Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

I Will Die For You


Luca Hänni

Piosenka pochodzi z albumu "My Name Is Luca"

Drugi singiel z debiutanckiej płyty Luki jest piosenką taneczną, znacznie bliższą "brzmieniu Bohlena" niż "Don't Think About Me". Wersja singlowa i teledyskowa to dokładnie tan sam utwór, który znajdziemy na albumie "My Name Is Luca". Mamy więc szybkie tempo, dość konserwatywną aranżację i bardzo przyjemną dla ucha melodię wyśpiewaną delikatnym głosem Luki.

Alternatywne podejście do piosenki zaprezentował Mike Candys, który na potrzeby singla przygotował własny remiks. W jego wersji "I Will Die For You" stało się utworem klubowym, z "cięższą" niż oryginał aranżacją. Zebrała ona sporo pochlebnych opinii, choć moim zdaniem jest brzmieniowo nieco zbyt agresywna w stosunku do głosu Luki Hänniego. "Radio Edit" i "Remix" Mike'a Candysa nie różnią się znacząco - druga z wersji ma dłuższy wstęp i zakończenie (to ukłon w stronę DJ-ów) oraz rozszerzony drugi refren.

Premierą jest piosenka "Oh No No". Mimo szybkiego tempa mamy tu spokojny, house'owo zabarwiony utwór. Czujni fani na naszym forum szybko wyłapali pewne podobieństwo melodii zwrotek do refrenu piosenki Modern Talking "Lucky Guy" - i trzeba przyznać, że coś w tym jest! 

Miło, że choć na chwilę wytwórnia zdecydowała się zerwać z trendem wydawania singli jedynie w wersjach dwuutworowych. Ten akurat singiel jest zresztą jedną z większych inwestycji w "supergwiazdę" od lat - zamówiono remiks u znanego DJ-a, a do obu wersji "I Will Die For You" powstał teledysk. Myślę, że możemy być zadowoleni - zarówno zwolennicy bardziej "bohlenowskich" klimatów jak i fani muzyki klubowej znajdą tu coś dla siebie. Szkoda jedynie, że nie zdecydowano się umieścić na płytce pliku z teledyskiem. W dobie szerokopasmowego internetu powinna być co prawda możliwość obejrzenia go online, jednak dla osób spoza krajów niemieckojęzycznych nie jest to tak łatwe jak mogłoby się wydawać (ograniczenia geograficzne uniemożliwiają dostęp do oficjalnych źródeł).

I Will Die For You - Polydor 3711463 - 24.08.2012

Okładka singla Luca Hanni - I Will Die For You

  1. I Will Die For You 3:28
  2. I Will Die For You (Mike Candys 2012 Radio Edit) 3:29
  3. I Will Die For You (Mike Candys 2012 Remix) 5:01
  4. Oh No No 3:36

Muzyka i tekst: Dieter Bohlen
Produkcja: Dieter Bohlen
Co-produced and mixed by Jeo
Vocals recorded at Lonely Wolf Studios
Vocal coaching: Joachim Wolf
Perkusja, bas, klawisze: Sam Vadaht (1), Jeo (4)
Remix i dodatkowa produkcja: Mike Candys (2, 3)


"Don't Think About Me"
Poprzedni singiel

Teledysk do I Will Die For You

 

Teledysk do I Will Die For You (Mike Candys 2012 Radio Edit)

 


Dziś 27.06.2022



Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google