Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

Man-X

Zespół Man-X powstał jeszcze zanim zainteresował się nim Thomas. Grupę tworzyło 3 muzyków: Heinz Oho, Dieter Muller i Mannfred Zimmerman. Prawdopodobnie "Waiting So Long" był ich pierwszym oficjalnym wydawnictwem. Thomas skontaktował się z nimi, gdyż chciał wykorzystać ich do nagrania swojej pierwszej po rozpadzie MT solowej płyty. Panom nie bardzo się ten pomysł podobał i ostatecznie skończyło się na wydaniu 2 singli, które wyprodukował Thomas. W oficjalnych danych figuruje też nazwisko jego żony Nory. Single nie odniosły żadnego sukcesu i na tym etapie współpraca Thomasa z Man-X zakończyła się. Potem zespół zmienił nazwę na MONDAY i wydał jeszcze 2 single ("I Wanna Hold You" i "Fallen Angel"), ale też okazały się klapą. Wykonywali też razem na koncertach Thomasa piosenkę "Tell me", która jednak nigdy nie została nagrana w studio. Po kilku latach Thomas ponownie skorzystał z pomocy tych muzyków przy okazji nagrywania płyty "Whispers". Panowie podobno zagrali w dwóch piosenkach ("Whispers Of love" oraz "Maybe I'm Dreaming").
W tym miejscu chciałbym podziękować Arturowi za pomoc w zdobyciu informacji nt. Man-X.

Waiting So Long - 7" (TELDEC 6.14777 AC) - 1987

  1. Waiting So Long (Single Version) 3:17

  2. Waiting So Long (Instrumental) 3:30

   

Waiting So Long - 12" (TELDEC) - 1987

  1. Waiting So Long (Maxi Version) 4:54

  2. Waiting So Long (Dub Mix) 6:05

Muzyka i tekst: Man-X, N.Anders
Produkcja: Nora & Thomas Anders
Recorded and Mixed at Star Studio, Hamburg / Germany 

"Waiting So Long" brzmieniowo przypomina nieco piosenki z piątego albumu Modern Talking, najbardziej chyba tytułową "Romantic Warriors". Utwór został zresztą dość ciekawie podsumowany przez Dietera: dobre nagranie z uwagi na to, że za stronę techniczną odpowiadał Luis Rodriguez. Na uwagę zasługuje obecność na singlu instrumentalnej wersji - u Thomasa zawsze było to rzadkością.


I Believe - 7" (TELDEC 6.15021) - 1988

  1. I Believe 3:52

  2. I Believe (Dub Mix) 3:25

 

I Believe - 12" (TELDEC) - 1988

  1. I Believe (Maxi Mix) 5:52

  2. I Believe (Dub Mix) 4:50

Muzyka i tekst: Man X, N. Anders
Produkcja: Nora & Thomas Anders
Recorded and Mixed at Star Studio, Hamburg / Germany 

Drugi i ostatni singiel Man-X nagrany z Thomasem i Norą. Brzmieniowo nie odbiega od nurtu przyjemnej dla ucha, tanecznej muzyki, choć w porównaniu do "Waiting So Long" wypada raczej blado.


Dziś 20.05.2022
Kalendarium: premiera singla Roya Blacka "Frag' Maria" (1991), premiera singla Double Trouble "Come On Pussies" (1996)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google