Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Dieter Bohlen - Meine Hits

We wczorajszym odcinku cyklu telewizji Super RTL "Alle Hits" (tym razem wyjątkowo noszącym tytuł "Meine Hits") Dieter Bohlen osobiście zaprezentował piosenki, które uważa za najważniejsze dla swojej kariery. Pokazano 10 nagrań, do których Dieter dodawał swój komentarz.

I tak, przy okazji Alexandra Klawsa mogliśmy dowiedzieć się, że wokalista ten miał szczęście zdobyć popularność jeszcze w czasach gdy możliwe było sprzedanie miliona egzemplarzy singla. Dziś aby wskoczyć na pierwsze miejsce wystarczy w ciągu tygodnia sprzedać około 8000 płyt. I tak, na dwutygodniowym numerze jeden można zarobić jedynie jakieś 2-3 tysiące euro. Dlatego też 20 miejsca na listach, które niegdyś były całkowicie zadowalające, dziś już się nie opłacają. Dobrze zarobić mogą jedynie ci, którzy odnoszą sukcesy także za granicą.

O boysbandzie Touche - sukces odniesiony przez tę grupę nijak miał się do tego, co Dieter i BMG wówczas zakładali. Planowano umieścić go w tej samej lidze co N'Sync czy Backstreet Boys.

Praca z Bonnie Tyler nie należała do najłatwiejszych. Dieter wielokrotnie poprawiał poszczególne fragmenty piosenek już w samym studiu, gdyż pierwotnych wersji Bonnie po prostu nie chciała śpiewać. Miała jednak niesamowity głos.

Chris Norman rozczarował Dietera swoim odejściem po udanym comebacku i brakiem wdzięczności za pomoc w jego zorganizowaniu. Tym niemniej w samym studiu był on profesjonalistą w każdym calu. Co ciekawe, początkowo praktycznie nikt w otoczeniu Dietera z wytwórnią włącznie nie wierzył, że "Midnight Lady" może odnieść sukces. 

Blue System jest wspominany przez Dietera jako piękne czasy, w których wytwórnia nie żałowała pieniędzy na rzeczy takie jak teledyski kręcone w egzotycznych krajach.  Nie było jednak szans na odniesienie sukcesu porównywalnego z tym, jaki stał się udziałem Modern Talking.

O Yvonne Catterfeld mowa była w kontekście utworu "Für dich", który planowany był dla zdobywczyni drugiego miejsca w DSDS, Juliette Schoppmann. Gdy ta odmówiła, szczęśliwym zrządzeniem losu piosenka trafiła właśnie do Yvonne.

Na koniec oczywiście parę słów o Modern Talking: Tak, mogę sobie wyobrazić Modern Talking po raz kolejny. Gdyby chodziło o jakiś wspólny występ związany z celem dobroczynnym, byłbym ostatnim, który powiedziałby "nie". Jestem w stanie zrobić, wszystko co ma sens. W kolejny comeback nie wierzę, nie chcę być źle zrozumiany. Nie pójdę z tej okazji do studia , bo nie miałoby to po prostu sensu. Jednak gdyby była okazja i odpowiedni powód, chciałbym znów wystąpić jako Modern Talking.

Na koniec wytypowana przez Dietera dziesiątka jego hitów:

  1. Modern Talking - You're My Heart, You're My Soul
  2. DSDS - We Have A Dream
  3. Yvonne Catterfeld - Für dich
  4. Blue System - My Bed Is Too Big
  5. Chris Norman - Midnight Lady
  6. Alexander - Free Like The Wind
  7. Daniel Küblböck - You Drive Me Crazy
  8. Blue System - Laila
  9. Bonnie Tyler - Bitterblue
  10. Touche - I Can't Get No Sleep

Żródło: modern-talking-online.de


Dziś 25.02.2020
Kalendarium: premiera singla Isabel "Will My Heart Survive" (2002)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google