyczną tej produkcji. Utwory zawarte na tym albumie są naprawdę ciekawe (no może poza piosenką Senorita) i przyjemnie się tego słucha, pojawiają się nowe elementy muzyczne, niektóre piosenki są znacznie mocniejsze instrumentalnie, a i sam Dieter wypada nieźle jako wokalista. Bravo! Czekam na kolejny album solowy Bohlena. Może już w przyszłym roku? Pożyjemy - zobaczymy... Trochę gorzej Dieter wypada jako kompozytor, Nathalie Tineo to troszkę za mało, chociaż sam album jest niezły, to uważam, że Dieterowi potrzebny jest wokalista/wokalistka z nazwiskiem i na to liczę w przyszłym roku."

"Początek roku bardzo obiecujący, potem rozczarowanie. Ale może właśnie w tej drugiej połowie roku obmyślał czym by tu nas zaskoczyć na wiosnę..."


Thomas Anders

Udział w sondzie wzięło 29 osób, w tym 9 pań. Wiekowo znów dominowała kategoria 30-34.

Płeć:

 1. Mężczyzna - 18 osób
 2. Kobieta - 9 osób

Wiek:

 1. 30-34 - 15 osób
 2. do 18 - 5 osób
 3. 35-39 - 4 osoby
 4. 19-24 - 3 osoby
 5. 25-29 - 2 osoby

Jestem fanem...

 1. Zarówno Thomasa jak i Dietera - 15 osób
 2. Thomasa Andersa - 8 osób
 3. Dieter Bohlen - 6 osób

Panie w tym punkcie w większości opowiadały się za Thomasem, u Dietera proporcje płci były mniej więcej równe.


W ocenach tegorocznej działalności Thomasa wykorzystaliście całą skalę ocen. Dominowały oceny dobre, jednak średnia wyniosła mniej - 3,70.

Oceny tegorocznej działalności muzycznej Thomasa:

 1. 4 - 9 osób
 2. 2 - 6 osób
 3. 5 - 4 osoby
  6
  - 4 osoby
 4. 1 - 2 osoby
  2
  - 2 osoby
    
  Średnia: 3,70

Fani Dietera oceniali album najwyżej na 2, tak niska nota nie pojawiła się z kolei ani razu w głosach fanów Thomasa.


Album "Songs Forever" został oceniony niemal dokładnie tak samo jak ogólna działalność - różnica wynosiła zaledwie 0,01.

Oceny albumu "Songs Forever":

 1. 6 - 7 osób
 2. 2 - 6 osób
  4 - 6 osób
 3. 1 - 4 osoby
 4. 5 - 3 osoby
 5. 3 - 2 osoby
    
  Średnia: 3,69

Tym razem wśród ocen fanów Dietera pojawiła się nawet czwórka, zwolennicy Thomasa znów nie zeszli poniżej 3.


Kolejny punkt to sprzedaż albumu. Zdecydowana większość ma go w swojej kolekcji w wersji 14-utworowej

Czy kupiłeś / kupiłaś album "Songs Forever"?

 1. Tak, w wersji 14-utworowej - 19 głosów
 2. Nie - 8 osób
 3. Tak, w wersji 10-utworowej - 2 głosy

Spośród fanów Dietera połowa kupiła tą płytę, nie ma jej tylko jedna osoba spośród zwolenników Thomasa.


Analogicznie do sytuacji w głosowaniu przy "Gasoline" Dietera - "Songs That Live Forever" wypuszczony na singlu cieszyłby się wzięciem zbliżonym do albumu.

Czy gdyby utwór "Songs That Live Forever" oficjalnie ukazał się w formie singlowej, kupiłbyś / kupiłabyś go?

 1. Tak - 11 głosów
 2. Nie - 10 głosów
 3. Tylko jeśli zawierałby ciekawe dodatki - 8 głosów

Sam Thomas twierdził, że z takiej płyty jak "Songs Forever" nie powinno wypuszczać się singli. Zgodziła się z nim nieco ponad 1/3 fanów.

Czy Twoim zdaniem z jest sens wydawania singli z takiej płyty jak "Songs Forever"? Jeśli tak, jakie nagranie nadawałoby się na singiel? 

 1. Nie powinno być singli - 10 głosów
 2. Cry For Help - 4 głosy
  For You Eyes Only - 4 głosy
  You're My Heart, You're My Soul - 4 głosy
 3. Some People - 2 głosy
 4. Do You Really Want To Hurt Me - 1 głos
  Have I Told You Lately - 1 głos
  Sweet Dreams - 1 głos
  Tell It To My Heart - 1 głos

"The DVD Collection" to długo oczekiwana składanka klipów i występów live Thomasa. Ilu było chętnych do jej zakupu?

Czy kupiłeś / kupiłaś "The DVD Collection"?

 1. Nie - 17 głosów
 2. Tak - 12 głosów

Z oceny płyty zrezygnowały dwie osoby mające ją w kolekcji, postanowiło wziąć udział 7 osób, które jej nie kupiły. Zakładamy oczywiście, że widziały ją u znajomych i z ich głosów nie rezygnujemy ;)

Jak oceniasz "The DVD Collection"?

 1. 4 - 6 głosów
 2. 6 - 3 głosy
 3. 1 - 2 głosy
  2 - 2 głosy
  3 - 2 głosy
  5 - 2 głosy
    
  Średnia: 3,76

Koncert Thomasa w Polsce to jeden z gorących tematów, powracających co parę miesięcy. A gdyby do niego doszło, jakim cieszyłby się zainteresowaniem?

Gdyby Thomas miał zagrać koncert w Polsce, pojechałbyś / pojechałabyś na niego?

 1. Tak - 11 głosów
  Zależy od ceny, miejsca, terminu - 11 głosów
 2. Nie wiem - 3 głosy
 3. Nie - 2 głosy

A zatem - zapraszamy, Thomas ;)


A gdyby już do koncertu doszło... 

Jaki repertuar odpowiadałby Ci najbardziej na koncercie Thomasa?

 1. Przeboje Modern Talking + własne popowe nagrania - 18 głosów
 2. Mieszany - 9 głosów
 3. Utwory z ostatniej płyty - 2 głosy

Mamy tutaj bardzo ciekawy rozkład głosów. Fani Dietera jednogłośnie wybrali nagrania MT + popowe TA, fani Thomasa dodają do tego repertuar mieszany, a jedynie zwolennicy "zarówno Thomasa jak i Dietera" rozłożyli swoje głosy na wszystkie trzy opcje.


I czas na Wasze komentarze przy pytaniach otwartych. Pierwsze to kwestia startu Thomasa w eliminacjach konkursu Eurowizji. Dominują oceny pozytywne, głosów niezadowolenia było zaledwie kilka:

"W konkursie Eurowizji prezentował się wspaniale. To Thomas powinien wygrać Konkurs Eurowizji."

"Bardzo dobrze. Thomas zajął 2 miejsce w konkursie Eurowizji. Szkoda tylko, że wybrał akurat taką piosenkę jak "Songs That Live Forever". Moim zdaniem piosenka ta nie jest odpowiednia do festiwalu, na Eurowizję, jest zbyt powolna. Szkoda, że nie wybrał jakieś szybkiej piosenki, być może by wygrał w konkursie."

"To chybiony pomysł, artysta z nazwiskiem, taki jak Thomas nie powinien się w to bawić, to krok do tyłu w karierze."

"Próbować zawsze można, jeśli się nie uda to przynajmniej przypomni się o sobie publiczności."

 

Druga sprawa to opinia na tematu stylu zaprezentowanego na albumie "Songs Forever" i życzenia dotyczące kolejnych płyt. Mimo kilku pozytywnych, obecny styl raczej nie znajduje uznania - w większości wypowiedzi piszecie o powrocie do tego co już było ("This Time" czy "Souled"), a nawet o nagraniu czegoś w klimacie tanecznym z Luisem Rodriguezem czy Axelem Breitungiem ;)

"Świetny album. Kolejne albumy? Może wypadkowa "Souled", "Songs Forever" i czegoś elektronicznego."

"Songs Forever to moim zdaniem muzyczne samobójstwo Thomasa...."

"Marzę o albumie w stylu SOULED, ale to pewnie niemożliwe. Album SOULED choć nielubiany, to trzeba przyznać że ambitny i najtrudniejszy z wszystkich dotąd wydanych... Thomas prywatnie słucha muzyki ambitnej, wiec było kwestia czasu ze gdy będzie starszy na pewno znudzi mu się śpiewanie ciągle muzyki co prawda urokliwej ale jednak prostszej...  Jeśli chodzi o zwrot Thomasa w stronę jazzu....gdyby tylko on to zrobił pewnie był bym bardziej zadowolony, bo sam tez lubię jazz,  jest tylko jeden problem... Wszyscy ostatnio swingują ROD STEWART, TONY BENNETT, BARRY MANILLOW, MICHAEL BOLTON... Trochę to męczące jest."

"Powinien robić to co zrobił na "This Time", tylko podjąć współprace z Luisem :)"

"Cóż, TA jest trochę po środku drogi do nikąd. Odnośnie kierunku do muzyka przypominająca MT produkcji np. A. Breitung lub gdyby stal się cud D.B:) "

 

No i na koniec ogólne podsumowanie tego, co działo się u Thomasa w przeciągu ostatnich 12 miesięcy:

"Nie jest źle, płyta z klasykami jest całkiem dobra, ale powinna być raczej dodatkiem do popowej działalności. Choć nic tak bardzo by nie ucieszyło jak "second sensational reunion" :-)"

"Mieszkam za granica (Australia) i tutaj niestety CD ani DVD T. Andersa się nie ukazują, wielka szkoda! Poza tym doceniam pójście w nowym kierunku. Mam nadzieje, ze fani Andersa dorastają razem z nim. Szkoda, ze nie było większej promocji do ostatniej płyty..."

"Zrobił dużo więcej niż Bohlen."

"Płyta Songs Forever to miła niespodzianka. Myślę, iż album ten przez fanów został niedoceniony, a szkoda, gdyż to udana produkcja, pokazuje ciekawe (inne) oblicze artysty, nie każdy piosenkarz poradziłby sobie z takim repertuarem, a Thomasowi wyszło to bardzo dobrze. Jeśli mam ocenić cały rok, to troszeczkę Anders był za mało widoczny, no i niepotrzebnie zajmował się Eurowizją, to nie miejsce dla niego. Ogólnie było nienajgorzej, ale myślę, ze Thomasa stać na więcej."

"Ogólnie - miernie. Słaba promocja nowej płyty, brak zapowiedzi nowych nagrań. Zawieszenie w próżni. Brak na DVD klipów z nagraniami z przed roku 1984 i lat 1987-1997."


Produkcje Dietera Bohlena

Udział w sondzie wzięło (uwaga, uwaga...) 109 osób! Niestety, szybko okazało się, że przedsiębiorcze siostry z zespołu Indiggo zagłosowały na siebie prawie 90 razy ;) Po odrzuceniu nadmiarowych głosów sytuacja wróciła do normy - tak jak można się było spodziewać, zainteresowanie tą ankietą było najniższe. 18 głosujących, wśród nich tylko dwie panie. 

Płeć:

 1. Mężczyzna - 13 osób
 2. Kobieta - 2 osoby

Wiek:

 1. 30-34 - 8 osób
 2. 19-24 - 4 osoby
 3. 35-39 - 2 osoby
 4. do 18 - 1 osoba
  25-29 - 1 osoba

Jestem fanem...

 1. Zarówno Thomasa jak i Dietera - 8 osób
  Dieter Bohlen - 8 osób
 2. wyłącznie Modern Talking - 1 osoba

Czas na konkrety - album Nathalie Tineo "Licht und Schatten". Swoją notę wystawiła mu dokładnie połowa głosujących:

Jak oceniasz album Nathalie Tineo "Licht und Schatten"?

 1. 1 - 2 osoby
  2 - 2 osoby
  3 - 2 osoby
  4 - 2 osoby
 2. 5 - 1 osoba
   
  Średnia: 2,78

Płyta ta nie cieszyła się wśród ankietowanych specjalnym wzięciem - zaledwie cztery osoby zdecydowały się na jej zakup:

Czy kupiłeś / kupiłaś album Nathalie Tineo "Licht und Schatten"?

 1. Nie - 13 głosów
 2. Tak - 4 głosy

Ciężko powiedzieć, który z utworów najchętniej widzielibyście na trzecim singlu ;)

Jaki utwór powinien być trzecim singlem z płyty "Licht und Schatten"?

 1. Nie mam zdania / nie powinno być trzeciego singla - 12 głosów
 2. Die Zeit des Glücks - 1 głos
  Bitte, bitte bleib - 1 głos
  Im Schatten des Windes - 1 głos

Zajmijmy się wobec tego dwoma, które wydano. "Ich liebe dich" nie znalazł wielu nabywców...

Czy kupiłeś / kupiłaś singiel Nathalie Tineo "Ich liebe dich"?

 1. Nie - 15 głosów
 2. Tak, w obyuwersjach - 1 głos
  Tak, w wersji 2-utworowej - 1 głos

... a niewiele lepiej było z "Sei so wie du bist".

Czy kupiłeś / kupiłaś singiel Nathalie Tineo "Sei so wie du bist"?

 1. Nie - 14 głosów
 2. Tak, w obu wersjach - 1 głos
  Tak, w wersji 2-utworowej - 1 głos
  Tak, w wersji 4-utworowej - 1 głos

Do oceny teledysków znalazło się więcej chętnych niż do zakupu, choć dominowali Ci, którzy oceniać nie chcieli.

Jak oceniasz teledysk Nathalie Tineo "Ich liebe dich"?

 1. 3 - 3 głosy
 2. 2 - 2 głosy
  4
  - 2 głosy
    
  Średnia: 3,00

W wypadku "Sei so wie du bist" mieliśmy jeden głos więcej, jak i ogólnie większość rozpiętość ocen. Ich średnia wyszła jednak dokładnie taka sama.

Jak oceniasz teledysk Nathalie Tineo "Sei so wie du bist"?

 1. 3 - 4 głosy
 2. 1 - 1 głos
  2
  - 1 głos
  4 - 1 głos
  5 - 1 głos
    
  Średnia: 3,00

Duet Indiggo mimo usilnych prób nie został oceniony specjalnie wysoko - zdecydowana przewaga jedynek i dwójek.

Jak oceniasz współpracę Dietera z duetem Indiggo?

 1. 1 - 4 głosy
 2. 2 - 3 głosy
 3. 3 - 1 głos
  4 - 1 głos
  6 - 1 głos
   
  Średnia: 2,30

Ciężko w tej sytuacji o pozytywne wyniki w pytaniu o zakup ich singla "Be My Boyfriend".

Czy kupiłeś / kupiłaś singiel Indiggo "Be My Boyfriend"?

 1. Nie - 14 głosów
 2. Tak - 3 głosy

O dziwo - nie przekłada się to jednak na fatalny wynik w pytaniu o ewentualną kontynuację współpracy Indiggo z Dieterem. Choć może duża w tym zasługa osób, które nie opowiedziały się ani za, ani przeciw?

Czy chciałbyś / chciałabyś, żeby Dieter kontynuował współprace z Indiggo?

 1. Nie mam zdania - 8 głosów
 2. Nie - 5 głosów
 3. Tak - 4 głosy

Odpowiedzi na ostatnie z pytań o Indiggo optymistyczne również nie są, choć całkiem sporo osób byłoby zakupem nowego singla zainteresowanych.

Czy gdyby utwór Indiggo "I Don't Need No Georgie Clooney" ukazał się na singlu, kupiłbyś / kupiłabyś go?

 1. Nie - 10 głosów
 2. Tak - 5 głosów
 3. Tak, jeśli zawierałby ciekawe dodatki - 2 głosy

Ostatnie z zamkniętych pytań dotyczyło piosenki "Sad, Sad Love" napisanej dla Ute Schönherr. 

Co sądzisz o piosence Ute Schönherr "Sad, Sad Love"?

 1. Nie mam zdania - 9 głosów
 2. Świetny pomysł, gorsze wykonanie - 3 głosy
 3. Świetny pomysł, świetne wykonanie - 2 głosy
  Zagranie pod publiczkę, na zyskanie popularności - 2 głosy

Szkoda, że tak wiele osób nie zdecydowało się wyrazić opinii, tym bardziej że piosenkę za darmo i legalnie można pobrać z internetu.


I na koniec tradycyjnie dwa pytania otwarte. Piosenki dla Nathalie Tineo to największy tegoroczny projekt Dietera, więc poprosiłem Was o komentarz do niego. 

"Bohlen powinien się skoncentrować przede wszystkim na muzyce jaka zaprezentował na albumie "Dieter der Film" lub albumach MT. Moim zdaniem nie są potrzebne produkcje z "artystami" rodem z DSDS, czy Nathalie Tineo lub Ivone Catterfeld."

"Nie lubię jej muzyki!!!"

"Płyta całkiem ciekawa, troszeczkę niedoceniona, może gdyby była śpiewana po angielsku to zyskałaby większą popularność, ale i tak wolę produkcje Dietera dla takich artystów jak Nathalie aniżeli wykonawców śpiewających typową dyskotekową sieczkę. Myślę, iż współpraca z Nathalie Tineo powinna być kontynuowana."

"Może gdyby były to piosenki śpiewane w języku angielskim..."

"Moim zdaniem nagrania te są dobre jednak brakuje im trochę poweru. Myślę ze nowa płytka będzie także nagrana pod opieka Dietera i będzie nieco lepsza niż ta"

 

Ostatnie pytanie to życzenie na przyszłość. Projektu z jakim wykonawcom najbardziej byście sobie życzyli?

"Oczekuję płyty napisanej dla artysty z nazwiskiem, najlepiej gdyby był to Chris Norman albo Nino De Angelo (płyta z tymi Panami chyba jest mało prawdopodobna, chociaż w tym biznesie podobno wszystko jest możliwe), ale przede wszystkim życzyłbym sobie aby Bohlen odszedł od brzmienia dance, i przestał się zajmować takimi wykonawcami jak np. grupa Indiggo i innymi podobnymi projektami."

"Czy ja wiem... Wszystko co było najlepsze, to już za nami. Pozostaje nam odpalanie gramofonu i słuchanie coraz bardziej zdartych płyt."

"Kogoś z nowej serii "Deutschland sucht den Superstar""

Jeśli podliczyć wszystkich wykonawców jakich wymieniliście, lista kształtuje się tak:

 1. Nino De Angelo - 7 głosów
 2. CCC - 3 głosy
 3. Chris Norman - 2 głosy
  Blue System lub sam Dieter ;) - 2 głosy
 4. ktoś z DSDS - 1 głos
  Indiggo - 1 głos
  Bonnie Tyler - 1 głos
  Ricky King - 1 głos

Oceny poszczególnych piosenek

Finałowe głosowanie, podsumowujące to co najważniejsze - piosenki stworzone w 2006 roku przez Dietera i Thomasa. Wzięło w nim udział 35 osób, choć siostry Indiggo znów starały się zawyżyć tą liczbę namiętnie przyznając sobie szóstki. Ich głos zaliczono oczywiście tylko raz, a przyznane szóstki i tak na niewiele się zdały. Zacznijmy tradycyjnie od ogólnych informacji o głosujących.

Płeć:

 1. Mężczyzna - 25 osób
 2. Kobieta - 9 osób
 3. brak odpowiedzi - 1 osoba

Wiek:

 1. 30-34 - 15 osób
 2. 19-24 - 7 osób
 3. do 18 - 5 osób
 4. 25-29 - 4 osoby
  35-39 - 4 osoby

Jestem fanem...

 1. Zarówno Thomasa jak i Dietera - 18 osób
 2. Dietera Bohlena - 12 osób
 3. Thomasa Andersa - 5 osób

Na pierwszy ogień weźmy piosenki Thomasa Andersa.

 1. You're My Heart, You're My Soul - 4,30 (27 głosów)
 2. Some People - 4,11 (28 głosów)
  Tell It To My Heart - 4,11 (28 głosów)
 3. Cry For Help - 4,06 (31 głosów)
 4. A Very Special Feeling - 4,04 (24 głosy)
 5. For Your Eyes Only - 3,97 (29 głosów)
 6. Songs That Live Forever - 3,94 (32 głosy)
 7. All Around The World - 3,93 (29 głosów)
 8. Do You Really Want To Hurt Me - 3,89 (28 głosów)
 9. True - 3,89 (27 głosów)
 10. Sweet Dreams - 3,85 (27 głosów)
 11. Have I Told You Lately - 3,79 (29 głosów)
 12. Arthur's Theme - 3,64 (25 głosów)
 13. Is This Love - 3,46 (28 głosów)

Tęsknota za Modern Talking okazała się chyba na tyle mocna, że "You're My Heart, You're My Soul" nie miało najmniejszego problemu z wygraniem głosowania. Stosunkowo nisko oceniliście "Songs That Live Forever", nieco wyżej znalazła się nawet inna piosenka napisana przez Thomasa - "A Very Special Feeling" - mimo, że dostępna była wyłącznie na limitowanym singlu dostępnym w kilku salonikach prasowych oraz sprzedaży wysyłkowej.

 

Wyniki głosowania na piosenki z albumu "Dieter - der Film" kształtują się następująco:

 1. Bizarre Bizarre - 5,20 (30 głosów)
 2. Gasoline - 4,94 (32 głosy)
 3. Senorita - 4,62 (29 głosów)
 4. Shooting Star - 4,42 (33 głosy)
 5. Take Me To The Clouds - 4,28 (32 głosy)
 6. The Way You Smile - 4,21 (29 głosów)
 7. How Will I Know - 4,10 (30 głosów)
 8. Tears May Go - 4,07 (29 głosów) 
  Don't Let Me Down - 4,07 (29 głosów)
 9. Love Is Stronger - 4,00 (29 głosów)
 10. I Promised You - 4,00 (28 głosów)
 11. If I Were You - 3,82 (28 głosów)

Zdecydowane zwycięstwo "Bizarre Bizarre" z bajeczną średnią 5,20. Ponad albumową przeciętność wybiły się jeszcze "Gasoline", "Senorita" i "Shooting Star", od reszty odstawała nieco "If I Were You". 

 

Piosenki Nathalie Tineo były oceniane najmniej chętnie:

 1. Sei so wie du bist - 3,79 (14 głosów)
 2. Ich kann nicht schlafen - 3,46 (13 głosów)
 3. Die Zeit des Glücks - 3,42 (12 głosów)
  Im Schatten des Windes - 3,42 (12 głosów)
 4. Ich liebe dich - 3,33 (15 głosów)
 5. Engel - 3,33 (12 głosów)
  Bitte, bitte bleib - 3,33 (12 głosów)
 6. Nebelmond - 3,25 (12 głosów)
 7. Ohne dich - 3,23 (13 głosów)
 8. Wunderland - 3,15 (13 głosów)
 9. Du bist das Meer - 3,08 (12 głosów)
  Wie ein Blatt im Wind - 3,08 (12 głosów)
 10. Immer nur dich - 3,00 (12 głosów)
  Liebe bleibt nicht - 3,00 (12 głosów)

Wyraźnych outsiderów nie było, za to zdecydowanie triumfowała piosenka "Sei so wie du bist". Gdyby nie odległa lokata "Du bist das Meer" i wysoka "Ich liebe dich", zależność byłaby prosta - im szybsza piosenka, tym wyższa ocena.

 

Pozostałe nagrania nie odegrały większej roli w głosowaniu. Mimo szóstek przyznanych sobie przez siostry Indiggo, ich piosenka zamyka stawkę:

 1. Indiggo - I Don't Need No Georgie Clooney - 3,37 (19 głosów)
 2. Ute Schönherr - Sad, Sad Love - 3,29 (17 głosów)
 3. Indiggo - Be My Boyfriend - 3,16 (19 głosów)
 4. BoA - Soundscape - 3,07 (15 głosów)
 5. Indiggo - I'm Coming - 2,94 (18 głosów)

"I'm Coming" Indiggo uzyskało mało zaszczytny tytuł jedynej piosenki ze średnią poniżej trójki. Z drugiej jednak strony, najnowsza piosenka grupy zdobyła notę o prawie pół oceny wyższą. Kto wie, może na fali tej tendencji zwyżkowej w przyszłym roku ostatni niewydany utwór grupy ("I'm Not Your Teeny Toy") zaliczymy do przebojów ;) Bo znając determinację Gabrieli i Mihaeli - nie ma chyba wątpliwości, że gdzieś zostanie on opublikowany.

1. Dieter Bohlen - Bizarre Bizarre   5,20   30 głosów 
2. Dieter Bohlen - Gasoline 4,94 32
3. Dieter Bohlen - Senorita 4,62 29
4. Modern Talking - Shooting Star 4,42 33 
5. Thomas Anders - You're My Heart, You're My Soul 4,30 27
6. Dieter Bohlen - Take Me To The Clouds 4,28 32
7. Dieter Bohlen - The Way You Smile 4,21 29
8. Thomas Anders - Some People 4,11 28
  Thomas Anders - Tell It To My Heart 4,11 28
10. Dieter Bohlen - How Will I Know 4,10 30
11. Dieter Bohlen - Tears May Go 4,07 29
  Dieter Bohlen - Don't Let Me Down 4,07 29
13. Thomas Anders - Cry For Help 4,06 31
14. Thomas Anders - A Very Special Feeling 4,04 24
15. Dieter Bohlen - Love Is Stronger 4,00 29
16. Dieter Bohlen - I Promised You 4,00 28
17. Thomas Anders - For Your Eyes Only 3,97 29
18. Thomas Anders - Songs That Live Forever 3,94 32
19. Thomas Anders - All Around The World 3,93 29
20. Thomas Anders - Do You Really Want To Hurt Me 3,89 28
21. Thomas Anders - True 3,89 27
22. Thomas Anders - Sweet Dreams 3,85 27
23. Dieter Bohlen - If I Were You 3,82 28
24. Thomas Anders - Have I Told You Lately 3,79 29
25. Nathalie Tineo - Sei so wie du bist 3,79 14
26. Thomas Anders - Arthur's Theme 3,64 25
27. Thomas Anders - Is This Love 3,46 28
28. Nathalie Tineo - Ich kann nicht schlafen 3,46 13
29. Nathalie Tineo - Die Zeit des Glücks 3,42 12
  Nathalie Tineo - Im Schatten des Windes 3,42 12
31. Indiggo - I Don't Need No Georgie Clooney 3,37 19
32. Nathalie Tineo - Ich liebe dich 3,33 15
33. Nathalie Tineo - Engel 3,33 12
  Nathalie Tineo - Bitte, bitte  bleib 3,33 12
35. Ute Schönherr - Sad, Sad Love 3,29 17
36. Nathalie Tineo - Nebelmond 3,25 12
37. Nathalie Tineo - Ohne dich 3,23 13
38. Indiggo - Be My Boyfriend 3,16 19
39. Nathalie Tineo - Wunderland 3,15 13
40. Nathalie Tineo - Du bist das Meer 3,08 12
  Nathalie Tineo - Wie ein Blatt im Wind 3,08 12
42. BoA - Soundscape 3,07 15
43. Nathalie Tineo - Immer nur dich 3,00 12
  Nathalie Tineo - Liebe bleibt nicht 3,00 12
45. Indiggo - I'm Coming 2,94 18

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się zagłosować w ankiecie. Oby w przyszłorocznej nie zabrakło nam zarówno materiału do głosowania, jak i samych głosujących :)

Źródło: informacja własna


Dziś 27.06.2022Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google