Piosenka - kolor?

Rozmowy zupełnie nie na temat.

Piosenka - kolor?

Postprzez ArCrack » Pt lis 18, 2005 15:25

Może uznacie ten temat za śmieszny, ale po prostu chciałbym wiedzieć, czy tylko ja tak mam, czy też więcej osób ma takie skojarzenia. Otóż, czy niektóre piosenki nie kojarzą się Wam z kolorami? Dla mnie np. "zieloną" piosenką jest "Brother Louie" czy "Locomotion Tango", "czerwoną" "Cheri, Cheri Lady", niebieską "If I...". Nie potrafię tego w żaden sposób wytłumaczyć, po z niektórymi utworami tak mam :)
Jak piszesz tak cię widzą.
ArCrack
Administrator

Postprzez Gość » Pt lis 18, 2005 16:34

U mnie skojarzenia z kolorami bardziej wiążą się z kolorami okładek niż z jakimiś innymi odczuciami, np utwory z płyty "Year Of The Dragoon" kojarzą mi się z ciemnymi kolorami z nocą, natomiast utwory z albumy "Victory" kojarzą mi się z niebieskim kolorem (wakacyjne piękne czyste niebo, woda). Jeśli chodzi o utwory, to na hasło "Brother Louie" widzę czerwień i czerń, co utwierdza mnie w przekonaniu że łaczy sie to tylko z okładkami ;)
Gość

Postprzez Arek20 » Pt lis 18, 2005 19:45

hehe dobre:)Cheri Lady mi sie kojarzylo zawsze z tanim winem wisniowym:D i z wisniami:) Moi koledzy kiedys nie wiedzac ze jestem fanem MT spiewali CHERRY CHERRY LADY majac na mysli wino wisniowe:D
A i jeszcze DONT MAKE ME BLUE kiedsy tlumaczylem sobie jako:Nie rob ze mnie niebieskiego:D:]Pozdrawiam
Arek20

Postprzez Przemo » Pt lis 18, 2005 20:43

Chyba rację ma Dominik MT, coś musi być narzeczy odnośnie barw okładek, bo dla mnie np. wszystkie utwory z "Body Heat" to różne odcienie niebieskiego: od błękitu po granat.
Inna sprawa, że dana rzecz może kojarzyć się z jakims kolorem. Ja tak mam na przykład z miastami.
Przemo
Przemo

Postprzez Malediwy » So lis 19, 2005 16:48

Ja mam również kolorowe skojarzenia związane z kolorami okładek...
Spokojem można kamień ugotować...
Malediwy

Re: Piosenka - kolor?

Postprzez tanathos » N kwi 08, 2012 23:11

cheri cheri Lady - czerwony
Geronimo's cadillac, sweet little sheila - zielony
you can win if you want - czarny
charlene - czerwony
locomotion tango - niebieski
doctor for my heart- żółty
A jak powiedział Wieczny Prezydent:
"w niezmiennej wojnie pomnażajcie treść"
tanathos

Postprzez Jasmine » Pn kwi 09, 2012 9:49

Cóż, mi się chyba też piosenki kojarzą z kolorami okładek... Albo teledysków :lol:
Chyba nie ma tutaj na forum synestezyków, ciekawa jestem co oni by powiedzieli w tym temacie.
Jasmine

Postprzez Karolek78 » Pn kwi 09, 2012 10:30

Bells of Paris - niebieski
Brother Louie - żółty
Locomotion Tango - brązowy
Cheri Cheri Lady - jasny szary (miejscami żółty)
Romantic Warriors - łososiowy
Karolek78
Karolek78

Postprzez Marcin87 » Pn kwi 09, 2012 11:00

ArCrack napisał(a):Może uznacie ten temat za śmieszny, ale po prostu chciałbym wiedzieć, czy tylko ja tak mam, czy też więcej osób ma takie skojarzenia. Otóż, czy niektóre piosenki nie kojarzą się Wam z kolorami?

Powiem tak; mnie z kolorami kojarzą się bardziej albumy niż konkretne piosenki. Przykładowo Albumy Blue System "Seeds Of Heaven" oraz "21st Century" nazywam czarnymi albumami; nie chodzi mi w tym przypadku o żaden kolor okładki lecz o to, że utwory tam zawarte mają takie mroczniejsze i poważniejsze brzmienie.
Obrazek
Marcin87

Postprzez Gasolina91 » Pn kwi 09, 2012 21:11

One In A Million - ta piosenka, tytuł nasuwa mi kolor biały.
To moje najmocniejsze skojarzenie jeśli chodzi o dobór koloru do piosenki.
Point Of No Return
Gasolina91

Postprzez atlantyda ;o) » Pn kwi 09, 2012 22:25

Ja mam z kolei tak,że może nie konkretnie z kolorami ale z porą roku,możliwe,że jest to podyktowane tym w jakim okresie kupowałam dany album czy zdobyłam jakaś piosenkę. Czasami słysząc jakiś utwór kojarzę z daną sytuacją np. "Atlantis Is Calling" - zawsze będzie mi się kojarzyło z latem czyli kolorem słońca (żółty) i z Koncertem Życzeń w TVP właśnie w tym czasie ten utwór usłyszałam,a latem najczęściej puszczałam na full na Wildze postawionej na balkonie :D .
Piosenki z albumu In The Middle Of Nowhere kojarzą mi się z zimowa porą,konkretnie śniegiem czyli - biały,wtedy to stałam w kolejce przy kiosku muzycznym by kupić tą kasetę.Podobnie z albumem BS "Obsession" kupionym zimowa porą :D .
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Postprzez Peter » Pn sty 26, 2015 18:05

Ja tak zdecydowanie mam. "Cheri, Cheri Lady" kolor czerwony, BL kolor niebieski.
السلام عليكم
Peter

Postprzez MODERN JEANNE » Pn sty 26, 2015 19:06

Cheri, Cheri Lady zdecydowanie u mnie niebieski bo w teledysku dużo błękitu ale Sexy Sexy Lover czerwony , nie wiem czemu :oops:
https://bohlenfans.fora.pl
MODERN JEANNE

Postprzez aleksandra227 » Pn sty 26, 2015 23:51

A ja takie mam typy: "Cheri Cheri Lady" to mocno czerwony nie mylić w wiśniowym ;)

A "China in her eyes" to czarny,a "Sexy sexy lover" to kolor piasku od pustyni ;)
Nie wątp w swoje marzenia jeżeli nawet,to uwierz że Ci się uda. Thank you that you are Thomas Anders I love you for it.
aleksandra227
Członek TAFC Polska

Postprzez Peter » Wt sty 27, 2015 20:10

"China..." kolor zielony, YANA kolor czerwony. "Ready For The Victory" kolor niebieski, nie wiem czemu tak mam.
السلام عليكم
Peter

Postprzez MODERN JEANNE » Wt sty 27, 2015 21:21

China to w pomarańcz u mnie, kolor rozrywkowy, nietypowy.Kolor dzięki któremu w czasach PRl ludzie stali w kolejkach za pomarańczami bo to nie polskie i trudno dostępne.Z tym songiem jest podobnie jak chłopaki wypuścili się aż do tego kraju by nagrać teledysk , a YMH YMS w brązowy.Ten kolor kojarzy mi się ze stabilnością

YANA to która dokładnie?
https://bohlenfans.fora.pl
MODERN JEANNE

Następna strona

Powrót do Offtopic