Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Wywiad z Dieterem

Dziś Dieter Bohlen pojawił się jako gość specjalny podczas imprezy promocyjnej pewnej firmy w miejscowości Schwerin. Redakcja strony Bohlenworld.de wykorzystała okazję i zadała kilka pytań na tematy najbardziej fanów interesujące: 

Jak bardzo zezłościło cię, że tak jak w zeszłym roku, nie było ci dane produkować albumu finalistów DSDS?
Nie zdecydowałbym się nigdy na produkcję płyty z coverami, a wytwórnia na wstępie zaznaczyła, że takiej właśnie chce. Raz w życiu nagrałem z Touche "YMCA" i nie sprawiło mi żadnej radości odtworzenie czegoś, co już było. Właściwie nie zezłościło mnie to, bo pod względem finansowym jest to całkowicie nieopłacalne, zarobić można tylko jakieś grosze. Dla mnie miałoby to sens tylko gdybym pisał tam swoje piosenki. Jeśli Mark (Medlock, finalista DSDS) dojdzie do finału, to robię z nim płytę, oczywiście z własnymi piosenkami. I wtedy to się opłaca. Ta przeróbka "If You Don't Know Me By Now" Simply Red, którą nagrali finaliści brzmi dla mnie okropne - jak demo.

Twoja ostatnia płyta wyszła rok temu. Kiedy możemy spodziewać się czegoś nowego?
To musi wyniknąć samo z siebie. Czasy zmieniły się całkowicie i nie da się wydać żadnego artysty bez odpowiedniej otoczki.  Mogę produkować tylko takiego wykonawcę, który ową otoczkę ma. Będzie więc miało sens nagranie czegoś z Markiem, to będzie OK.

Czyli poza DSDS nie ma obecnie żadnych innych muzycznych projektów?
Nie, to co jest, wypełnia mój czas całkowicie, nie mam właściwie możliwości zajmowania się czymkolwiek innym. Nie jest przecież tak, że pracujemy wyłącznie nad tym jednym programem.  Przygotowujemy nowe koncepcje, nowe programy. O wielu rzeczach nad którymi pracuję nie słychać. Wciąż rozważamy nowe pomysły

Czyli aktualnie bardziej zajmują cię nowe programy, niż nowa muzyka?
Tak. Ale już niedługo zabieram się za pisanie nowych piosenek. Dla Marka...

...albo dla Lisy? (Bund, także finalistka DSDS)
Dokładnie, dla niej też chętnie coś bym napisał.

Napisałbyś, gdyby o to poprosiła?
Tak, to jest właśnie warunek wstępny. W wypadku Tobiasa Regnera (zwycięzca DSDS 3) od razu mówiłem, że nie pasujemy do siebie. Nie chcę robić muzyki rockowej. I dlatego nie byłoby też sensu robić płyty z Markiem (Buskohl, finalista DSDS) gdyby miał taką szansę. Byłby to zupełny bezsens.

W zeszłym roku wystąpiłeś w Moskwie z piosenkami Modern Talking i Blue System. Zapomniałeś już jak to jest, stać na scenie?
Świetnie się tam bawiłem. Reakcja była świetna, ludzie byli znakomici, było po prostu wspaniale. Takie występy chciałbym właściwie powtarzać częściej.

Będziesz zatem przygotowywał kolejne?
Jasne, sprawia mi wielką przyjemność występowanie na żywo. Ale są występy i występy. Znalazłem link do marcowego koncertu Thomasa. Nie chciałbym pozwalać tak kpić z siebie, śpiewając z rosyjskim chórem. Byle jakie występy tylko dla pieniędzy nie interesują mnie. Ale ostatni koncert, przed 30 000 ludzi - to było świetne, sprawiło mi naprawdę dużo przyjemności - znakomita sprawa.

Może w przyszłości także w Niemczech?
Tak, jeśli ludzie by chcieli. Nie wzbraniałbym się nawet przed jakimś charytatywnym występem wspólnie z Thomasem. Ale on kategorycznie to wyklucza, co ja akceptuję.

Czy rozdział "Modern Talking" jest dla ciebie definitywnie zamknięty?
Tak, jest dla mnie zamknięty. Gdy czytam wypowiedzi na forum, ludzie traktują pewne rzeczy zbyt dosłownie, zawsze mnie to denerwuje. Dyskutują o każdej drobnostce, wszędzie szukają ukrytego sensu. 

Blue System od prawie 10 lat jest już historią. Wielu fanów życzyłoby sobie Twojego solowego powrotu, jakie są szanse na to?
Brutalne jest to, że Thomas nagrał płytę używając do tego 50 milionów swoich kontaktów. Był start na Eurowizji, występ w Wetten dass, a nie sprzedał nawet 1000 sztuk. A potem historia z moim filmem - płyta była na miejscu 13 na listach. Wszystko musi mieć sens. Dziś problemem jest ściąganie muzyki z internetu, wszystko to zaczyna tracić sens.

Miejsce 13 dla soundtracka bez singli i występów live, czy to wystarczy?
Jest OK. Ale boję się, bo wszystko to musi mieć jednak sens i być robione z głową. Thomas nie osiągnął ze swoimi płytami jeszcze nigdy sukcesu komercyjnego - to jest porażka, która swoje kosztuje. Nie sprawia mi wielkiej radości lądowanie na dziesiątych miejscach. Gdy już coś robię, chciałbym żeby to wypaliło.

Więc musisz to robić, przecież potrafisz!
Tobie wydaje się to łatwe, ale naprawdę musi mieć to sens. Jasne, że chętnie bym coś nagrał, tak samo chętnie bym występował, ale to wszystko musi mieć sens. Są rzeczy, które robiłbym chętnie, ale są bezsensowne. 

Więc żeby dobrze zakończyć, może parę słów dla fanów?
Nie powinni wszystkiego co mówię brać tak dosłownie i trochę spokojniej podchodzić do pewnych rzeczy. Jestem tylko człowiekiem 

Źródło: Bohlenworld.de, tłumacznie własne

 


Dziś 27.01.2023Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google