Kody regionalne DVD

Rozmowy zupełnie nie na temat.

Kody regionalne DVD

Postprzez edmund1974 » Cz wrz 01, 2016 22:55

Witam.
Czy ktos z Was forumowicow wie jak obejsc kod regionalny w stancjonarnym lub komputerowym odtwarzaczu DVD.
W zeszlym tygodniu sprowadzilem ze Stanow Zjednoczonych pierwszy sezon mojego ukochanego serialu (w Polsce niestety nie dostepnego na DVD) a mianowicie "Cudowne Lata". Zdawalem sobie sprawe, ze filmy sprowadzane zza wielkiej wody maja kod regionalny 1, podczas gdy my w Europie mamy kod 2. Myslalem, ze uda mi sie to jakos obejsc. Niestety intensywne poszukiwania w necie nie pomogly mi rozwiazac napotkanego problemu. Nie udalo mi sie zmienic kodu regionalnego w stacjonarnym odtwarzaczu DVD na "0" (odtwarzalby wtedy wszystkie plyty).
Tak samo skonczyla sie proba systemowego obejscia tego zabezpieczenia w moim komputerowym odtwarzaczu DVD :-(
Moglbym wprawdzie w komputerze zmienic kod regionalny odtwarzacza na "1" (amerykanski), ale takich zmian mozna dokonac ZALEDWIE 4 razy i pozniej kod pozostanie na zawsze taki, jaka byla ostatnia zmiana.

Zawartosci tych dwoch plyt nie jestem nawet w stanie zgrac na dysk twardy komputera, bo pyty sa zabezpieczone przed kopiowaniem.

Czy ktos z Was mial podobny problem, i wie moze w jaki sposob mozna go obejsc?
Z gory bardzo dziekuje za wszelkie sugestie i ewentualna pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Edmund
You Can Win, If You Want.
edmund1974
Członek TAFC Polska

Kody regionalne DVD

Postprzez Blue Forever » So wrz 03, 2016 9:23

Z tego co pamietam, odpowiednim programem do zgrywania płyt jest się w stanie obejść zabezpieczenia przed kopiowaniem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Blue Forever

Re: Kody regionalne DVD

Postprzez MiReK » So wrz 03, 2016 9:28

Musisz zainstalować sobie dwa programy,AnyDVD który usuwa wszelkie zabezpieczenia przed kopiowaniem oraz kody regionalne i program CloneDVD do wypalania płytek.Te programy ściągniesz bez problemu z netu ze strony producenta w wersji testowej na 14 dni lub scrackowane np.z chomika.AnyDVD ominie Ci wszystkie zabezpieczenia, zapisze tymczasowo pliki na dysku komputera, następnie wypalisz sobie to na czystej dvd-r i będziesz miał już bez zabezpieczeń.
MiReK
Członek TAFC Polska

Re: Kody regionalne DVD

Postprzez Husku » Pn mar 13, 2017 18:55

Komputerowe odtwarzacze DVD też mają taką blokadę? :o
Husku
Członek TAFC Polska

Powrót do Offtopic