Systems In Blue

Rozmowa na temat muzycznych poczynań Systems In Blue.

Systems In Blue

Postprzez ArCrack » Wt mar 29, 2005 12:57

~Steve-SIB
2004-11-01 18:50:27

Uważam, że po rozpadzie Modern Talking, a także w obliczu niechęci Dietera dla reaktywacji Blue System, a dalej patrząc na to jak Thomas brnie w ślepy zaułek oraz przy WIELKIM BEZRYBIU... Systems In Blue to narazie najlepsze co mogło się przytrafić fanom muzyki Dietera.
Piszę to oczywiście mając nadzieję, że Dieter stworzy jakiś kolejny ciekawy projekt. Jednak prawdopodobnie będziemy musieli się pogodzić z faktem, że sam już raczej nie będzie śpiewał, no może z wyjątkiem soundtracku do filmu o sobie. Rozmawiałem bowiem ostatnio, ze znajomym z Niemiec - tam mówi się o tym, że Dieter poprostu nie umie śpiewać. Jeśli MISTRZ się poczuł urażony to faktycznie możemy go już nie usłyszeć...

--------------------------------------------------------------------------------

^Steve-SIB
2004-11-01 19:14:09

Aha, to jeszcze sobie sam dopowiem Najwięcej zamieszania w sprawie braku umiejętności wokalnych Dietera narobił ponoć Pan BIRGER CORLEIS - człowiek, który obok Panów ROLFA KOHLERA, MICHAELA SCHOLZA I DETLEFA WIEDEKE [SYSTEMS IN BLUE], śpiewał w chórkach Modern Talking, a potem też przy pierwszych płytach refreny i chórki w Blue System. Panu BIRGEROWI chodziło o zaniżone wynagrodzenie za partie wokalne nagrane z jego udziałem. Potem do niego dołączyła reszta chórzystów, gdyż jak wiemy np. na teledyskach, czy koncertach widzimy Dietera śpiewającego refreny i chórki, a jego głosu tak za bardzo nie słychać, itd.
To wszystko to chyba jednak małe piwo w porównaniu do wypowiedzi Pana Nino De Angelo, który stwierdził jakiś czas temu, że to on jest "prawdziwym głosem Modern Talking" [http://www.moderntalking.ru/eng/archivgrupp.htm], a jego ledwo co tam słychać na tych ostatnich płytach.

--------------------------------------------------------------------------------

ArCrack
2004-11-01 19:29:55

Mnie tylko ciekawi, dlaczego przez 16 lat im wszystko pasowało, a dopiero niedawno stwierdzili, że przez cały ten czas byli wykorzystywani przez bezlitosnego tyrana Dietera
A Nino? Po paru dniach wszystko odwołał Jest obecnie w kiepskiej sytuacji i chwyta się wszystkiego żeby zarobić kasę.

^Steve-SIB
2004-11-01 23:00:41

Nie no o.k., można być w kiepskiej sytuacji, pozostawać bez pieniędzy, o.k. Ale, Nino De Angelo poczęstował wszystkich stwierdzeniem, że "jest prawdziwym głosem Modern Talking", czyli odebrane to zostało, jako coś jakby Thomas Anders faktycznie nie śpiewał...
Nie wiem jak on chciał na tym zarobić kasę, bo to zabrzmiało jak wyznanie desperata w głębokiej depresji... Przecież dla fanów MT było to conajmniej kompromitujące, jedynie wśród interesujących się powierzchownie muzyką Dietera mogło zasiać wątpliwości.
Trzeba życzyć "Nino'wi" w miarę szybkiego osiągnięcia jakiegoś sukcesu, może już teraz chociaż takiego, jak duetu z Chrisem Normanem, ażeby był wolny od podobnych stwierdzeń...

~Metaliq
2004-12-20 21:51:51

SYSTEMS IN BLUE - MASTERS OF VOCAL !!!

^Malediwy
2004-12-26 16:41:43

Oba Maxi CD - Magic Mystery i Winner - można pobrać ze strony:
http://audiofind.ru/artist.phtml?id=10958&album=15205#1

Pioetrek
Wysłany: 2005-01-28, 12:39

Witam

Przejrzałem sobie tą dyskusję i mam taką wątpliwość. Czy problem pieniędzy obecnych członków Systems in Blue to konflikt pomiędzy nimi i Bohlenem, czy nimi a BMG - tzn pracowali u Bohlena czy BMG i kto im powinien płacić. Jeśli się nie mylę konflikt zaczął się od wykorzystania na Back for Good partii wokalnych panów SiB. A prawa autorskie do nich (do utworów z których pochodzą) ma chyba BMG a nie Bohlen . Czy ktoś zorientowany mógłby to tak szczegółowo wyjaśnić. Jak dla mnie ten konflikt jest trochę na siłę zbudowany.

Pozdrawiam

Piotrek

ArCrack
Wysłany: 2005-01-28, 12:43

Z "Back For Good" musieli jakość dojść do porozumienia, skoro jeszcze przez dwa albumy śpiewali. Ale pytanie jest naprawdę dobre. Zna ktoś odpowiedź na nie?

Pioetrek
Wysłany: 2005-01-29, 17:23

Jeszcze odnośnie jednej kwestii:
Cytat:
Ale, Nino De Angelo poczęstował wszystkich stwierdzeniem, że "jest prawdziwym głosem Modern Talking", czyli odebrane to zostało, jako coś jakby Thomas Anders faktycznie nie śpiewał...
Nie wiem jak on chciał na tym zarobić kasę, bo to zabrzmiało jak wyznanie desperata w głębokiej depresji... Przecież dla fanów MT było to conajmniej kompromitujące, jedynie wśród interesujących się powierzchownie muzyką Dietera mogło zasiać wątpliwości.

W Jensaits von Eden Nino śpiewa niektóre fragmenty bardzo podobnie do Thomasa. Ciekawe dlaczego i w jakim kontekscie wygłosił to stwierdzenie.

ArCrack
Wysłany: 2005-01-29, 17:30

Z późniejszych wyjaśnień wynikało, że Nino powiedział o swoim uczestnictwie w chórkach MT (co niczym nowym przecież nie było), a to prasa wszystko wyolbrzymiła. Kto przesadził - tego się pewnie nie dowiemy.
ArCrack
Administrator

Postprzez Pioetrek » Cz wrz 08, 2005 0:23

Chciałbym nawiązać raz jeszcze do kwestii odszkodowań.

Aha, to jeszcze sobie sam dopowiem Najwięcej zamieszania w sprawie braku umiejętności wokalnych Dietera narobił ponoć Pan BIRGER CORLEIS - człowiek, który obok Panów ROLFA KOHLERA, MICHAELA SCHOLZA I DETLEFA WIEDEKE [SYSTEMS IN BLUE], śpiewał w chórkach Modern Talking, a potem też przy pierwszych płytach refreny i chórki w Blue System. Panu BIRGEROWI chodziło o zaniżone wynagrodzenie za partie wokalne nagrane z jego udziałem. Potem do niego dołączyła reszta chórzystów, gdyż jak wiemy np. na teledyskach, czy koncertach widzimy Dietera śpiewającego refreny i chórki, a jego głosu tak za bardzo nie słychać, itd.

Czy jest możliwa w tej sprawie taka chronologia zdarzeń?:

1. MT wydaje płytę Back for Good na której zawarto stare przeboje duetu w nowych wersjach
2. Chórzysta Birger Corleis, od pewnego czasu nie współpracujący z Bohlenem uważa, że należą mu się pieniądze za wykorzystane partie wokalne wykorzystane w nowych wersjach utworów i składa pozew o odszkodowanie
3. Po nagraniu płyty Year of the Dragon Dieter rozstaje się z Kohlerem, Scholzem i Wiedekem
4. Panowie SIB wkurzeni faktem rozwiązania z nimi współpracy (która prawdopodobnie miała trwać wiecznie) postanawiają powalczyć wspólnie w Birgerem przeciwko BMG bądź Bohlenowi

A może Dieter przerwał współpracę bo SIB-owie już wtedy upomnieli się o pieniądze?

I jeszcze jedno - czy wiecie może ile oni zarabiali pracując przy Alone i Year of the Dragon? Ciekaw jestem jak to się ma do 10.000 Euro za dwa dni pracy, które zarobił Nino...

I jeszcze link do artukułu o rozstrzygnięciu tej sprawy (po niemiecku-na razie nic nie zrozumiałem bo Dolas rozpętuje drugą wojnę :D )

http://morgenpost.berlin1.de/content/20 ... ml?redirID

http://www.laut.de/vorlaut/news/2003/11/19/06607/

Może ktoś przytomniejszy przybliży treść bo chyba o tym jak sprawa się zakończyła nikt jeszcze nie mówił? Z tytułu wynika, że tantiem nie musiał płacić...

Pozdrawiam

Piotrek
"Dieter is unbending - in his soul he is a rock-n-roller"
Pioetrek

Postprzez Pioetrek » Pn wrz 12, 2005 15:56

To może jeszcze inne pytanko:
Czy potraficie rozróżnić głosy Kohlera, Wiedeke'go i Scholza (no i Corleisa). Gdybyści mogli jakieś przykłady podać który śpiewa co, byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Piotrek
Pioetrek

Postprzez Atlantis » Pn wrz 12, 2005 17:09

Jestem właściwie pewien, że Kohlera słychać z refrenach Cosmic Girl, zwłaszcza w pierwszym, słychać wyraźnie jego wokal, obok wokalu Thomasa. To tyle, co jestem w stanie rozróżnić na chwilę obecną, może jeszcze sobie coś przypomnę. Pozdrowienia. :D
Atlantis

Postprzez Pioetrek » Pn wrz 12, 2005 17:39

Masz na myśli ten głos w tle głosu Thomasa czy falset?

Pozdrawiam

Piotrek
Pioetrek

Postprzez Atlantis » Pn wrz 12, 2005 17:40

"Ten głos w tle głosu Thomasa" :) .
Atlantis

podstep

Postprzez calvados » N mar 05, 2006 2:22

Jestem fanem Dietera od wielu lat i znam pewne jego zagrywki w stylu takim ,że na przykład nigdy nie przykładał wagi do odbioru swojej muzyki prtzez słuchaczy a tylko kopmbinował nad tym jak sie co sprzedaje i tworzył z róznym skutkiem muzyke która była w danym momencie na topie nie licząc oczywiscie pierwszych płyt mt ale to było dawno, I tak sie zastanawiam czy czasem sib nie jest kolejnym produktem Dietera tylko po prostu troche zakamuflowanym żeby uniknąć niezyczliwych komentaży na temat odgrzewanych staroci a przy okazji sprawdzic rynek .Tak czy inaczej płyta point of... moim zdaniem zapełniła lukę nie tyle po MT ale po BS ale tym który przestał istniec z płytą 21st century .Jak dla mnie super
calvados
calvados

Postprzez Mateusz vel. Kokos » N mar 05, 2006 20:48

ciekawa teoria.. ale dla mnie mało mozliwa... choc to mogloby tłumaczyć mało piosenek Dietera w zeszłym roku...
Every Inch Of My Skin
Was Breathin' Her In..

www.thomasanders.fora.pl
Mateusz vel. Kokos

Postprzez Alunia96 » Pn lut 18, 2008 16:21

Po rozpadzie Modern talking Diter stracił zapał do wielkiej pracy!!Więc powinno powstać znów MT!! :lol:
Alunia96
Użytkownik nieaktywny

Postprzez Peter » Cz mar 20, 2008 15:16

Niby dobrze się słucha "Dr No." czy "1001 nights" ale ta muzyka już jest taka nie dzisiejsza, a poza tym jest kopiowaniem dobrego. Przebija jednak zdecydowanie dokonania Dietera z Markiem Medlockiem.
السلام عليكم
Peter

Postprzez Prophet5 » Cz mar 20, 2008 16:29

Peter napisał(a):[...] ale ta muzyka już jest taka nie dzisiejsza, a poza tym jest kopiowaniem dobrego. [...]

I całe szczęście, że jest "niedzisiejsza". A tym bardziej dobrze, że jest "kopiowaniem dobrego"! :D
Prophet5

Postprzez Peter » Cz mar 20, 2008 17:54

Prophet5 napisał(a):I całe szczęście, że jest "niedzisiejsza".

No może dobrze, że jest niedzisiejsza w tym sensie, że nie jest to żaden hip hop ani black music. Ale ja uważam, że należy iść z duchem czasu. Tak chyba myślał Dieter tworząc "Tv makes the superstar". Trzeba to jednak robić ewolucyjnie.
السلام عليكم
Peter

Postprzez Peter » N mar 23, 2008 0:22

Czy ktoś wie czy systems in blue brali udział przy nagrywaniu płyty Walking on a rainbow? Mam wrażenie, ze słychać ich przy She's a lady i Emmanuelle, ale nie jestem do końca pewien.
السلام عليكم
Peter

Postprzez Pioetrek » N mar 23, 2008 19:58

Myślę, że słychać ich dość dobrze w refrenie Voodoo nights, Love me more (can you hear my hearbeat), G.T.O. - ale czy ówczesny skład chórzystów równa się ekipa znana jako Systems in Blue - to dla mnie nie jest na 100% jasne.

Pozdrawiam

Piotrek
Pioetrek

Postprzez Peter » Pn mar 24, 2008 17:09

Szkoda, że Sholtz, Wiedeke i Widrat nie potrafią wymyślić jakieś bardziej oryginalnej nazwy. Ale na pewno już jej nie zmienią bo uzyskali już sporą popularność pod tym szyldem. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku. Żaden z nowych kawałków Systemsów nie jest kalką Blue System :lol: A płytka jest udana. Nie wiadomo czy będzie dostępna w Polsce. :wink:
السلام عليكم
Peter

Postprzez Peter » Wt kwi 08, 2008 17:50

Po wysłuchaniu jej w całości przyszło jednak rozczarowanie :/ Czegoś brakuje systemsom by był to udany projekt możliwe, ze dobrych aranżacji, dobrego producenta bo śpiewać przecież potrafią
السلام عليكم
Peter

Następna strona

Powrót do Systems In Blue