Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt
-

Thomas Anders o albumie i rosyjskim casting-show 

W komunikatach prasowych, której ukazały się w związku z uczestnictwem Thomasa Andersa w produkcji casting-show rosyjskiej telewizji STS pojawiło się kilka informacji, które zaskoczyły fanów. Mowa była m.in. o wydaniu nowego albumu w Rosji bez żadnych informacji o premierze w innych krajach. Redakcja serwisu thomasanders-online.com postanowiła rozwiać te wątpliwości u źródła, pytając samego Thomasa. Oto tłumaczenie najważniejszych wypowiedzi z przeprowadzonego niedawno wywiadu:

O show telewizji STS i swojej roli:
Pomysł na ten program wyszedł od producenta z Niemiec i był przez niego rozwijany. Rosyjska telewizja dopasowywała go później coraz bardziej do mnie, tak, że wyszedł z tego program Thomasa Andersa. 
Mam decydujący głos co do tego który z talentów przejdzie finałowej fazy programu, gdzie odbywają się koncerty na żywo.

O zespole, który zostanie wyłoniony w programie:
Nie będę producentem zespołu i ich muzyki. Nie mam na to zupełnie czasu. W jakim stopniu będę im pomagał, okaże się jeszcze.

O przyszłości show:
Wszystko zależy od tego, czy program okaże się sukcesem. W tej chwili zaplanowana jest jedna edycja

O prasowych porównaniach do Dietera Bohlena i DSDS:
Prasa potrzebuje słów-haków, które przyciągną czytelnika do całego artykułu. Tak to już jest i jest to część mojej pracy! (...) Co do rosyjskiego Bohlena, to nie jest do końca tak. Dieter Bohlen nie stworzył programu telewizyjnego, zrobił to Simon Fuller. Simon Fuller ma patent i wszystkie prawa do niego, a ja tworzę po prostu w Rosji program dopasowany do tamtejszego rynku.

O spędzaniu najbliższego czasu w Rosji na castingach:
Wyobrażacie sobie to zupełnie inaczej, niż będzie wyglądało. Zajmie mi to o wiele mniej czasu niż się spekuluje. Tak jak w Niemczech, najpierw będą wstępne castingi, na których nie będę obecny. Potem polecę do różnych rosyjskich miast i tam kręcone będą te właściwie castingi, które zostaną pokazane w telewizji. Całość potrwa maksymalnie tydzień, a ja będę szybko przemieszczał się prywatnym odrzutowcem z punktu A do punktu B. Liczba koncertów na żywo nie jest jeszcze ustalona, ale nie będzie ich więcej niż trzy. Łącznie więc na przestrzeni 10 tygodni będę zajęty przez trzy - to znacznie mniej, niż czas który poświęcam w tej chwili na koncerty.

O wydaniu nowego albumu w Rosji:
Znów ta prasa! Oczywiście album ukaże się także w Niemczech. Prawdopodobnie z krótkim poślizgiem, na rynek zachodnioeuropejski zaśpiewam też inne piosenki. 
Mój nowy management jest zdania, że album powinien być dostosowany do gustów słuchaczy w danym kraju. Może się okazać, że we Francji, Hiszpanii czy na wschodzie jeden czy dwa utwory będą inne niż w Niemczech, nagrane we współpracy z lokalnymi producentami czy wykonawcami. Tak zresztą dzieje się coraz częściej. Ronan Keating piosenkę "We've Got Tonight" śpiewał w duecie z różnymi piosenkarkami zależnie od kraju. 

O tym jak zdobyć taki zagraniczny album:
Przez internet oczywiście! Powinien też być dostępny w Amazon.

O singlu promującym nowy album:
Oczywiście będzie nowy singiel, ale nie podam konkretnej daty jego premiery, bo gdyby nie ukazał się w tym terminie, wszyscy wszechwiedzący mieliby od razu odpowiedź. 

O czteroletnim oczekiwaniu na nowy album:
Czasem tak jest. Chciałbym wydać świetny album, a to czasem zabiera więcej czasu niż początkowo się planowało.

O aktywniejszej działalności w Rosji niż w Niemczech:
Przy piątym pytaniu wyjaśniałem już, jaki jest mój wkład czasowy w te projekty. Czymś na co nie mam rady jest nastawienie wielu wrażenie wielu niemieckich fanów, że publiczność z innych państw ma przewagę czy jest lepiej traktowana. Mam to szczęście, że mogę koncertować w wielu krajach. Gdybym był obecny tylko w Niemczech, oczywiście takich dyskusji by nie było.
Amerykańskie gwiazdy na przykład nie występują co roku w USA czy nie wydają co roku nowego albumu. Jeżdżą na światowe trasy koncertowe, są dwa lata w trasie i nie grają w tym czasie koncertów we własnym kraju. Myślę, że w tym roku niemiecki fan nie powinien narzekać. Koncert 14 lutego był wspaniały, latem wyszło DVD. Są takie lata gdy koncertów jest więcej i takie gdzie jest ich mniej. Dziś czas płynie jednak inaczej niż kiedyś. Konsumujemy wszystko w pośpiechu. Codziennie, w każdym tygodniu musi wyjść coś nowego. Gram koncert, a dwa tygodnie później jest już pytanie kiedy będzie kolejny. DVD wychodzi w lipcu i od razu pojawia się pytanie kiedy w końcu pojawi się album. Po jego premierze pojawią się głosy: czekaliśmy cztery lata i mamy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać czterech kolejnych, być może pracuje już nad kolejnym albumem. Widzę w tym bardzo duże zagrożenie.

O znużeniu nagrywaniem kolejnych płyt:
Zawsze przyjemnością jest usłyszeć nowe piosenki, i śpiewając tchnąć w nie życie.

O muzycznej przyszłości:
Nie mogę zaplanować kolejnych 10 lat z góry. Teraz liczy się tylko nowy album.

Źródło: thomasanders-online.de
Tłumaczenie: Arkadiusz Arczyński


Dziś 25.05.2022
Kalendarium: premiera albumu Daniele Negroniego "Crazy" i singla "Absolutely Right" (2012)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google