Filmy

Rozmowy zupełnie nie na temat.

Filmy

Postprzez shizonek » Wt wrz 30, 2008 22:51

To moja druga pasja (czasem bywa pierwsza, zamieniając się na miejsca z muzyką :lol: ). Interesujecie się trochę filmami?
Tak jak w przypadku muzyki, moje zestawienie ulubionych filmów, gatunków wygląda dość dziwnie.. :lol:
Kino akcji, powiedzmy, nie klasy C, ale jakieś na poziomie mniej więcej nie obrażającym inteligencji :lol: , s-f (zawsze zdawało mi się, że nie lubię tego gatunku, ale ile razy oglądam film s-f, to mi się podoba :] - seria Obcych - uwielbiam, Terminatory, Matrix), historyczne-kostiumowe (Gladiator, Troja i tego typu klimaty), porządne dramaty i horrory/thrillery (ale bez hektolitrów krwi, bo to i nudne, i prostackie, i niestraszne), poza tym kino azjatyckie, i nie, nie mam na myśli tylko 'kopanek' 8) i bollywoodzkie, no i od czasu do czasu jakiś filmik wojenny.
I mam jedną zasadę - nie oglądam filmów starszych od siebie :lol: - parę razy próbowałam, i po prostu ówczesna stylistyka, sposób filmowania - drażnią mnie i już. Może sobie być dzieło, ale jak lata 60, 70 to u mnie ma szlaban. :mrgreen:
shizonek

Re: Filmy

Postprzez Pkmodern » Wt wrz 30, 2008 22:57

Ja mam również ogromną pasję w kolekcji filmowych. Oczywiście najważniejsza to Muza Bohlena, potem inni wykonawcy muzyki pop&disco - w szczególności lata 80-te. Ale Filmy też uwielbiam. W mojej kolekcji mam ponad 2000 tytułów na orginalnych płytach DVD. Wszelkie rodzaje, te najsłynniejsze hity filmowe i kino niezależne. "X" muza jest dla mnie ciągle fascynująca. Właśnie skończyłem oglądać "Koń wodny: legenda głębin" - polecam!!! - przepiękne i wzruszające kino familijne!!!
MODERN TALKING FOREVER!!!
Obrazek
Pkmodern
Zarząd Thomas Anders Fanklub Polska

Postprzez shizonek » Wt wrz 30, 2008 23:22

Pkmodern napisał(a):W mojej kolekcji mam ponad 2000 tytułów na orginalnych płytach DVD.
Wow! Robi wrażenie.. :shock:
Z kina familijnego lubię właściwie tylko "Shreka", bo wg mnie ten film jako jeden z nielicznych zasługuje na swą nazwę gatunkową. Dla mnie kino "familijne" oznacza, że z równą uciechą obejrzy je dzieciak, jak i dorosły (i taki jest "Shrek"). A w większości wypadków "familijne" oznacza "dla dzieci", a dla dorosłych widzów to nic tam nie ma. :| A ten "Koń".. pooglądałam sobie screeny, te wodne robią wrażenie.. niesamowite.. Dzięki za info, będę pamiętać o tym filmie.
Nie tak znowu dawno oglądałam "Labirynt fauna". Przyznaję, iż zdziwiło mnie, że to film dla dzieci.. wydaje mi się dośc brutalny i krwawy, nieraz łagodniejsze filmy miały wyższą kategorię wiekową.. Tak czy inaczej, film jest piękny, polecam. :)
shizonek

Postprzez Pkmodern » Śr paź 01, 2008 9:44

shizonek napisał(a):Nie tak znowu dawno oglądałam "Labirynt fauna". Przyznaję, iż zdziwiło mnie, że to film dla dzieci.. wydaje mi się dośc brutalny i krwawy, nieraz łagodniejsze filmy miały wyższą kategorię wiekową.. Tak czy inaczej, film jest piękny, polecam. :)

Dla dzieci? - przecież w TV puszczają ten film oznaczony ograniczeniem wiekowym "od 16 lat". Według mnie to jest przecież "baśń" dla dorosłych.
MODERN TALKING FOREVER!!!
Obrazek
Pkmodern
Zarząd Thomas Anders Fanklub Polska

Postprzez shizonek » Śr paź 01, 2008 10:58

Nie wiem, jaką dostał kategorię, ale wszędzie pisano o filmie jakoby dla młodszych widzów.. i te trailery w stylu bajkowym.. :mrgreen: (może nie widzieli wczesniej filmu i zasugerowali się, że jak "fauny, fantasy, głowna bohaterka-dzieciak", to będzie słodziutko jak w Harrym Potterze.. :lol: )
Dla mnie ten film także ewidentnie nie jest dla dzieci.. 8)
shizonek

Postprzez Peter » Śr paź 01, 2008 11:50

Ja najbardziej lubię Miami Vice (the movie) z Collinem Farellem. Mistrzostwo świata.
السلام عليكم
Peter

Postprzez Adi » Śr paź 01, 2008 19:59

Ja z kolei uwielbiam kino akcji, horrory (bardziej te starsze), te nowsze są takie trochę nijakie i nie zostają na długo w pamięci. Ostatni film, który mi utkwił w pamięci do dziś (że po prostu jak ktoś mnie zapyta o parę tytułów to je podam odrazu) to "Constantine", chociaż "Egzorcysta" z tego gatunku mierzi mnie po plecach do dziś :shock: mimo, że nie jestem fanem tego typu horrorów.
Za to najbardziej komedie lubię z Leslie Nielsenem mimo, że te filmy z nim są często parodią innych i są zdeko pozbawione sensu ale pośmiać się można. Horrory i sensacje to się fajnie ogląda na kinie domowym. :wink: Tak co jeszcze na gorąco może przyjść mi do głowy to filmy do których lubię wrócić raz do roku: "Obcy 2 - decydujące starcie", "Coś" (the thing), "W paszczy szaleństwa", "Ukryty wymiar", o jeszcze taki starszy ale fajny filmik jak "Odyseja kosmiczna 2010".
Po tylu latach obejrzenia różnych filmów to z nowych naprawdę musi mnie coś zachwycić. :wink:
You can win if you want, if you really want to win....O come on take the chance!
Obrazek
Adi

Postprzez Atlantis » Śr paź 01, 2008 20:24

Z horrorów mogę polecić oczywiście Omen, i chyba najstraszniejszy film jaki oglądałem-tajlandzkie Widmo. Wspomniany wyżej Egzorcysta niesamowicie mnie rozczarował, szczerze mówiąc to nie wiem co w tym filmie może straszyć.
See the stars, they're shining bright Everything's alright tonight
Atlantis

Postprzez Adi » Śr paź 01, 2008 20:43

Atlantis napisał(a):szczerze mówiąc to nie wiem co w tym filmie może straszyć.

Widzisz młodsze pokolenie trochę inaczej postrzega dzisiaj horrory i trochę czego innego od nich oczekuje. Mnie tam Egzorcysta 1 parenaście lat temu po raz pierwszy bardzo wystraszył choć dziś już też nie robi na mnie wrażenia. Choć na pewno jest to horror z pogranicza psychologii a nie efektów i latających flaków. :wink:
You can win if you want, if you really want to win....O come on take the chance!
Obrazek
Adi

Postprzez Atlantis » Śr paź 01, 2008 20:58

Nie wiem co masz na myśli pisząc "młodsze pokolenie", wspomniałem przecież wyżej o Omenie, który jest na prawdę straszny, a Egzorcysta jest po prostu nudny i właściwie nic się tam nie dzieje, no chyba że kogoś bawi leżąca na łóżku opętana dziewczyna...ja na tym usnąłem.

Zapewniam Cię, że nie mam 12 lat i horror to dla mnie na pewno nie Piła czy inne tego typu badziewie, no ale nie da się ukryć, że w porównaniu z takimi obrazami jak Głęboka czerwień, Obcy, wspomniany Omen czy nawet Piątki 13 czy Halloween (choć te dwa ostatnie akurat na pewno nie wszystkim się spodobają :D ), Egzorcysta równać się nie może. To taki film, o którym kiedyś napisano że jest świetny i ta opinia nadal krąży i większość, która usłyszała, że to znakomity film, po prostu powtarza to stereotypowe zdanie, moim zdaniem zupełnie mijające się z prawdziwą wartością tego obrazu.
See the stars, they're shining bright Everything's alright tonight
Atlantis

Postprzez shizonek » Cz paź 02, 2008 12:13

Adi napisał(a):Ja z kolei uwielbiam kino akcji, horrory (bardziej te starsze), te nowsze są takie trochę nijakie i nie zostają na długo w pamięci.
Lubię Osadę, choć trudno zaliczyć film do horrorów, niemniej jednak trochę gra na nerwach (i tak o niebo lepiej niż niektóre typowe horrory). Poza tym fajny był z tego co pamiętam, brytyjski film Neila Marshalla (reżyserował też nienajgorszy film Dog soldiers) Zejście, i niektóre azjatyckie produkcje w rodzaju Ring, Dark water i tym podobne. Najbardziej lubię horrory, które przerażają bez wieśniackich trików typu nagle wyskakujący zza pudła kot, przy wtórze głośnych dźwięków, albo hektolitrów krwi płynących przez ekran.. 8)
shizonek

Postprzez MichałT » Cz paź 02, 2008 13:25

Gatunki filmów, które uwielbiam, mógłbym wymieniać bardzo długo :wink: ale podam z tego kilka głównych:
:arrow: Komedia (z tym, że dla mnie musi być naprawdę dobra :wink: gdyż mało która komedia, potrafi mnie naprawdę rozśmieszyć :wink: )
:arrow: Western (kilka "nowych" westernów, jest niezłych, ale chyba nieco bardziej wolę te "stare" westerny..... naprawdę klimat niesamowity 8) Lubię także tzw "spaghetti westerny" :wink: )
:arrow: Musical (wiadomo - muzyka to przecież moja pasja, a jak do tego dojdzie jeszcze jakiś świetny obraz :wink: ...)
:arrow: Thriller (taki trzymający w napięciu, z jakimiś dobrymi scenami walki...to jest to :wink: )
:arrow: Thriller Psychologiczny (tu sprawa ma się podobnie jak z thrillerem, tyle, że tu dochodzi jescze tajemniczość, różne niedopowiedzenia, zagadki... 8) )
:arrow: Science Fiction (2001: Odyseja Kosmiczna - to jest to :!: Poza tym, uwielbiam jeszce takie połączenie s-f z thrillerem - np. walki w kosmosie, na statkach kosmicznych, podróże w czasie i związane z nimi paradoksy czasowe :roll: - wtedy się trzeba dokładnie wsłuchać, żeby coś zrozumieć - ale to właśnie w tym lubię :wink: 8) )

Pozdrawiam
Wielki Fan MichałT

PS Co do science-fiction, dodaję jeszcze "Gwiezde Wojny" 8)
Muzyczne noble dla Dietera:
1978 - 2003
Złote Maliny:
2003 wzwyż
MichałT

Postprzez shizonek » Cz paź 02, 2008 13:35

MichałT napisał(a): :arrow: Musical (wiadomo - muzyka to przecież moja pasja, a jak do tego dojdzie jeszcze jakiś świetny obraz :wink: ...)
A próbowałeś kiedyś oglądać tzw. Bollywood? :wink:
Co zaś do musicali, to bardzo podobał mi się Moulin Rouge ze świetnie przygotowanymi nowymi wersjami piosenek (m.in. Madonny), z kolei lansowane Chicago wynudziło mnie śmiertelnie..
shizonek

Postprzez MichałT » Cz paź 02, 2008 15:21

shizonek napisał(a):A próbowałeś kiedyś oglądać tzw. Bollywood? :wink:

Nie miałem okazji :wink: ...

Pozdrawiam
Wielki Fan MichałT
Muzyczne noble dla Dietera:
1978 - 2003
Złote Maliny:
2003 wzwyż
MichałT

Postprzez Mateusz » So paź 04, 2008 13:14

Witam grono kinomanów:) Myslałem ze ja jestem fanatykiem kina ale patrzac na rozmiar kolekcji Pkmodernka to zaczałem się zastanawiac:) Oryginalnych tytulów posiadam około 400 :) I drugie tyle ekhm....co sie oszukiewać.... dvdripów:) Nie można kupić wszystkiego , a w ten sposób obejrzec można szybciej i więcej, na bieżąco jednak staram się powiększac kolekcje o oryginalne dvd. A co lubie najbardziej - horrory;) Choć ostatnio one podążają w bardzo złym kierunku - efekty specjalne stały głównym elementem i można co najwyżej podziwiać prace grafików bo bac nie ma się czego. Ale zdarzają się też dobre produkcje obecnie - chociażby ostatnie "Lustra" z Kieferem Sutherlandem. Lubie także thrillery i wszelakie produkcje sensacyjne. Jednak dwoma moimi ulubionymi filmami ever made nie sa ani horrory ani thrillery a dramaty ;) 1. Zielona mila (produkcja genialna w każdym calu, film ponadczasowy który będą podejrzewam oglądać dzieci moich dzieci z równie dużym zaciekawianiem. 2. Skazani na Shawskank - jak wyżej :) Obydwa filmy zrealizował ten sam reżyder - Frank Darabont i obydwa sa oparte na powieściach mojego ulubionego autora -S. Kinga (mam chyba wszystkie ekranizacje jego powieści - Zielona Mila najlepsza, ale kto nie pamięta np. Pożeraczy czasu - efekty specjalne słabe ale te filmy są tak świetnie zrealizowane i tak nadrabiają klimatem ze to ani troche nie przeszkadza i ogląda się z zapartym tchem.) Jesli chodzi o komedie to najbardziej lubie takie które opierają się na absurdzie i paradoksie sytuacyjnym(Dzień Świra, Job czyli ostatnia szara komórka, Napoleon Wybuchowiec), wiem że nie kazdy lubi taki humor bo wielu moich znalomych nie kuma wogóle o co chodzi podczas gdy ja umieram ze śmiechu :P
Poza tym uwielbiam tez dobrze zrobione seriale (Z Archiwum X, 24 godziny, Prison Break,Dexter)
Ostatnio edytowano So paź 04, 2008 16:37 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz
"Osoba która używa więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników w jednym zdaniu to osoba z zaburzeniami osobowości."
T. Prachett
Mateusz

Postprzez Peter » So paź 04, 2008 14:13

Moją ostatnio najczęściej oglądaną płyta DVD jest Thomas Anders DVD Collection. Polecam.
السلام عليكم
Peter

Następna strona

Powrót do Offtopic