Dieter Bohlen - album 2019 i trasa koncertowa

Newsy dotyczące Dietera i jego muzyki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Dieter Bohlen - album 2019 i trasa koncertowa

Post autor: Pioetrek » wt kwie 09, 2019 21:47

Dieter chyba jednak postanowił coś nagrać:

https://www.rtl.de/cms/dieter-bohlen-wi ... 20468.html

Pozdrawiam

Piotrek
"Dieter is unbending - in his soul he is a rock-n-roller"

Awatar użytkownika
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Re: Dieter Bohlen Newsy

Post autor: atlantyda ;o) » wt kwie 09, 2019 22:08

Tak. Tłumaczenie na str. anders-bohlen.pl.tl

Awatar użytkownika
ArCrack
Administrator
Kontakt:

Post autor: ArCrack » śr kwie 10, 2019 19:25

Tracklista:

1 You Can Win
2 You're My Heart
3 Midnight Lady
4 We Have a Dream
5 My Bed Is Too Big
6 Brother Louie
7 Gasoline
8 Du bist die Eine (& Pietro Lombardi)
9 Cheri Cheri Lady
10 Amelie Song
11 Only with You
12 Makumba Lady

https://www.amazon.de/dp/B07QDVQSYC/ref=ap_ws_tlw_alb1

Premiera 5. lipca.
Jak piszesz tak cię widzą.

Awatar użytkownika
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Post autor: atlantyda ;o) » śr kwie 10, 2019 19:53

Ooooo witam admina :)
Tracklista szału nie robi. Mam nadzieję, że zerobią go nowe wersje

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » czw kwie 11, 2019 7:19

Arek normalnie jesteś nostradamusem z polskim paszportem. ;) Jestem zawiedziony na maxa tm zestawem, tylko trzy piosenki to premiera. N inne wersje niż koncertowe bym nie liczył.

sq9tm
Kontakt:

Post autor: sq9tm » pt kwie 12, 2019 21:47

Ja jestem bardzo zaskoczony występem Dietera w Moskwie. Niektóre z piosenek zaśpiewał świetnie. Piszecie że Dieter śpiewa słabo. Można się z tym zgodzić ale uważam że Thomas też szału nie robi na koncertach. Jego zespół jest słaby a wokal nieraz pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie wolę śpiewanie z półplaybacku bo przynajmniej przypomina oryginały. Przykładem jest ten występ: https://www.youtube.com/watch?v=1Wxip9YBDYc Uważam że lepiej ta piosenkę zaśpiewał Dieter w Moskwie ale to moje zdanie. Co do nowej płyty to świetny pomysł. Dlaczego nie ?

Awatar użytkownika
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Post autor: atlantyda ;o) » pt kwie 12, 2019 22:59

Że co proszę ? Dieter lepiej zaśpiewał Atlantis...niż Anders?
Sorry, ale tu już nawet nie idzie o fakty, ale to potyczki między fanami Andersa a Bohlena. Bohlen nigdy nie zaśpiewa lepiej od Thomasa. Nigdy nie miał głosu do śpiewania i takie są fakty, a Thomas dając 150 koncertów rocznie śpiewa na poziomie. Nie można porównywać czystego nagrania studyjnego do tego co słyszymy na koncertach. A tylko jeśli rozchodzi się o Dietera fani akceptują nagle śpiewanie z playbacku, a jeżeli Thomas zaśpiewa na Sylwestra z playbacku czym właściwie rządzą się prawa TV to jest afera. Na czym to właściwie polega ? Już tłumaczę, Bohlen tak fatalnie śpiewa, że aby nie zrobił z siebie totalnego pośmiewiska to lepiej aby zaśpiewał z playbacku, a że Thomas śpiewa 100 razy lepiej, słychać słowa jakie śpiewa to uważa się, że koncerty daje z playbacku. A tylko ktoś kto zna nagrania z płyt jest w stanie odróżnić czy artysta śpiewa na żywo, czy z taśmy.

sq9tm
Kontakt:

Post autor: sq9tm » sob kwie 13, 2019 11:01

Ja tu nie pisze że Dieter śpiewa lepiej od Thomasa. Gdyby tak było nie potrzebował by go do śpiewania w Modern Talking ale to nie oznacza że Blue System był do kitu. Znam osoby które bardziej lubią Blue System i wokal Dietera. Byłem na kilku koncertach Thomasa i uważam że wiele było Ok a wiele do kitu. Lubię piosenki jak najbardziej podobne do oryginałów a nie cierpię kiedy z muzyki disco robi się muzykę jezzowo-rockową. Ten kawałek do którego dałem link wyżej według mnie jest wykonany tragicznie i dlatego twierdzę że ta sama piosenka śpiewana przed Dietera w Moskwie brzmiała o wiele lepiej. Chodzi mi tu głównie o to jak zagrał zespół. Jadąc na koncerty Thomasa często zabieram swoich znajomych. Wszyscy narzekają że kiepsko to brzmi. Dla mnie oba artyści są super ale wiemy że media ich nie traktują poważnie. Gdy do Polski przyjedzie U2 czy Metalica to widać co się dzieje w TV, Radio czy prasie chociaż dla mnie Dieter i Thomas są 100 % lepsi.

Awatar użytkownika
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Post autor: atlantyda ;o) » sob kwie 13, 2019 13:20

Thomas to zupełnie inna kategoria niż wymienione przez Ciebie zespoły. Zawsze tak było, że większe zainteresowanie mediów wzbudzają U2 czy Metallica, może dlatego, że często w naszym kraju nie występują. Twoim znajomym nie podoba się występ Thomasa bo gra na żywo, zespół gra na żywo, aranżacje są nie co zmienione, a oni zwyczajnie znają tylko nagrania z płyt i ich to nie rajcuje. Ale gdyby puścili wersje z lat 80tych też pewnie by narzekali, że z playbacku.Mnie też niektóre nowe wersje się nie podobają np."Brother Louie" czy "Geronomo's Cadillac". Wracając do Bohlena i Blue System, wtedy tak naprawdę Bohlen miał inną ekipę do tworzenia tych piosenek, a każdy ma swój styl. Jego głos był fajniejszy po kikudziesięciu przeróbkach komputerowych. Na żywo śpiewanie w tym samym czasie co wydał np."Operator", a potem śpiewał na żywo w TV-słychać tę różnicę. Na singlach sprzed MT np. Steve Benson itd...też wyraźnie słychać różnicę między tym wokalem a tym z Blue System. Porównując "The Night Is Yours, The Night Is Mine" czy "Lucky Guy" zaśpiewane przez Bohlena a Andersa jest kolosalna różnica. Nigdy nie puściłam na full tych piosenek na wierzy w wyk.Dieter bo jeszcze ktoś by pomyślał, że ktoś u mnie w mieszkaniu męczy karaoke ;) , natomiast w wyk.Thomasa brzmi to o wiele przyjemniej i można zatrząść blokiem. W wyk.Bohlena jest to jedynie fajną wersją kolekcjonerską. Tak jak teraz będą piosenki na jego "nowym" albumie. No cóż każdy ma swoje zdanie jednakże ja mam wrażliwy słuch i ten zgrzyt, który Bohlen zaprezentował w Moskwie, nie da się słuchać.

sq9tm
Kontakt:

Post autor: sq9tm » sob kwie 13, 2019 13:40

Tylko muzykę na żywo też można zrobić dobrze. Tu mało słychać syntezatorów tylko gitarę i perkusję a te instrumenty dla mnie są zbędne w muzyce disco albo powinny być drugorzędne. Występ Thomasa w Kielcach na którym byłem był dobry a w Krakowie tragedia. Często to kwestia nagłośnienia. Nawet mój kolega który jest fanem Modern Talking dopóki nie usłyszał słów nawet nie wiedział co to za piosenka więc o czym tu mówić. Wiesz punkt widzenia zależy od tego co lubimy. Fani Thomasa zaakceptują wszystko co zaśpiewa bo dla nich się liczy jego głos. Podobnie pewnie jest z Bohlenem. Różnica jest taka że ja nie jestem ani fanem Bohlena ani Andersa. Jestem fanem muzyki Dietera Boglena i tych gwiazd którym komponuje, chociaż nie wszystkich. Nigdy nie lubiłem solowych nagrań Thomasa. Po rozpadzie Modern Talking nawet ich nie słuchałem chociaż kasety kupowałem bo zdecydowanie bardziej mi odpowiadał Blue System. Nie są złe solowe nagrania Thomasa ale dla mnie to nie jest to co produkcje Bohlena. Można je posłuchać ale bez fajerwerków.

Awatar użytkownika
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Post autor: atlantyda ;o) » sob kwie 13, 2019 14:10

sq9tm pisze:
sob kwie 13, 2019 13:40
... Nawet mój kolega który jest fanem Modern Talking dopóki nie usłyszał ...
Zgadza się, jest to efekt zmian aranżacji, które Thomas z zespołem tworzą do niektórych piosenek średnio co 2-3 lata, jak sam Thomas kiedyś powiedział dla atrakcyjności utworu. Nawet ja czasami nie jestem w stanie rozpoznać w pierwszej swkundzie co to będzie za piosenka jeżeli jest nowy aranż, ale jeżeli w ciągu 2 lat jest się na przynajmniej 3 - koncertach to już wiadomo ;).

Awatar użytkownika
Peter

Re: Dieter Bohlen - album 2019 i trasa koncertowa

Post autor: Peter » sob kwie 27, 2019 19:45

Jak Thomas anuluje w 2009 roku swój album to wieszają na nim psy że sobie nie radzi a jak to samo robi Dieter to cisza, skąd ta podwójna miarka?

Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Re: Dieter Bohlen - album 2019 i trasa koncertowa

Post autor: Pioetrek » sob kwie 27, 2019 20:51

Po pierwsze pewnie niewiele osób słyszało o anulowaniu albumu. Jeżeli część osób korzysta z forum tak jak ja (wchodzę na moderntalking.pl) i stamtąd na forum (szkoda, że nie ma linków już do najnowszych postów), to ta informacja do tych osób nie dotarła. Instagrama Dietera ogląda co jakiś czas. Generalnie rzucił hasło, że nagrywa, nagle już pojawiła się playlista. Nawet jak na Dietera to chyba jednak trzeba więcej czasu (ale początek już jest - są tytuły :) )
Ja co do albumu Dietera mam podejście następujące - uwierzę jak usłyszę.

Pozdrawiam

Piotrek
"Dieter is unbending - in his soul he is a rock-n-roller"

ODPOWIEDZ