Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
-

Dieter Bohlen i castingi - "nowe" produkcje 

Działalność Dietera Bohlena skupia się w ostatnich latach wokół jurorowania w niemieckich odpowiednikach programów Idol i Mam Talent - Deutschland sucht den Superstar oraz Das Supertalent. Jego pozycja umocniła się na tyle, że obok Jeanette Biedermann jest zaliczany do najlepiej zarabiających gwiazd niemieckiej telewizji z honorarium sięgającym 1,2 mln euro za jedną edycję show. Niedawno okazało się też, że poza ocenianiem występów scenicznych, Dieter bierze udział w produkcji płyt zwycięzcy zeszłorocznej edycji Das Supertalent.
Michel Hirte serca telewidzów zdobył swoją grą na harmonijce ustnej, choć nie bez znaczenia była pewnie jego historia - kilkanaście lat temu uczestniczył w wypadku, po którym dwa miesiące spędził leżąc w śpiączce, a w ciągu ostatnich lat zarabiał ulicznymi występami. Hirte wygrał program ze znaczną przewagą nad resztą uczestników, a jego album ukazał się niecały tydzień później błyskawicznie osiągając multiplatynowy nakład. Później wydał jeszcze dwie płyty, ponownie sprzedając je w setkach tysięcy egzemplarzy. Na albumach tych nie ma premierowych piosenek, składają się na nie przeróbki znanych hitów. Za produkcję oficjalnie odpowiada team określony na okładkach jako "Dreamfactory". Od początku wiadomo było, że w jego skład wchodzi stały współpracownik Dietera Jeo Mezei, brakowało natomiast oficjalnego potwierdzenia zaangażowania w ten projekt samego Bohlena. Gdy w czerwcu tego roku ukazał się album zwycięzcy DSDS Daniela Schuhmachera, jego producentem ponownie określono Dreamfactory, a we wszystkich telewizyjnych relacjach ze studia znów pojawiał się Jeo Mezei (mimo, że autorem piosenek był Dieter Bohlen). 
W grudniu telewizja RTL wyemitowała jednak reportaż na temat Michaela Hirte, w którym Dieter został oficjalnie przedstawiony jako producent jego płyt. Informacja ta ucieszy zapewne głównie kolekcjonerów, którzy będą mieli okazję do uzupełnienia swoich zbiorów o kilka brakujących albumów. Zwolenników tzw. brzmienia Bohlena owe płyty ze względu na swój charakter raczej nie zainteresują. 
Albumy Michaela Hirte, które ukazały się do tej pory:

Wkrótce bardziej szczegółowe opisy płyt pojawią się także w naszym serwisie.
Podobnie sytuacja może wyglądać z uczestniczkami tegorocznej edycji Das Supertalent - Vanessą Calcagno (2. miejsce) i Petrutą Küpper (3. miejsce). Obydwie otrzymały już kontrakty płytowe w wytwórni Sony Music a ich albumy ukażą się równocześnie - 15 stycznia 2010. Podobnie jak w wypadku Michaela Hirte będą składały się wyłącznie z coverów, a w ich produkcję zaangażowany jest Jeo Mezei. Niewykluczone więc, że już wkrótce także i te dwie płyty będziemy mogli dopisać do listy oficjalnych produkcji Dietera Bohlena. 

 

Źródło: sonymusic.de


Dziś 25.02.2020
Kalendarium: premiera singla Isabel "Will My Heart Survive" (2002)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google