Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Życzenia świąteczne

Copyright: kOzWszystkim odwiedzającym stronę życzę Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pełnego Muzycznych Wrażeń roku 2005.

Arek        

Jako gwiazdkowy prezent przygotowałem dla Was muzyczne podsumowanie roku. Mimo, że rok 2004 był nieco spokojniejszy niż poprzedni to z pewnością jest co podsumowywać.

STYCZEŃ

Rok zaczął się bardzo miłym akcentem. Już na początku stycznia podano do publicznej wiadomości informację, że wkrótce ukaże się nowy singiel Thomasa Andersa "King Of Love" promujący album, którego premierę zaplanowano na luty.
Dieter także nie próżnował w styczniu. Ukazały się powiem dwie płyty jego produkcji: singiel Yvonne Catterfeld "Du hast mein Herz gebrochen" (numer 1) i album finalistów drugiej edycji Deutschland sucht den Superstar zatytułowany "Magic Of Music" (numer 2). Trwały także przygotowania do wydania singla Alexandra "Behind The Sun". Pod koniec stycznia pojawiły się także pierwsze informacje na temat nowego albumu Yvonne "Farben meiner Welt" oraz trasy koncertowej tej artystki.LUTY

Luty rozpoczął się podobnie jak styczeń - z tą jedynie różnicą, że tym razem Thomas podał szczegóły dotyczące jego nowego albumu. Płyta została zatytułowana "This Time" i zawierała 13 premierowych utworów. Poinformowano także o dwóch koncertach jakie miały odbyć się w czerwcu.
7 lutego Dieter Bohlen obchodził 50-te urodziny. Początkowo miał tą uroczystość spędzić w gronie rodziny, ale ostatecznie pojawił się na odbywającym się tego dnia koncercie DSDS. Finaliści zaśpiewali dla niego specjalną urodzinową piosenkę bazującą na melodii "Cheri, Cheri Lady". W połowie miesiąca podano szczegóły dotyczące nowego singla Alexandra "Behind The Sun" i albumu Yvonne Catterfeld "Farben meiner Welt".
Ogłoszono też nominacje do nagrody ECHO. Dieter i artyści, z którymi nagrywał w 2003 roku zdobyli ich łącznie 12. Pod koniec miesiąca trwały przygotowania do ostatniego, finałowego koncertu DSDS. Wyniknęło przy tym pewne zamieszanie, gdyż Elli i Denise, które miały w nim wystąpić odmówiły zaśpiewania piosenki Dietera. Ostatecznie dały się jednak na to namówić.MARZEC

Marzec tradycyjnie rozpoczął się od urodzin Thomasa, tym razem 41-ych. Kilka dni później jego album "This Time" wszedł na niemiecką listę na miejscu 14. Niedługo później okazało się, że także polscy fani będą mogli tą płytę kupić. Miała się ona ukazać 22 marca. To co prawda miesiąc później niż niemiecka premiera, ale lepsze to niż nic. W połowie miesiąca podano też informację o nowym singlu "Tonight Is The Night".
W tym samym tygodniu co album Thomasa na liście debiutował singiel Alexandra "Behind The Sun". Wypadł on zdecydowanie lepiej - 2 pozycja. 6 marca rozdano nagrody ECHO. Z 12 nominacji wyniknęły trzy statuetki: dla Yvonne Catterfled (najlepsza piosenkarka roku), dla Deutschland sucht den Superstart (najlepszy singiel roku - "We Have A Dream") i wreszcie ta najważniejsza - dla Dietera Bohlena (producent roku).
Sporą niespodziankę zarówno Dieterowi jak i jego fanom zrobił Bernhard Brink. Ponad 20 lat po zakończeniu współpracy z Bohlenem opublikował na swojej stronie internetowej kilka piosenek demo, jakie dostał od niego. Fani byli zachwyceni, Dieter nie bardzo.
Tydzień po singlu Alexandra na liście debiutował album Yvonne Catterfeld "Farben meiner Welt" - on także dostał się na drugie miejsce.
14 marca o godzinie 0:34 ogłoszono wyniki głosowania ostatniego koncertu drugiej edycji Deutschland sucht den Superstar. Stosunkiem głosów 61:39 wygrała go Elli. 22 marca ukazał się jej singiel "This Is My Life" (muzyka, tekst i produkcja: oczywiscie Dieter Bohlen). Płytka dotarła do trzeciego miejsca na TOP-100.KWIECIEŃ

Kwiecień rozpoczął się od czata z Dieterem na stronie Müller-Partei. Poinformował on m.in. o soundtracku jaki powstanie do kreskówki "Dieter - der Film". Pod koniec miesiąca poinformowano, że album Alexandra ukaże się później niż planowano.
Polscy fani Thomasa mieli powody do radości 24 kwietnia, kiedy to pojawił się on w programie Bar i wykonał w nim dwie piosenki.MAJ

Na początku miesiąca w Niemieckich sklepach pojawił się nowy singiel Thomasa "Tonight Is The Night". Niestety mimo sporej wartości muzycznej nie zyskał on większej popularności - zaledwie 60 miejsce na niemieckiej liście singli. Odwołane zostały niestety czerwcowe koncerty Thomasa (zbyt słaba sprzedaż biletów). Obiecano za to nowy album pod koniec roku.
Fani Dietera nie mieli w maju zbyt wielu powodów do radości. Poinformowano o nowych singlach Yvonne Catterfeld i Alexandra, niestety obydwa miały być nagrane bez udziału Bohlena.CZERWIEC

3 czerwca wreszcie podano konkretną datę premiery albumu Alexandra "Here I Am" - 12 lipca. Pojawiła się też informacja o występie... Blue System na jednym z ltnich festiwali muzycznych, ale szybko okazała się ona nieporozumieniem.LIPIEC

Wakacje to już tradycyjnie okres mniejszej aktywności Thomasa i Dietera. Ten pierwszy poinformował jedynie o piosence, jaką zamierza napisać dla lodowej rewii Holiday On Ice. Jedyny lipcowy przejaw aktywności Dietera - "Here I Am" Alexandra okazał się sporym sukcesem i już w pierwszym tygodniu dostał się na szczyt niemieckiej listy albumów.SIERPIEŃ

Drugi miesiąc wakacji okazał się nieco ciekawszy niż pierwszy. Thomas zapowiedział, że 25 września wystąpi na koncercie w Stambule.
Dieter poinformował z kolei, że zamierza zrezygnować z większości kontraktów reklamowych by móc poświęcić się muzyce. Zdementował też plotki o końcu jego kariery - "Będę w stanie tworzyć przeboje nawet kiedy będę miał 70 lat". WRZESIEŃ

Wrzesień rozpoczął się od informacji o kilku nowych płytach. Thomas podał konkretną datę premiery singla "Just Dream". (18 października).
Yvonne Catterfeld poinformowała o reedycji płyty "Farben meiner Welt" oraz pracach nad płytą DVD. Po tych kilku pozytywnych informacjach dotarła do nas jednak smutna: premiera "Dieter - der Film" została przełożona na styczeń 2005. 
Pod koniec miesiąca dotarła do nas jednak zaskakująca informacja o planowanej na luty 2005 rosyjskiej trasie koncertowej Dietera Bohlena. Przekazał ją Karim Maatoui, który ma na tych koncertach występować jako support.PAŹDZIERNIK

Telewizja RTL poinformowała, że Dieter Bohlen zgodził się napisać hymn dla akcji Spendenmarathon (zbiórka pieniędzy na cele charytatywne). Piosenka otrzymała tytuł "Gemeinsam" a jej wykonawcą miał być Patrick Dewayne. W połowie miesiąca na stronie Provocation (seria perfumów, którą reklamował Dieter) pojawiły się dwa dzwonki do telefonów komórkowych jego autorstwa. Niby drobnostka, ale jednak cieszy. Kilka dni później podczas czatu na stronach internetowych telewizji VIVA Alexander poinformował, że kolejna jego płyta powstanie już bez udziału Dietera. Niejako na osłodę tego pożegnania tego samego dnia na stronach RTL pojawił się zapis akustycznego koncertu Alexa, podczas którego wykonał on kilka piosenek Dietera.
Thomas z kolei zajmował się promowaniem swojego nowego singla - "Just Dream". Niestety nie wyszło mu to najlepiej, na liście najlepiej sprzedających się singli pojawił się dopiero na 64 miejscu.
Pod koniec października obchodziliśmy 20-tą rocznicę wydania pierwszej płyty Modern Talking - singla "You're My Heart, You're My Soul". Niestety wytwórnia nie przygotowała na tą okazję żadnego okolicznościowego wydawnictwa.LISTOPAD

Miesiąc rozpoczął się od informacji o występie Thomasa podczas grudniowego koncertu gwiazd muzyki lat 80-tych w Moskwie.
Nieco później podano wszystkie szczegóły związane z singlem "Gemeinsam" Patricka Dewayne. Niestety, pod koniec miesiąca w związku ze słaba sprzedażą jego poprzednich płyt wydanie singla zostało anulowane.GRUDZIEŃ

W wywiadzie dla gazety "Westfalenpost" Thomas Anders poinformował, że w roku 2005 wyda płytę DVD z zapisem koncertu, podczas którego akustycznie wykona kilkanaście amerykańskich standardów muzycznych oraz kilka własnych utworów.
Występ Thomasa na festiwalu w Moskwie okazał się ogromnym sukcesem, był on jego największą gwiazdą.
2 grudnia do akcji wkroczył Dieter i po raz pierwszy od niepamiętnych czasów wykonał na żywo jeden ze swoich utworów - był nim "We Have A Dream". W wywiadzie udzielonym gazecie "Frau im Spiegel" powiedział jednak "uważam, że kłopotliwym jest stanie na scenie w wieku 50 lat i udawanie młodego. Trzeba wiedzieć, kiedy przestać". Słowa te ciężko interpretować inaczej jak zapowiedź wycofania się ze sceny. Chyba musimy się powoli przyzwyczajać do roli Dietera-producenta, nie Dietera-piosenkarza.
Pod koniec miesiąca pojawiły się jeszcze dwie informacje z nim związane. Po pierwsze Dieter weźmie udział w trzeciej edycji Deutschland sucht den Superstar, po drugie znów przełożona została premiera "Dieter - der Film", tym razem w bliżej nieokreśloną przyszłość.


Dziś 19.01.2021
Kalendarium: premiera singla Chrisa Normana "No Arms Can Ever Hold You" (1987), premiera singla Touche "I'll Give You My Heart" (1998)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google