Wokale Thomasa w chórkach Modern Talking.

Tutaj rozmawiamy o muzyce Thomasa.
Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Re: Wokale Thomasa w chórkach Modern Talking.

Post autor: Pioetrek » wt sie 29, 2017 1:57

Pioetrek pisze:Poza tym kto powiedział że tylko faceci tam śpiewali, mam fotkę gdzie w studio Hansy stoi ze słuchawkami cała czwórka plus ... Marion Schweiger więc...coś tu jeszcze mało wiemy. Piotrek też ma tą fotkę.
Z tym, że wg mnie było to nagranie albumu: Mary Roos ‎– Leben Spür'n. Co do kobiet, wg mnie jednym z falsetów C.C. Catch mogła być sama Caro. Czy kobiece głosy były w MT, nie wykluczam (ale wg mnie raczej mało prawdopodobne chociaż jestem coraz mniej pewny).

edit: Na Let's Talk About Love były podziękowania dla Corleisa i SIB-ów (i Stemmana), raczej nie pominęliby nikogo, kto rzeczywiście wniósł jakiś wkład w produkcję.

Pozdrawiam

Piotrek
"Dieter is unbending - in his soul he is a rock-n-roller"

cryptom

Post autor: cryptom » śr sie 30, 2017 20:36

Ja mimo wszytko ponowię pytanie. Kto mógł śpiewać chórki w projekcie Fair Control - Symphony of Love "carry on"?
NIE DLA PiS-uaru

Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Post autor: Pioetrek » czw sie 31, 2017 9:14

Zarowno Goeke i Schoener coś śpiewali wcześniej, Hannes raczej nie miałby problemu, żeby chórki tak zaśpiewać. Szczególnie, że wzorzec grany był non stop w radio.

edit:
Szukałem śladu w nagraniach Francesco Napoli, który nagrał z Berndem chyba większość piosenek z tamtego okresu.

Przy jednej z wersji płyt był taki dopisek: Backing vocals: Brigitte, Elke, Karin, Dave, Bernd, Hannes. (i szczerze mówiąc jeśli miałbym się doszukiwać w chórku nieścisłości powiedziałbym, że słychać tam również kobiecy głos)

Dalej jeszcze:
Mille grazie:
Brigitte, Annette, Andrea, Marianne and Frank for making things happen in the right place at the right time.
Dieter, Fritz, Ivan and Waldi for their enthusiasm.
Goyo for special lyric support.
Manni Hollmann for settings things straight right from the start.
Helma, Hans and Rosi, Guillermo, Manfred, Uly and Meini for their individual contributions.
Didi for special studio support at Fairland.

Ciekawe podziękowania dla Didiego (ale może dla Didi - dziewczyny, z tym że na płycie jest Stai Con Me oparte o sample z MT, przypadek?)

edit2: Marion (teraz Welch kiedyś Schweiger) na swojej stronie http://www.marionwelch.com/ wpisała w sekcji Bio dla kogo nagrywała wokale (i jest tam sporo ze stajni Dietera) i Modern Talking tam nie ma.

edit3: Na stronie http://dieterbohlen2010.narod.ru (nie wiem czy strona jest wolna od wirusów) jest napisane, że Kohler i Scholz byli z Dieterem od sierpnia 1984 a Detlef od 1985.

Pozdrawiam

Piotrek
Ostatnio zmieniony czw sie 31, 2017 22:31 przez Pioetrek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dieter is unbending - in his soul he is a rock-n-roller"

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » pt lis 23, 2018 18:44

Chyba te chórki jednak śpiewał co widać z nagrania w studio:

Awatar użytkownika
Anita Anders
Członek TAFC Polska

Post autor: Anita Anders » pt lis 23, 2018 19:19

Na moje, nagrane w studio leci z playbacku na potrzeby programu :)

jan kowalski

Post autor: jan kowalski » pn lis 26, 2018 18:27

Anita 100% racji .

ODPOWIEDZ