Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Dieter o swojej muzyce

W każdy poniedziałek w stacji Super RTL pokazywany jest magazyn poświęcony aktualnej edycji Deutschland sucht den Superstar. Ostatni odcinek mógł być ciekawy także ze względu na wypowiedź Dietera odnoszącą się nie konkretnie do DSDS, a raczej do jego muzyki ogólnie. Dieter został zapytany czy woli pisać ballady, czy bardziej dynamiczne piosenki...
No tak, wcześniej ciągle pisałem szybkie nagrania a'la "Cheri Cheri Lady". Potem przyszedł czas na "Midnight Lady", też napisaną w latach 80-tych, która oczywiście była balladą. Ale dopiero później przyszedł ten odpowiedni czas na ballady, czyli "We Have A Dream", "Take Me Tonight", "Für dich" i tak dalej, wszystkie były numerami jeden. Wtedy przeżywałem dość ciężki okres. Nie można tego skalkulować - kiedy jest ciężko, można pisać tylko smutne nagrania, a kiedy wszystko jest w porządku, pisać szybsze.

Poza tym mogliśmy się dowiedzieć, że Dieter najchętniej pisze piosenki pod konkretnych wykonawców: 
Właściwie nie umiałbym tak, usiąść i po prostu napisać piosenkę. Zawszę muszę wiedzieć: tak, teraz piszę kawałek dla blablabla. Oczywiście może on jednak pasować także komuś innemu. Napisałem kiedyś piosenkę dla Juliette (finalistka pierwszej edycji DSDS), a potem dałem ją Yvonne Catterfeld - "Für dich". Mark (Medlock, tegoroczny finalista DSDS) i ja moglibyśmy nagrać razem płytę, wtedy oczywiście usiadłbym i napisał coś specjalnie dla niego. Albo też Lisa (Bund, również tegoroczna finalistka) mogłaby powiedzieć: napisz dla mnie wielką balladę. Wtedy siadam, sprawdzam śpiewanie czego najlepiej jej wychodzi i majstruję coś w tym stylu. 

Dieter wypowiedział się też na temat swoich muzycznych początków.
Pierwszą płytę nagrałem w 1978, wtedy nie było jeszcze CD. Gdy zrobiłem tą pierwszą płytę, byłem niesamowicie zawiedziony. Wszystko było zupełnie inaczej, niż można by oczekiwać. Studio było okropne, muzycy i piosenka także, a my okropnie śpiewaliśmy - wszystko było do kitu".

W uzupełnieniu wypowiedzi Dietera można wspomnieć o wymienionym wyżej Marku Medlocku. Od początku był wysoko ocenianiu zarówno przez fanów jak i prasę, obok Franciski Urio i Lisy Bund znajduje się w gronie faworytów programu. Dieter już jakiś czas temu zaoferował mu wszelką pomoc w kwestii nagrania płyty. Stres związany z udziałem w programie udziela mu się jednak aż nadto i niedawno rozważał nawet dobrowolną rezygnację z uczestnictwa w programie. Jak możemy przeczytać na stronach RTL, po ostatnim koncercie Medlock odbył rozmowę w cztery oczy z Dieterem, po której nabrał nieco wiary w siebie i o rezygnacji z walki póki co nie ma mowy. Co ciekawe - Mark jako swoje muzyczne marzenie wymienił nagranie wielu płyt z Dieterem. Ciężko powiedzieć na ile wszystko to jest szczere, a ile w tym nakręcania oglądalności, jednak jednego możemy być chyba pewni - jeśli Medlockowi uda się dotrzeć do finału DSDS, a RTL i Sony BMG nie zmienią nic w porównaniu z poprzednią edycją - powinniśmy spodziewać się przynajmniej jednego singla nagranego z pomocą Dietera.

Źródło: Bohlenworld.de + informacja własna


Dziś 27.01.2023Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google