Alex Blue

Rozmowa na temat muzycznych poczynań Systems In Blue.
ODPOWIEDZ
cryptom

Alex Blue

Post autor: cryptom » wt kwie 23, 2019 21:11

Witam,

Alex Blue doskonale jest znany z chórków, które wykonywali Panowie SiB.
Ale nowością jest nowa współpraca z Luisem Rodriguezem! Nowy kawałek "Day By Day" już ma brzmienie typowe dla Luisa!
Lecz nowość, która ma się ukazać 26 kwietnia to prawdopodobnie będzie petarda z chórkami Panów z SiB.
[youtube]watch?v=QnS-mUmcWy8[/youtube]

https://www.facebook.com/produceralexb/ ... 93057/?t=0
NIE DLA PiS-uaru

Awatar użytkownika
Adrian77
Kontakt:

Re: Alex Blue

Post autor: Adrian77 » śr kwie 24, 2019 11:33

W Back To Paradise nie śpiewają SIBowie. Moje pierwsze wrażenie też było takie, że to właśnie oni, ale nie tym razem. Olaf mi też potwierdził, że to nie oni. Przynajmniej do czasu premiery milczę. Może ktoś inny zdradzi sekret. ;)

cryptom

Post autor: cryptom » pt kwie 26, 2019 19:07

https://www.youtube.com/watch?v=kRRSRtevUc8

Chórki bardzo podobne. Ale Luis daje radę jak zawsze!
NIE DLA PiS-uaru

Awatar użytkownika
Adrian77
Kontakt:

Post autor: Adrian77 » pt kwie 26, 2019 19:49

I żadna to już tajemnica, że w chórkach jest Alimkhanov i Alex. A brzmią bardzo fajnie. Aranżacyjnie i melodyjnie mi się piosenka nie podoba.

Ninio

Post autor: Ninio » sob kwie 27, 2019 9:51

dla mnie to jest parodia. Piosenka pasuje do "szlagierów". Po wcześniejszych postach spodziewałem się czegoś znacznie więcej. Niestety...

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » sob kwie 27, 2019 19:41

Piosenka nie ma w sobie niczego ciekawego poza chórkami, chórki są obłędne a jak widać niektórych ludzi całkiem łatwo podrobić, oni śpiewają te chóry dużo lepiej niż Olaf z Detlefem. Wielu ludzi psioczy na wokale Michaela Scholza i zwłaszcza ja. Z jego wokalem jest tak że jako wokal wiodący nie jest zbyt ciekawy ale w chórach definitywnie dobrze brzmi i daje rade bo bez niego mają słabe chóry.

Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Post autor: Pioetrek » sob kwie 27, 2019 21:06

Ja mam duże wątpliwości, że wokal żeński to Vita Rey tak jak podpisano. Generalnie w jednym z wcześniejszych teledysków teoretycznie też ona śpiewała i wg mnie wokal inny był (możliwe, że Marion Welch). Zarówno w Day by Day jak i Take me back to Paradise słychać głos Lian Ross. Wg mnie jest tam tyle elementów wspólnych, że wg mnie to musi być Lian Ross. Oczywiście może być tak, że są tam dwa głosy Vity i Lian i specyficznych momentach słychać Lian bo ma lepszy i silniejszy głos.

Pozdrawiam

Piotrek
"Dieter is unbending - in his soul he is a rock-n-roller"

ODPOWIEDZ