Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

10 lat ModernTalking.pl

Luty 2001 - świat żył wówczas pierwszymi dniami prezydentury George'a W. Busha, w polskich mediach tematem numer jeden było powstanie Platformy Obywatelskiej, a fani Modern Talking z niecierpliwością czekali na premierę nowego, czwartego od momentu powrotu zespołu albumu Modern Talking. W polskim internecie pojawiła się wówczas nowa strona poświęcona grupie. Jej zawartość była skromna - lista albumów i singli, prosta księga gości i baner zapowiadający nową piosenkę "Win The Race". Nietypowa szata graficzna - czerwone tło i białe litery - była skutkiem korzystania z czarno-białego monitora podczas jej projektowania.
Z czasem sytuacja się poprawiła. Już w marcu 2001 serwis "Modern Talking Online" zyskał nowy layout, z czarnym tłem i tekstem w czerwonym kolorze.
Jeszcze w tym samym roku premiery doczekała się kolejna odsłona serwisu - z nawigacją w formie ramek i dominującym pomarańczowym kolorem. Strona zaczęła być promowana pod adresem www.moderntalking.maxi.pl.

Rok 2002 przyniósł dwie kolejne zmiany - najpierw zadebiutowała wersja granatowo-czarna, która 13 czerwca 2002 ustąpiła miejsca seledynowej. Layout ten wykorzystywany był dokładnie przez rok. W międzyczasie strona mocno się rozbudowywała - uzupełniane były dyskografie artystów związanych z Thomasem Andersem i Dieterem Bohlenem.

13 czerwca 2003 przyniósł kolejną wersję graficzną - z niebieskim tłem i białym tekstem. Mimo wielu aktualizacji i przebudowy sposobu nawigacji (rezygnacja z ramek) jest ona w dużej mierze wykorzystywana do dziś.

Kolejnym krokiem w rozwoju serwisu było stworzenie wokół niego społeczności regularnie zaglądających i dyskutujących ze sobą użytkowników. W roku 2004 fora dyskusyjne były jeszcze słabo rozwinięte. Sposobem, aby taki element zagościł w serwisie w pełnej funkcjonalności był wykup stosunkowo drogiego wówczas hostingu i uruchomienie go na własną rękę. Z tego powodu postawiono na rozwiązanie bezpłatne, jakim były bardzo proste fora oferowane przez free4web.pl.

Kilka miesięcy później, w marcu 2005 udało się uzyskać dostęp do bezpłatnego, w pełni funkcjonalnego konta hostingowego, dzięki czemu utworzone zostało forum w takiej formie, w jakiej działa ono do dziś. Nowym głównym adresem strony został www.moderntalking.aplus.pl. W serwisie pojawił się pierwszy ekskluzywny wywiad - na pytania odpowiadał John Tirado, wokalista zespołu The Nash, który latem 2005 niespodziewanie wydał singiel z premierową piosenką Dietera Bohlena "Get It On".
Rok 2006 przyniósł dwie istotne zmiany - po pierwsze szablon graficzny strony został wzbogacony o nową kolumnę, w której są zamieszczane najważniejsze aktualności - terminy koncertów i występów w TV, notowania list przebojów i rocznice. Po drugie - do strony dokupiona została nowa domena, z które korzystamy do dziś - www.moderntalking.pl. Nowościami jeśli chodzi o zawartość serwisu była ankieta podsumowująca muzyczne dokonania Thomasa i Dietera w roku 2006. Wywiadów udzielili nam podopieczni Dietera - Ute Schonherr i duet Indiggo.

Rok 2007 przyniósł innego rodzaju nowość - dokumentalną serię "Historia Dietera Bohlena", która dostępna była w oparciu o serwis YouTube. Na przestrzeni kolejnych dwóch lat udało się opracować łącznie 39 odcinków, które łącząc ze sobą muzykę, obraz oraz informacje z prasy podsumowują muzyczną karierę Dietera Bohlena od jej początku do roku 2009.
W roku 2008 w serwisie pojawiły się wywiady z Piotrem Sulikowskim - członkiem naśladującego styl Modern Talking zespołu New Collective, oraz Kay Nickoldem - współproducentem i aranżerem kilku piosenek Modern Talking.
Rok 2009 przyniósł nam wydarzenie, które było miłą niespodzianką tak dla redakcji serwisu jak i jego użytkowników. Dzięki uprzejmości Solaris Music mogliśmy gościć na koncercie Thomasa Andersa w Bełchatowie i przeprowadzić z nim pierwszy w historii serwisu wywiad. Przy tej okazji doszło też do spotkania, którego efektem był pomysł stworzenia pierwszego w Polsce profesjonalnego fanklubu Thomasa...

...który rozpoczął działalność na początku roku 2010. ModernTalking.pl zaopiekował się internetową stroną przedsięwzięcia zapewniając administrację serwisem WWW. Razem z fanklubem gościliśmy na wszystkich polskich koncertach Thomasa, gdzie mogliśmy przeprowadzić kolejne wywiady. Dzięki fanklubowi mamy też dostęp do obszernych galerii zdjęć, które publikujemy po każdym z koncertów.
Dziś w skład redakcji serwisu wchodzą Arkadiusz Arczyński (ArCrack - administracja, news) oraz Robert Latoszewski (ROBERT_LATO - dyskografie). Nieocenione jest wsparcie Piotra Krawczyka (Pkmodern) w zakresie multimediów i aktualności.
W utrzymaniu porządku na forum dyskusyjnym serwis wspiera Atlantis, którego poprzednikami na stanowisku moderatora byli Pioetrek i Adi. Relacje z występów Thomasa Andersa nie byłyby takie same bez wkładu Patryka - 33ccd.

Prawdopodobnie nikt 10 lat temu nie przypuszczał, jak bardzo skromna z początku strona WWW może się rozrosnąć. Dziś serwis ma około 1000 unikalnych gości każdego dnia, tyle samo osób jest abonentami naszego newslettera. Na forum mamy już ponad 60 000 wypowiedzi, a wszystkie te liczby cały czas rosną. Nie brakuje także pomysłów na dalszy rozwój serwisu. Mam nadzieję, że w stosunkowo bliskiej perspektywie uda się je zrealizować i przy kolejnej jubileuszowej notce będziemy mieli co wspominać :)

ArCrack


Dziś 25.05.2022
Kalendarium: premiera albumu Daniele Negroniego "Crazy" i singla "Absolutely Right" (2012)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google