Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Die Westkurven-Fans

W 1982 roku ukazał się singiel Andreasa Cramera, ktorego wsparli fani (kibice) zespołu HSV Hamburg. Projekt został nazwany Andreas Cramer & Die Westkurven-Fans. Nagranie "Halé HSV" to cover piosenki "Hale, Hey Louise" wykonywanej zarówno przez Rickiego Kinga jak również przez jeden z pierwszych zespółów z początków kariery Dietera w którym Bohlen występował - Sunday (opr. Robert Latoszewski). 

Halé HSV - 7" (TELDEC 6,1335) - 1982

  1. Halé HSV
  2. Zu wenig Schlaf - zuviel Kaffee

Written By: Dieter Bohlen
Lyrics By: Mürmann (utwór 1); Rene Marcard (utwór 2)
Producer: Dieter Bohlen


W 1982 roku Andreas Cramer wraz z Die Westkurven-Fans wykonał piosenkę "Halé HSV" bazującą na przeboju Bohlena - "Halé, hey Louise". Rok później ukazał się cover tego nagrania już bez Andreasa Cramera rzecz jasna. Co ciekawe głównym głosem w tym nagraniu z 1983 roku jest głos Dietera !!! Przyznam, że nie liczyłem kupując tę 7'', ze aż tak pozytywnie mnie ona zaskoczy... Nie spodziewałem się, że poza Die Westkurven-Fans (czyli grupą kibiców piłkarskich) usłyszę głos mistrza.
Jeszcze bardziej zaskakująca jest druga strona singla albowiem nagranie na stronie "B" również wykonuje Bohlen
O ile "Halé HSV" jest nagraniem bardzo dobrym, niemniej jednak ogranym muzycznie i znanym powszechnie fanom muzyki Dietera Bohlena, to nagranie ze strony "B" w wykonaniu Didiego jest dla mnie wprost rewelacyjne !!!.
"HSV - Ja, Der Gewinnt Bestimmt" jest 4 piosenką, której nie napisał Dieter, a którą zaśpiewał w swojej karierze. Zarazem jest to jedno z najlepszych nagrań jakie znam w jego wykonaniu z tamtego okresu. Należy dodać, iż oba nagrania są rzecz jasna poświęcone ulubionemu niemieckiemu zespołowi piłkarskiemu Dietera - Hamburger Sportverein (HSV Hamburg). Ten kto nie słyszał obu nagrań a w szczególności piosenki ze strony "B" tego singla ma naprawdę czego żałować. Pozycja obowiązkowa dla fanów bez dwóch zdań !!!. (opr. Robert Latoszewski)

HSV  Ja, Der Gewinnt Bestimmt - 7'' (Metronome 813 680-7) - 1983

      1.  HSV - Ja, Der Gewinnt Bestimmt 3:00
      2.  Halé HSV 3:02

Written By – Alexander, Sylvester (1), Bohlen, Styx (2)
Lyrics By [Dt. Spezial-text]
  Kummer (1), Mürmann (2)

Dziś 30.05.2023
Kalendarium: premiera albumu Marka Medlocka "Cloud Dancer" (2008)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google