Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

The Nash

W maju 2005, po kilku miesiącach ciszy Dieter zupełnie niespodziewanie wyprodukował nowy singiel. Co ciekawe - ukazał się on nakładem nie BMG a wytwórni ZYX. Singiel ten to "Get It On" w wykonaniu grupy The Nash. Jak to się stało, że Dieter odkrył The Nash? Dlaczego nie BMG a ZYX? Oto krótki wywiad, jakiego lider The Nash John Tirado udzielił specjalnie dla ModernTalking.aplus.pl:

ModernTalking.aplus.pl: Wydajecie właśnie nowy singiel. Czy to prawda, że autorem i producentem piosenki "Get It On" jest Dieter Bohlen, były członek Modern Talking?
John Tirado: Tak, to prawda, "Get It On" jest piosenką Dietera Bohlena. The Nash i ja pracowaliśmy wcześniej z producentami Amadeusem i Luisem (Amadeus Crotti i Luis Rodriguez - przy. red.), oni zaprezentowali nam piosenkę Dietera, a my stworzyliśmy jej rockową wersję. Dieterowi i im spodobało się to, podobnie jak ludziom z Rojam Records (dystrybucją płyt Rojam Records zajmuje się ZYX - przyp. red.).

ModernTalking.aplus.pl: Czy mógłbyś powiedzieć kilka słów o Dieterze dla fanów z Polski?
John Tirado: Myślę, że rzeczą którą z całą pewnością mogę powiedzieć fanom z Polski jest to, żeby cały czas mieli na oku jego pracę, on wciąż daje radę! 

ModernTalking.aplus.pl: Czy jest planowany pełen album z piosenkami Bohlena?
John Tirado: Zobaczymy najpierw jak przyjmie się pierwszy singiel. Myślę, że tak naprawdę wszystko zależy od Dietera. 
 

Czas na opis samego singla. Jest pewien przełom - Dieter zaprezentował nam zupełnie inne niż to do którego przywykliśmy spojrzenie na muzykę. Jest to bowiem jego pierwsza od... hoho, od 23 lat rockowa produkcja! Przy pisaniu tej piosenki Dieter zachował się podobnie jak 16 lat temu gdy pracował nad piosenką "It's A Game" dla Lesa McKeowna. Wtedy zwrotki zaczerpnął w całości ze swojej wcześniejszej kompozycji, "Ebony Eyes" Johna Christiana. Tym razem są one wzorowane na tych z "Maybe" Alexandra. Nie jest to jednak taka jak wtedy wierna kopia. Podobieństwo mamy jedynie w warstwie melodii - słowa i aranżacja są całkowicie nowe. Refren całkowicie nowy - jak zwykle dynamiczny i chwytliwy.

Singiel zawiera 5 wersji utworu, tak mówi o nich sam John:
Dieter jest producentem utworu, to jego piosenka i do niego należała ostateczna decyzja co do kształtu wersji radiowej. Jednak my też mieliśmy na płytkę swój wpływ, bo przecież na tym maxi jest 5 wersji. Jedna ("Live At The Nash's Pub"), w której gram na gitarze akustycznej i śpiewam w kafejce. Kolejna wokalna wersja ("New York Standard") to typowe The Nash. No i jeszcze jedna ("80's Delight"), którą szczególnie lubili Luis i Amadeus. To jednak Dieter jest odpowiedzialny za wszystko. 
Myślę, że powodem wybrania takiego formatu płytki jest fakt, iż wszystkie wersje są bardzo dobre, a większa możliwość wyboru to więcej radości dla słuchaczy.

A co ja o nich sądzę? "Radio Mix" od samego początku robi mocne wrażenie nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do gatunkowego zakwalifikowania tego utworu. Mocny wokalno-gitarowy wstęp błyskawicznie wprowadza nas w odpowiedni klimat. Aranżacja typowo rockowa - perkusja, gitara i bas. "80's Delight" to wersja spokojniejsza, wolniejsza, z bogatszą aranżacją. W tle mamy bowiem sporo dodatkowych syntezatorowych dźwięków. Chyba najlepszy utwór na singlu. Trójka to "New York Standard" - najmocniejsza wersja na singlu z zupełnie inną melodią zwrotek. "Live At The 'The Nash's' Pub" to jak już wspomniał John akustyczna wersja piosenki wykonywana na żywo. Główną różnicą w porównaniu z pozostałymi jest ostatni refren - wykonany tak jak reszta utworu (w pozostałych wersjach piosenki jest on śpiewany oktawę wyżej). Singiel zamyka tradycyjna wersja instrumentalna - nic dodać, nic ująć.

Podsumowując - "Get It On" jest bardzo miłą niespodzianką zapowiadającą być może pewne ożywienie w muzyce Dietera. Po raz pierwszy od dwóch lat wyprodukował nam szybki singlowy kawałek, który mimo iż tylko w połowie jest nową kompozycją bardzo cieszy ucho.

Get It On - Maxi CD ZYX 9874-8 - 06.06.2005

  1. Get It On (Radio Mix) 2:59

  2. Get It On (80's Delight) 3:48

  3. Get It On (New York Standard) 3:03

  4. Get It On (Live At The "The Nash's" Pub) 3:27

  5. Get It On (Instrumental) 2:59

Muzyka i tekst: Dieter Bohlen
Wokal i gitara: John Tirado
Gitara: Brett Lomas
Bas: Angel Cubero
Perkusja: Luis Segura
Produkcja: Team 33

Więcej informacji o zespole na ich oficjalnej stronie - www.thenash.com 


Dziś 24.05.2022Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google